V Bruselu koluje fáma, které se ani nechce věřit

Premiér Orbán leží mnoha lidem v Bruselu pořádně v žaludku
 Zahraniční 
19. dubna 2017 04:00 / Shutterstock
  19   12
V Evropském parlamentu kolují fámy o blížícím se vyloučení maďarské vládní strany Fidesz premiéra Viktora Orbána z Evropské lidové strany (ELS).
Nejnovější

Lidovci mají jasno. Do koalice půjdou se STAN a v čele strany zůstane Bělobrádek

Mluvčí Evropské komise odmítl komentovat s tím související otázku, zda vyloučení maďarské vládní strany preferuje předseda EK Jean-Claude Juncker. Podle jeho slov ještě nedospěla situace ještě tak daleko a mediální informace nehodlá komentovat, protože chce prezentovat fakta.

EK již před velikonočními svátky avizovala rozhodnutí týkající se Maďarska a související s tamní novou úpravou pro vysoké školy, plánovanou registrací zahraničních nevládních organizací v zemi a i s nakonec neplatným referendem o kvótách pro přerozdělování uprchlíků.

Mluvčí v této souvislosti poznamenal, že v uplynulých dnech se toho mnoho neudálo, protože byly velikonoční svátky. Proto je příliš brzy na oznamování novinek. Informace přinesl rakouský veřejnoprávní rozhlas ORF.

Maďarsko je pod ostrou palbou Evropské unie a organizací amerického finančníka George Sorose, zejména kvůli negativnímu postoji k uprchlické krizi. Jménem stran vládního bloku Fidesz-Křesťanskodemokratická lidová strana (KDNP) to prohlásil v uplynulých dnech poslanec KDNP István Hollik.

Podle jeho slov Maďarsku vyhrožuje více orgánů EU, Sorosova organizace, ale i Rada Evropy či Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku. Změnu přistěhovalecké politiky Maďarska chtějí dosáhnout mimo jiné prostřednictvím disciplinárního řízení, zastavení vyplácení prostředků z fondů soudržnosti či pozastavení hlasovacího práva v EU.

„Je to pobuřující, protože imigrace evidentně ohrožuje bezpečnost i identitu Evropy," vyjádřil se poslanec a dodal, že Fidesz-KDNP bude navzdory tomuto tlaku pokračovat v důsledné ochraně jižní hranice Maďarska a hranic Evropy.

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Proč se moderátor Kraus chová jako arogant?

Styl

Nepříjemné nadýmání: Co ho způsobuje a jak se ho zbavit?

Dům a zahrada

Jak se zbavit slimáků pomocí vaječných skořápek

1. Ariana Grande uspořádá benefiční koncert v Manchesteru!

2. Seznamte se s nejvíc sexy ženou světa!

3. Těhotná Mašlíková dva měsíce před porodem stále posiluje!

4. Moderátorka Michaela Ochotská je jako vyžle! V plavkách předvedla tělo kost a kůže

5. Zamilovaná Vignerová prozradila, jakou trpí fóbií a našla prý na ní lék