دانلود فیلم دانلود فیلم اخبار فیلم و سریال دانلود آهنگ جدید خرید vpn خرید کریو خرید کریو خرید vpn خرید vpn Google

Země, které jsou na nejlepší cestě opustit v blízké budoucnosti Evropskou unii

Která země opustí eurozónu jako první?
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zahraniční 
08. března 2017 04:00 / Shutterstock
  52   9
Počet zemí, které mají našlápnuto opustit eurozónu nebo rovnou Evropskou unii, se stále zvyšuje.
Nejnovější

Je správná doba na přijetí eura? Poslanci se nemohou shodnout

Nejčastěji se v odborných kruzích hovoří o následující šestici. Analýzu, proč tomu tak může být, přinesl britský deník Daily Express.

Řecko
Řecko dost utrpělo během několika let finanční krize a momentálně přijímá třetí ozdravný finanční balíček z EU. Politici i obyvatelé země jsou přesvědčeni, že Řecko má být odstrašujícím příkladem Bruselu pro ostatní členy EU. Bývalý ministr financí, Yanis Varoufakis, minulý měsíc prohlásil: „Zajímali se pouze o to, aby zničili naši vládu. Proč? Protože zničením naší vlády chtěli vytvořit principiální příklad, kterým chtějí zastrašit španělské, irské, italské a nakonec i francouzské voliče, aby si do vlád nevolili zástupce, kteří by byli kritičtí k šéfům Evropské komise, Evropské centrální banky a Mezinárodního měnového fondu."

Itálie
Itálie má největší dluh ze všech členů EU a i přes různé stimuly se jí ho nedaří snižovat. S nízkou úrokovou sazbou a dobrými cenami ropy italská ekonomika za loňský rok posílila jen o necelé procento. I přesto Evropská komise pokračuje ve vyvíjení tlaku na Itálii, aby ušetřila 3,4 miliardy eur. Stále více se diskutují dva scénáře: ekonomický kolaps, který může Brusel nakonec stát více než ten řecký, nebo vystoupení Itálie z eurozóny.

Španělsko
Nezaměstnanost ve Španělsku pomalu klesá, ale stále se drží okolo 20%. Dluh Španělska vysoko přesahuje povolenou výši dluhu, stanovenou Evropskou Unií. Španělsko hlavně díky extrémně nízké ceně nemovitostí nevykazuje žádné známky zlepšení ekonomické situace.

Irsko
Rizikem pro Irsko je, že jejich ekonomika je spojena s Velkou Británií.  Zastánci "Irexitu" věří, že Irsko bude silnější, pokud zůstane s Británií mimo EU, než aby zůstalo v evropském spolku a ztratilo obrovského obchodního partnera.

Portugalsko
Portugalsko se, stejně jako jeho soused, pohybuje na velmi tenkém ekonomickém ledě jen s lehkými náznaky zlepšení. Nezaměstnanost klesla, deficit byl masivně zredukován a ekonomika v roce 2016 lehce vzrostla. Jenže národní dluh zůstává stále vysoký a další finanční krize může způsobit velmi negativní dopad na jeho ekonomiku. Portugalsko se může rozhodnout, zda je lepší si uzdravit ekonomiku mimo Evropskou unii podle vlastních pravidel.

Kypr
Během finanční krize Kypr neutrpěl takové škody jako Řecko, ale stále pociťuje jeho efekty. Přestože banky na Kypru tuto situaci přežily, jsou to právě spotřebitelé, kteří trpí. Problémem je rovněž vysoký národní dluh.

Zatímco se v Bruselu dohadují koho a za jakých podmínek do Unie přijmout, šest současných členů může ztratit trpělivost s bruselským diktátem a po vzoru Velké Británie z Evropské Unie odejít.

📷
3
fotografie
jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vypočítavý Koptík: Dál útočí na Gregorovou a za rozhovory chce peníze!

Styl

Tvar rtů prý o ženách prozradí mnoho věcí

Dům a zahrada

Vyvýšené záhony vaše rostliny lépe ochrání před škůdci

1. Šedá myška Andrea z Beverly Hills 90210: Šedesátka klepe na dveře! Poznali byste ji ještě?

2. Co skrývá Simona Krainová pod tmavými brýlemi? Podstoupila snad chirurgický zákrok?

3. Z herečky Patricie Solaříkové se začíná pomalu, ale jistě stávat hodně nebezpečná kost!

4. Luxusní oáza klidu: Takhle si žije česká supermodelka Hana Soukupová

5. Vašek Noid Bárta překvapil! Podívejte se, jaké má svaly!