Sedm evropských lídrů, kteří mají Evropské unie plné zuby a chtějí z tohoto spolku odejít

Politiků, kteří mají současné politiky Bruselu plné zuby, je v Evropě poměrně dost!
 Zahraniční 
13. března 2017 04:41 / Shutterstock
  10   16
Americký Washington Post publikoval seznam některých pravicově orientovaných evropských lídrů, kteří by za určitých okolností mohli způsobit odchod dalšího členského státu z Evropské unie.
Nejnovější

Náklady na protiteroristická opatření v Česku raketově stoupají

Seznam obsahuje sedm lídrů, kteří zásadně odmítají EU.

Belgie - Tom Van Grieken
Tom Van Grieken, třicetiletý lídr belgické pravicově orientované národní vlámské politické strany "Vlaams Belang" a zároveň zastánce rozdělení Belgie na vlámsky a francouzsky mluvící části. Jeho strana je zásadně proti multikulturalismu, imigraci a doufá ve vystoupení z Evropské unie, pokud bude EU pokračovat ve své pro-imigrační politice. Mezi body politického programu této strany je deportace těch přistěhovalců, kteří se nedokážou integrovat do společnosti.

Dánsko - Kristian Thulesen Dahl
Dánský pravicový politik Kristian Thulesen Dahl na svém facebookovém účtu napsal: „EU vzala členským státům hodně pravomocí. Nedovolíme, aby se Dánsko vzdalo své suverenity." Jeho politická strana "Dansk Folkeparti" (Dánská lidová strana) je zaměřena národně, euroskepticky a výrazně odmítá imigraci. V dánském parlamentu je druhou nejsilnější politickou stranou. I přesto, že strana podporuje alianci s NATO, mnozí vidí v Dánsku budoucího možného následovníka brexitu.

Francie - Marine Le Penová
Kandidátka na prezidentku a šéfka francouzské strany "Front National" (Národní fronta), Marine Le Penová chce, aby se ve Francii konalo referendum o členství v EU. Její strana je zásadně proti imigraci, výstavbě mešit a jejím cílem je vrátit se k tradičním hodnotám.

Německo - Frauke Petryová
„Dozrál čas na Novou Evropu," napsala Frauke Petryová, šéfka strany "Alternative fur Deutschland" (Alternativa pro Německo) na svém twitterovém účtu. Po britském referendu Petryová varovala EU, že britský příklad budou následovat další státy ve snaze si vzít zpět svou suverenitu. V loňském roce tato strana vydala prohlášení, že islám je s německou ústavou neslučitelný a vyslovila se za zákaz burek a mešit v Německu.

Maďarsko - Viktor Orbán
Asi nejznámější proti-imigrační evropský politik je Viktor Orbán, který ještě během velké migrační krize nechal postavit na maďarských hranicích plot, aby tak zabránil nelegálním migrantům dostat se do Evropy. Jeho strana "Fidesz" je pravicově, národně a konzervativně orientovaná.

Nizozemsko - Geert Wilders
Zakladatel strany "Partij voor de Vrijheid" (Starna za svobodu) Geert Wilders je známý svou proti-imigrační politikou a je velkým kritikem islámu. V zemi vedl kampaň za zákaz koránu. Bude zajímavé sledovat, jak si jeho strana povede v nastávajících volbách.

Itálie - Beppe Grillo
Beppe Grillo je jeden ze zakladatelů italské politické strany "Movimento 5 Stelle" (Hnutí pěti hvězd), která v únoru 2013 získala v předčasných parlamentních volbách čtvrtinu voličských hlasů a stala se vůdčích opoziční stranou. Strana je známá zejména svým euroskepticismem.

Je vidět, že politiků, kteří mají současného diktátu Bruselu plné zuby je v evropských zemích poměrně dost. Rozhodně dost na to, aby Brusel začal konečně jednat na základě vzájemných jednání a nikoli z pozice síly.

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Proč se moderátor Kraus chová jako arogant?

Styl

Meloun vždy jinak

Dům a zahrada

Jak sehnat kvalitní levné pneumatiky na vaše auto

1. Ariana Grande uspořádá benefiční koncert v Manchesteru!

2. Seznamte se s nejvíc sexy ženou světa!

3. Těhotná Mašlíková dva měsíce před porodem stále posiluje!

4. Moderátorka Michaela Ochotská je jako vyžle! V plavkách předvedla tělo kost a kůže

5. Zamilovaná Vignerová prozradila, jakou trpí fóbií a našla prý na ní lék