Pochybná objektivita zpravodajů ČT. Evropa se řítí do pekel a pan redaktor mele naučené nesmysly

Redaktoři ČT mají mnohdy svérázné přístupy k objektivitě svých reportáží
 Komentáře 
20. března 2017 05:00 / Česká televize
  56   19
Pomineme-li setkání Angely Merkelové a Donalda Trumpa, pak asi nejzajímavější událostí minulého týdne, byly parlamentní volby v Nizozemí.
Nejnovější

O vydání Babiše a Faltýnka policii se začne jednat v úterý

Dlužno říci, že naše nezávislá televize se opět vyznamenala. Již několik minut po uzavření volebních místností se hlásí přímo z dějiště voleb zpravodaj ČT Bohumil Vostál a dramaticky ohlašuje „naprosté překvapení“. S neskrývaným nadšením, jako kdyby měl sám nějakou zásluhu na záchraně evropské demokracie, ohlašuje naprostý debakl populistického a nacionalistického politika Geerta Wilderse.

Tuto nanejvýš překvapivou informaci, která jak se jen o chvíli později ukázalo, byla naprostý nesmysl, odvodil pan redaktor z výsledků exitpoolů, tedy odpovědí voličů opouštějících volební místnost. Jestliže to poněkud přeženeme, tak novináři se zeptali třeba osmi, nebo dvanácti lidí jak volili a z jejich odpovědí již pan redaktor odvodil, že Evropa, její demokracie a vstřícná migrační a integrační politika je před nacionalisty a populisty zachráněna. Vostál si tak zcela nepokrytě oddychl.

Česká televize je prostě plná mladých, nekriticky sebevědomých redaktorů, kteří, jak je z uvedeného příkladu zcela jasně patrné, poskytují zkreslené informace a své názory vydávají za objektivní zpravodajství! Ale to jen tak na okraj o nestranném a objektivním zpravodajství naší veřejnoprávní ČT, která nás stojí řádově sedm miliard ročně.

Co je ovšem daleko důležitější je skutečnost, kterou stejný pan redaktor označil jen jako jakousi nedůležitou „zajímavost“! Tou je skutečnost, že se do parlamentu země, která je členem EU, poprvé dostala čistě muslimská strana DENK, která získala 3 křesla.

Tato podle Vostála vcelku okrajová „zajímavost“ by však měla být varováním pro celou Evropu. Nizozemskými Turky vedená strana, která má například ve svém volebním programu zavedení jakési černé listiny rasismu, tedy listiny na kterou hodlá zařazovat holandské politiky i státní úředníky, kteří podle ní nejsou dostatečně vstřícní k migraci a měli by proto být zbaveni práva pracovat ve veřejném sektoru, plní tak trochu úlohu „trojského koně“.

Vzhledem k předpokládané populační křivce tureckého, ale obecně i muslimského obyvatelstva je zřejmé, že této straně, ale i podobným stranám v dalších evropských státech, budou voliči pozvolna přibývat!

V Nizozemsku tedy tato strana v letošních volbách získala v parlamentu 3 křesla. V příštích to z uvedených důvodů může být třeba 10 křesel. A v těch přespříštích a dalších?

A pak už se může stát dostatečnou silou k tomu, aby v holandském parlamentu mohla účinně prosazovat „ práva“ svých voličů! A jaká práva to budou, není tak těžké odhadovat!

Ta Vostálova nepodstatná „zajímavost“ by mohla značit prvý krůček na cestě k poněkud jiné Evropě, než kterou dnes známe, a kterou celé generace našich otců, dědů a jejich dědů, budovaly!

kvk | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Prachařová ukázala obrovská prsa

Styl

Je instantní káva skutečně káva? Co všechno bychom o ní měli vědět

Dům a zahrada

Návody na nejkrásnější vánoční přání, která dokáže vyrobit kdokoliv

1. Zpěvačka Victoria Velvet má nádhernou dceru! Annabelle se předvedla v roli modelky

2. Serena Williams se pochlubila svým gigantickým snubním prstenem!

3. Herečka Julia Stiles se stala matkou!

4. Překrásná herečka Jennifer Lawrence je opět sama!

5. Herečka Gwyneth Paltrow se zasnoubila!