Neuvěřitelné lži, které šíří mainstreamová média? Jaká je skutečná pravda?

Neutěšený pohled na rozbité Aleppo
 Zprávy 
19. prosince 2016 04:00 / Al Jazeera
  15   6
Náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil RF, generálporučík Sergej Rudskoj, svolal tiskovou konferenci, na níž uvedl na pravou míru dezinformace publikované v západním, ale i našem tisku.

Podle generálporučíka proběhla evakuace bojovníků a jejich rodin z východního Aleppa.

„Přes humanitární konvoj prošlo 15 kolon bojovníků a jejich rodin. Celkově se jednalo o 9560 osob z toho 4435 bojovníků, z nichž bylo 337 raněných. Ruská federace podnikla všechna opatření, aby poskytla bezpečný odchod bojovníků a jejich rodin. Pro tento účel bylo zřízeno sedm bezpečnostních stanovišť podél trasy, která byla vyčištěna od min a barikád. Každý autobus byl doprovázen zástupci Červeného půlměsíce a Syrské policie. Operace na osvobození Aleppa byla tak ukončena.

Během roku ruská strana několikrát jednala s americkými partnery, kteří požadovali oddělit "umírněné bojovníky" od teroristů. Z americké strany k tomuto oddělení nikdy nedošlo. Proto Rusko umožnilo odchod bojovníků z organizace Al Nusrat z východního Aleppa, protože USA v této své iniciativě selhaly. Celkově se vzdalo 3406 "umírněných bojovníků", 3056 už bylo amnestováno, zbylí se ještě prověřují. Celkové množství členů různých radikálních skupin dosáhlo 4435 mužů. Většina opustila město v průběhu 24 hodin.

Osvobozených bylo 108 tisíc obyvatel východního Aleppa, kteří tam byli drženi "umírněnými bojovníky". Humanitární pomoc těmto lidem poskytuje pouze ruská a syrská vláda. Mnohdy jsme slyšeli ze strany západu a humanitárních organizací o nezbytně potřebných dodávkách humanitární pomoci do Aleppa. Dosud žádná západní vláda ani jiné nevládní organizace ze západu žádnou humanitární pomoc nezorganizovaly.

V osvobozených částech bylo syrskou armádou objeveno několik skladů s potravinami a jinými produkty ze zahraničí, které sloužily jen teroristům a jejich rodinám, zatímco obyvatelstvo hladovělo. Poté, co teroristé opustili Aleppo, humanitární organizace již nespěchají se svojí pomocí. Že by je civilní obyvatelstvo nezajímalo?

 Místo toho přinášejí informační kampaň o masových obětech civilistů během osvobození východního Aleppa. Podle jejich slov jsou ulice poseté mrtvými těly a v ruinách se skrývají tisíce lidí před vládními vojáky. Jedná se jednoznačně o lživé tvrzení. Představitelé ruské komise a představitelé mezinárodního výboru Červeného kříže navštívili Aleppo, ale žádné těla po ulicích tam nenašli. „Máme záběry z našich bezpilotních aparátů, naši lidé pracují v terénu a dostáváme informace z první ruky a ne ze sociálních sítí," tvrdí Rudskoj.

Je možné, že by západní demokracie skutečně ztratily o civilisty a další osud Aleppa zájem proto, že jej osvobodily síly Ruska a Bašára Asada? Ale za to snad civilisté přeci nemohou!

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stav Věry Špinarové je kritický! Prodělala zástavu srdce! Všichni držte palce, vzkázal syn!

Krimi

Výbuch kamen v unimobuňce má hrozivé následky! Dva lidé jsou v kritickém stavu!

Sport

Brankář Čech je opět Fotbalistou roku! Již po deváté!

1. Aňa Geislerová se rozjela! Pořizuje si jedno tetování za druhým!

2. Další smutná událost potkala zpěvačku ze Spice Girls! Mel B zažívá nejhorší období svého života

3. Dcera Karla Vágnera Tereza připravila tátovi ty nejkrásnější narozeniny!

4. Poznáte krásné děvčátko? Vyrostla z ní modelka z dekoltem vydělávajícím miliony!

5. Natálie Kotková nechala přítele Petra Lexu doma a vyrazila do Vysokých Tater