Televize čelí žalobě kvůli reportáži o muslimkách

V některých čtvrtích mají ženy do barů a klubů vstup zakázán
 Zprávy 
16. března 2017 04:15 / TV F2
  0   0
Před krátkým časem zveřejnila francouzská televize reportáž o tom, jak ženy v některých částech Paříže mají zakázán vstup do kaváren a barů.
Nejnovější

Drahoš a Zeman mají podporu od umělců, sportovců a dalších osobností. Kdo koho podporuje?

Veřejnoprávní televize v hlavních večerních zprávách stanice F2 vysílala reportáž žurnalistky Caroline Sinz o tom, jak v některých oblastech nejsou ženy akceptovány ve veřejném prostoru, jako jsou kavárny či bary. Reportáž byla natočena skrytou kamerou na nechvalně známém předměstí Paříže Seine-Saint Denis.

Reportáž pokračovala i natáčením v Lyonu, kde mají ženy podobné problémy jako na pařížském předměstí. Jedna z místních žen, učitelka mateřské školky vysvětlovala, že na veřejnost chodí zásadně v nenápadném oblečení a nenalíčená, aby nepřitáhovala ani co nejmenší pozornost.

Doslova uvedla, že se snaží "vymazat" samu sebe, protože má strach. Video zveřejnila mnohá, nejen francouzská média. Se zpožděním několik týdnů o reportáži informovala ve večerních zprávách i česká veřejnoprávní ČT1.

Reportáž vyvolala diskusi na francouzské politické scéně o tom, jak je možné, že se na území státu nacházejí oblasti, kde obyvatelé nerespektují právo, ale řídí se svými náboženskými a kulturními zvyklostmi.

Celá kauza má po třech měsících nečekané pokračování. Deník Le Figaro přinesl informaci, že majitel baru Jockey Club, který figuroval ve zmíněné reportáži, se rozhodl zažalovat televizní kanál F2, který reportáž zveřejnil. Žaloba má být podána za "hanobení, provokaci a podněcování k rasové nenávisti."

„Je to jen snůškou lží," cituje prohlášení Amara Salhiho, majitele baru, deník le Figaro. Podle Salhiho novinářka neudělala svou práci pořádně. „Nikdy sem nevkročila. Nedokončila zkoumání. Svěřit někomu skrytou kameru bez následné verifikace, to je neskutečné. Jak je možné dělat seriózní žurnalistiku, když místo aby přišla na místo, deformovala realitu, aby vyhovovala její představě? "

Le Figaro uvádí, že majitel baru se již několik týdnů snaží získat kompletní záznam reportáže, který trvá 24 minut.  Televize i autorka reportáže Caroline Sinz se k obvinění majitele Jockey Clubu nechtěla vyjádřit.

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Salma Hayek v slzách. Přišla o svou lásku

Styl

Které sporty jsou v těhotenství bezpečné a kterým je lepší se raději obloukem vyhnout?

Dům a zahrada

Skvělé fotografické triky, které využijete v dešti či při sněžení

1. Moderátor Petr Vágner se zúčastnil extrémního závodu!

2. Britský princ William si nechal oholit hlavu!

3. Dara Rolins tráví dovolenou s Rytmusem i Majkem Spiritem!

4. Ed Sheeran se bude ženit!

5. Lady GaGa šokovala v Milánu svým kozím kožešinovým kabátem!

خرید فیلتر شکن خرید vpn