Tady si prostě pořádně zahrávají. Problém není hidžáb ale nahota!?

Některé poslankyně víc děsí nahota než burka
 Zahraniční 
14. března 2017 04:05 / Shutterstock
  2   3
Horní komora švýcarského parlamentu odmítla celostátní zákaz zahalování muslimských žen.
Nejnovější

Předsedou Sněmovny se stal favorit ANO

Návrh zákona o zákazu burky, nikábu a jiných islámských forem zahalení, který v minulém roce v září těsně prošel dolní komorou, senátoři horní komory však odmítli s tím, že v zemi je málo takových případů. Podle jedné senátorky je větší problém s nahými turisty než s těmi zahalenými.

Návrh o celostátním zákazu zahalení vyšel od poslance Švýcarské lidové strany (SVP) Waltera Wobmanna. Zákaz se uplatňuje již od července loňského roku v kantonu Ticino.

Dolní komora švýcarského parlamentu ho schválila před více než půl rokem. Minulý týden se o něm hlasovalo v horní komoře, která však zákaz odmítla s tím, že není nutný, protože ve Švýcarsku je málo muslimů, kteří se zahalují, a navíc by takový zákaz mohl ublížit cestovnímu ruchu.

Senátor Ticino Filippo Lombardi proti tomu argumentoval, že zákaz zahalování v jeho kantonu neměl žádné negativní důsledky na snížení turistů z Blízkého východu, takže celostátní zákaz by rovněž neměl být problematický.

Podle senátorky za socialisty Anity Fetzové není ve Švýcarsku nošení burky rozšířený problém. Její kolegyně senátorka Andrea Caroniová, zastupující kanton Appenzell Ausserrhoden, poukázala na fakt, že větší problém bývá s nahými turisty než s těmi zahalenými: „Existuje pravděpodobně více lidí, kteří chodí nazí, než těch co nosí burku.“ V jejím kantonu je například obnažování při opalování zakázáno.

Poslanec Wobmann se ale nevzdává a v březnu začal s veřejnou iniciativou s cílem shromáždit do září 2017 potřebných 100 000 podpisů na vyhlášení nového referenda.

Paní senátorka poněkud zapomíná, že když si žena sundá horní díl, nebo třeba i spodní díl plavek, deklaruje tím jenom to, že se chce opálit a to lze jen stěží označit za nějaký zásadní společenský problém. Zahalené ženy ale deklarují středověk. A ten do Evropy prostě nepatří!

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jiří Menzel je po operaci mozku!

Styl

Svařák, punč nebo grog? Připravte si nejoblíbenější zimní nápoje, co zahřejí

Dům a zahrada

Venkovní vánoční osvětlení udělá radost hlavně dětem. Jaké vybrat?

1. Překrásná herečka Jennifer Lawrence je opět sama!

2. Herečka Gwyneth Paltrow se zasnoubila!

3. Chrissy Teigen a John Legend čekají druhého potomka!

4. Priscilla Presley snad zastavila čas! Tahle herečka vůbec nestárne!

5. Krásná Ivanka Trump se ukázala bez make-upu!