Neuvěřitelná čísla hlásí Belgie. Tak z toho nekouká nic dobrého

Za islamismus a autoritativní řížení hlasovalo 77,8 procent Turků žijících v Belgii!
 Zahraniční 
18. dubna 2017 04:34 / Shutterstock
  1   9
Tři čtvrtiny belgických Turků podpořily ústavní změny v Turecku, když v nedělním referendu hlasovaly za změnu ústavy a posílení prezidentských pravomocí.
Nejnovější

Lidovci mají jasno. Do koalice půjdou se STAN a v čele strany zůstane Bělobrádek

Je to nejvíce z evropských států, kde žije turecká menšina. Belgický poslanec Hendrik Bogaert na základě výsledků referenda vyzval ke zrušení dvojího občanství.

Za posílení pravomocí hlavy státu a změnu parlamentního systému v Turecku hlasovalo více než 77 procent belgických Turků oprávněných volit. Informoval o tom belgický deník Le Soir. Celkově v Belgii přišlo k urnám 81.000 Turků, tedy přibližně dvě třetiny oprávněných voličů.

„Více než polovina Turků hlasovala za autoritativní systém. Ihned skončeme s dvojím občanstvím," uvedl na sociální síti belgický poslanec Hendrik Bogaert, jehož vyjádření citovala belgická televize a rozhlas RTBF.

Belgický státní tajemník pro migraci a azyl Théo Francken prohlásil, že to jen potvrdilo jeho rozhodnutí neudělit víza imámům z Turecka, kteří chtěli působit v nelegálních mešitách v Belgii. V zemi se nachází stovka mešit pod kontrolou tureckých náboženských hnutí Diyanet a Milli Görüš, které mají blízko k turecké vládnoucí Straně spravedlnosti a rozvoje (AKP).

Kriticky se podle RTBF na Twitteru vyjádřil i belgický poslanec Alain Destexhe: „77,8 procenta belgických Turků hlasovalo za islamismus a autoritativní zřízení, integrace byla opravdu úspěšná!".

Absolutně nejvyšší podporu ústavních změn vyjádřili turečtí voliči v Libanonu, kde je podpořilo 93,9 procenta voličů. Jednoznačně za změny v referendu hlasovali i turečtí voliči v Rakousku (73,2), Nizozemsku (71), Francii (65,2), Německu (63) a Dánsku (60,6), uvedl Le Soir.

Naopak proti ústavním změnám hlasovala většina Turků ve Španělsku (86,7 procenta) a Spojeném království (79,1 procenta).

Podle agentury Anadolu hlasovalo za ústavní změny 59,2 procenta všech oprávněných voličů v zahraničí. Přímo v Turecku to bylo jen 51,2 procenta. Na referendu se mohlo zúčastnit přibližně 58,2 milionu oprávněných voličů, z toho 2,9 milionu v zahraničí. Turci žijící v jiných státech měli možnost hlasovat v předstihu do minulé neděle.

S přihlédnutím k těmto výsledkům je třeba zopakovat ironický povzdech belgického poslance.

Za islamismus a autoritativní řízení hlasovalo 77,8 procent Turků žijících v Belgii! Integrace byla opravdu "úspěšná"!

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Proč se moderátor Kraus chová jako arogant?

Styl

Nepříjemné nadýmání: Co ho způsobuje a jak se ho zbavit?

Dům a zahrada

Jak se zbavit slimáků pomocí vaječných skořápek

1. Ariana Grande uspořádá benefiční koncert v Manchesteru!

2. Seznamte se s nejvíc sexy ženou světa!

3. Těhotná Mašlíková dva měsíce před porodem stále posiluje!

4. Moderátorka Michaela Ochotská je jako vyžle! V plavkách předvedla tělo kost a kůže

5. Zamilovaná Vignerová prozradila, jakou trpí fóbií a našla prý na ní lék