Dostane tahle pitomá vyhláška vládních dobroserů ještě pitomějšího bratříčka?

A co takhle doplnit vyhlášku další vyhláškou. Nesmyslů není přece nikdy dost!
 Komentáře 
10. ledna 2017 05:00 / Shutterstock
  160   26
S počátkem roku a návratem školáků do škol vstoupila „pamlsková“ vyhláška ministryně Valachové do praxe, respektive do své "ostré" fáze. A jak je u nás dobrým zvykem, ihned se na školách objevili kontroloři České školní inspekce. Pravda kontroloři mají hodně ulehčenou úlohu, protože mnozí drobní živnostníci, kteří školní bufety provozují, raději s provozem skončili, než by riskovali ministerskou buzeraci.
Nejnovější

Pokud nás Spojené státy požádají o bombardování cílů v Sýrii, bude těžké odmítnout

Například ředitelka jedné brněnské ZŠ uvedla, že kvůli tomuto úřednímu paskvilu zrušili školní bufet již od počátku letošního školního roku, protože stávající nájemce dal raději výpověď, než aby se vystavoval možnému postihu za nesmyslně přísně nastavenou vyhlášku. Další zájemci prý svůj zájem ukončili hned poté, co si vyhlášku prostudovali. Když prý nevyhovují musli tyčinky, čerstvě připravované bagety se šunkou a sýrem, ochucené jogurty nebo třeba dětské piškoty, tak se autoři vyhlášky museli zbláznit.

Náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys to ovšem vidí jinak. „Je samozřejmě složitější prodávat ve školách takové potraviny a produkty, které splňují požadavky vyhlášky, je s tím mnohem víc práce a je třeba k tomu přistupovat mnohem zodpovědněji, tak, aby byla vyvážena pestrá a zajímavá nabídka na jedné straně a dodržení parametrů vyhlášky na straně druhé,“ říká.

Současně ale připouští, a ministerstvu vytýká, že mělo k vyhlášce vydat metodický pokyn, aby bylo zcela zřejmé, jaké potraviny ještě vyhovují a jaké už nikoli. Jak je u nás dobrým zvykem, tak vyhláška platí vlastně už od počátku školního roku, ale metodickým pokynem se už úředníci ministryně Valachové jaksi neobtěžovali.

Ohlasy ze škol se shodují, že vyhláška je nesmyslně přísná a nelze podle ní prodávat ani řadu potravin, které jsou běžně považované za zdravé. Výsledkem je že se bufety zavírají a jejich dosavadní provozovatelé nejspíš zamíří na pracák.

Kdy už parlament, vláda a ministerští úředníci konečně pochopí, že nesmyslných a pitomých vyhlášek a nařízení máme v tomto státě více než dost, a že je třeba je rušit a nikoli k nim přidávat stále další a další.

Je totiž zcela zřejmé, že děti, pokud budou mít zájem, si nakoupí všechny ty vyhláškou zakázané pochutiny cestou do školy.

Aby tedy dobrotivost Valchové nepřišla nazmar, když už si dala s vyhláškou takovou práci, bude zřejmě nutné přijmout další vyhlášku, kterou se dětem zakáže si všechny ty nezdravé pokroutky do školy nosit a konzumovat. Každodenní kontrolu u vchodu do každé školy by mohla provádět Valachovou nově zřízená potravní a protiobezitní inspekce.

A pochopitelně se nabízí, aby se Valachová dohodla se svým ministerským kolegou Janem Mládkem, ministrem průmyslu a obchodu, který by z moci úřední vydal další vyhlášku, kterou by zakázal obchodům v okruhu 200 metrů od školy škodlivé potraviny prodávat!

Ale když dobro, tak dobro. Tak raději v okruhu půl kilometru!

kvk | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ben Cristovao se šíleně znemožnil a teď tvrdí, že on status o onanii nepsal!

Styl

Telefonujte s handsfree

Dům a zahrada

Zapojte elektroniku do chovu slepic

1. Co snídá dokonale štíhlá Ivanka Trump?

2. Jennifer Lopez oblékla na prahu padesátky zatraceně sexy šaty!

3. Vilhelmová předvede sexy postavičku. S Dykem nafotili pořádně sexy snímky!

4. Eva Perkausová nasoukalá své pětky do těsných plavek!

5. Kim Kardashian vystavila v plavkách povadlý zadek plný celulitidy!

replica watches uk replica watches