خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Tady si prostě pořádně zahrávají. Problém není hidžáb ale nahota!? • Zprávy / inStory.cz
 

Tady si prostě pořádně zahrávají. Problém není hidžáb ale nahota!?

Některé poslankyně víc děsí nahota než burka
 Zahraniční 
14. března 2017 04:05 / Shutterstock
  2   3
Horní komora švýcarského parlamentu odmítla celostátní zákaz zahalování muslimských žen.
Nejnovější

Jak bydlí si státní zaměstnanci? Za hubičku

خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Návrh zákona o zákazu burky, nikábu a jiných islámských forem zahalení, který v minulém roce v září těsně prošel dolní komorou, senátoři horní komory však odmítli s tím, že v zemi je málo takových případů. Podle jedné senátorky je větší problém s nahými turisty než s těmi zahalenými.

Návrh o celostátním zákazu zahalení vyšel od poslance Švýcarské lidové strany (SVP) Waltera Wobmanna. Zákaz se uplatňuje již od července loňského roku v kantonu Ticino.

Dolní komora švýcarského parlamentu ho schválila před více než půl rokem. Minulý týden se o něm hlasovalo v horní komoře, která však zákaz odmítla s tím, že není nutný, protože ve Švýcarsku je málo muslimů, kteří se zahalují, a navíc by takový zákaz mohl ublížit cestovnímu ruchu.

Senátor Ticino Filippo Lombardi proti tomu argumentoval, že zákaz zahalování v jeho kantonu neměl žádné negativní důsledky na snížení turistů z Blízkého východu, takže celostátní zákaz by rovněž neměl být problematický.

Podle senátorky za socialisty Anity Fetzové není ve Švýcarsku nošení burky rozšířený problém. Její kolegyně senátorka Andrea Caroniová, zastupující kanton Appenzell Ausserrhoden, poukázala na fakt, že větší problém bývá s nahými turisty než s těmi zahalenými: „Existuje pravděpodobně více lidí, kteří chodí nazí, než těch co nosí burku.“ V jejím kantonu je například obnažování při opalování zakázáno.

Poslanec Wobmann se ale nevzdává a v březnu začal s veřejnou iniciativou s cílem shromáždit do září 2017 potřebných 100 000 podpisů na vyhlášení nového referenda.

Paní senátorka poněkud zapomíná, že když si žena sundá horní díl, nebo třeba i spodní díl plavek, deklaruje tím jenom to, že se chce opálit a to lze jen stěží označit za nějaký zásadní společenský problém. Zahalené ženy ale deklarují středověk. A ten do Evropy prostě nepatří!

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Leoš Mareš vzal svou manželku Moniku do Dubaje. Užívají si líbánky!

Styl

Vplujte do modré laguny. Nechte své oči rozzářit modrými stíny

Dům a zahrada

Perskou kočku buď milujete, nebo nesnášíte

1. Herec Ryan Raynolds se dal na obchod s alkoholem!

2. Z Dary Rolins je hadí žena! Podívejte se, co dokáže...

3. Mareš bude moderovat Superstar po boku překrásné Slovenky!

4. Krásná Olga Lounová hazarduje. Pravidelně jí jde o život!

5. Vendula Pizingerová chystá vzpomínkový koncert k nedožitým osmdesátinám Karla Svobody!

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن