Konečně! Lidé se probírají a posílají neziskovky do háje!

Nekonečné "záchranné" práce ve Středozemním moři už začínají lézt lidem krkem
 Zprávy 
24. března 2017 05:00 / Shutterstock
  2127   41
O nevládních organizacích, které provozují jakési „cestovní kanceláře“ na převoz migrantů z Afriky do Evropy již bylo napsáno mnohé! Nyní snad konečně začíná mít veřejnost té jejich záchranářské služby plné zuby.
Nejnovější

Stěhuje se Taliban do Německa? Podle těchto čísel to tak vypadá

Podle posledních zpráv si nevládní organizace přepravující migranty přes moře stěžují na nedostatek finančních darů. Frustrovaná veřejnost prý přestala přispívat.

Například podle zprávy otištěné v listu Saarbrücker Zeitung jedné z těchto organizací, Iuventa Jugend Rettet, vysychají zdroje příjmů, které jí dosud plynuly z příspěvků a darů od občanů i organizací a pokladna už prý téměř zeje prázdnotou. Podle její mluvčí Pauline Schmidtové, potřebují na ty své „záchranné“ práce 40 tisíc eur, tedy přes milion korun měsíčně, ale postoj Němců vůči migrantům se prý změnil a počet dárců rychle klesá, naříká mluvčí.

Rovněž mluvčí a spoluzakladatelka nevládní organizace Moas, Regina Catramboneová pláče, že i její organizace se potýká s nedostatkem dárců ochotných financovat nekončící „záchranné“ akce ve Středozemním moři. Navíc se prý setkává, světe div se, s rostoucím nesouhlasem veřejnosti s její prací.

Měnící se postoj veřejnosti potvrzuje i Hans-Peter Buschheuer, mluvčí nevládní organizace Sea-Eye, který se ohrazuje proti čím dál častějším tvrzením, že mnoho nevládních organizací vlastně pomáhá převaděčům a některé z nich zcela záměrně. Agentura Frontex dokonce tvrdí, že migranti dostávají od nevládních organizací instrukce, kde mohou jejich „záchranářské“ lodě najít!

Že by konečně nastal obrat k lepšímu. Že by konečně veřejnost pochopila, že svými příspěvky a dary financuje taxi službu, která jim za jejich peníze stěhuje ekonomické migranty až na jejich dvorky, kde je pak ještě musí živit ze svých daní?!

Že by konečně evropská veřejnost dostala rozum? Jak se tak říká, už včera ale bylo pozdě!

kvk | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hyenismus s nemocným Jiřím Pomeje! Věřitelé se bojí, že jim umře, tak přitvrdili!

Krimi

Srnec vletěl do kabiny kamionu!

Sport

Fotbalisté Vaněk a Kopic jsou zapleteni do drogové kauzy!

1. Herečka z Ulice potvrdila těhotenství! Která mladá kráska čeká miminko?

2. Alice Bendová vyvezla nejkrásnější ňadra českého showbyznysu do tepla. Takhle je vystavuje v bikinách

3. Emma Smetana je do své dcery blázen. Fotek málé Lennon má už několik tisíc!

4. Eva Longoria bývala snem mnoha mužů. Dnes už to taková hitparáda není!

5. Operní diva Kalivodová po narození druhého syna pracuje na sto procent