Neuvěřitelné lži, které šíří mainstreamová média? Jaká je skutečná pravda?

Neutěšený pohled na rozbité Aleppo
 Zprávy 
19. prosince 2016 04:00 / Al Jazeera
  15   6
Náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil RF, generálporučík Sergej Rudskoj, svolal tiskovou konferenci, na níž uvedl na pravou míru dezinformace publikované v západním, ale i našem tisku.

Podle generálporučíka proběhla evakuace bojovníků a jejich rodin z východního Aleppa.

„Přes humanitární konvoj prošlo 15 kolon bojovníků a jejich rodin. Celkově se jednalo o 9560 osob z toho 4435 bojovníků, z nichž bylo 337 raněných. Ruská federace podnikla všechna opatření, aby poskytla bezpečný odchod bojovníků a jejich rodin. Pro tento účel bylo zřízeno sedm bezpečnostních stanovišť podél trasy, která byla vyčištěna od min a barikád. Každý autobus byl doprovázen zástupci Červeného půlměsíce a Syrské policie. Operace na osvobození Aleppa byla tak ukončena.

Během roku ruská strana několikrát jednala s americkými partnery, kteří požadovali oddělit "umírněné bojovníky" od teroristů. Z americké strany k tomuto oddělení nikdy nedošlo. Proto Rusko umožnilo odchod bojovníků z organizace Al Nusrat z východního Aleppa, protože USA v této své iniciativě selhaly. Celkově se vzdalo 3406 "umírněných bojovníků", 3056 už bylo amnestováno, zbylí se ještě prověřují. Celkové množství členů různých radikálních skupin dosáhlo 4435 mužů. Většina opustila město v průběhu 24 hodin.

Osvobozených bylo 108 tisíc obyvatel východního Aleppa, kteří tam byli drženi "umírněnými bojovníky". Humanitární pomoc těmto lidem poskytuje pouze ruská a syrská vláda. Mnohdy jsme slyšeli ze strany západu a humanitárních organizací o nezbytně potřebných dodávkách humanitární pomoci do Aleppa. Dosud žádná západní vláda ani jiné nevládní organizace ze západu žádnou humanitární pomoc nezorganizovaly.

V osvobozených částech bylo syrskou armádou objeveno několik skladů s potravinami a jinými produkty ze zahraničí, které sloužily jen teroristům a jejich rodinám, zatímco obyvatelstvo hladovělo. Poté, co teroristé opustili Aleppo, humanitární organizace již nespěchají se svojí pomocí. Že by je civilní obyvatelstvo nezajímalo?

 Místo toho přinášejí informační kampaň o masových obětech civilistů během osvobození východního Aleppa. Podle jejich slov jsou ulice poseté mrtvými těly a v ruinách se skrývají tisíce lidí před vládními vojáky. Jedná se jednoznačně o lživé tvrzení. Představitelé ruské komise a představitelé mezinárodního výboru Červeného kříže navštívili Aleppo, ale žádné těla po ulicích tam nenašli. „Máme záběry z našich bezpilotních aparátů, naši lidé pracují v terénu a dostáváme informace z první ruky a ne ze sociálních sítí," tvrdí Rudskoj.

Je možné, že by západní demokracie skutečně ztratily o civilisty a další osud Aleppa zájem proto, že jej osvobodily síly Ruska a Bašára Asada? Ale za to snad civilisté přeci nemohou!

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Gottová je prý "pinda" a Gott opět naštval spoustu fanoušků! Co se to děje?

Krimi

Zběsilá hádka o parkovací místo! Chlap nabral autem druhého a pak ho ještě zbil!

Sport

Tenisový Jarda Jágr útočí na další neuvěřitelné rekordy!

1. Kylie Jenner šokuje: Nechala se natáčet při sexu ve sprše!

2. Zuzana Belohorcová vystavila svou dokonalou figuru na sluníčku v Karibiku. Čtyřicet byste jí neřekli!

3. Hvězda filmu Láska nebeská v Česku: Hollywoodou krásku Keiru Knightley můžete potkat v Praze!

4. Nádherná Emily Ratajkowski se ráda svléká. Na Zlatých glóbech ukázala alespoň pořádný výstřih a...

5. Andělská tvář a perfektní tělo! Tahle ruská modelka je až neuvěřitelně krásná!