Sobotku čeká spousta bezesných nocí! Jeho osud má v rukou jeho největší nepřítel!

Sobotku nečekají příliš klidné dny ani noci. Co totiž udělá Zeman je ve hvězdách
 Komentáře 
05. května 2017 05:00 / Česká televize
  8   15
Nějak se nám to s tou slavně ohlášenou demisí Bohuslava Sobotky začíná zadrhávat. Konec týdne je tady a demise nikde.
Nejnovější

Sankce by se měly zrušit a Krym patří Rusku, prohlásil Zeman

Premiér ve svém úterním vystoupení zcela nečekaně a pro všechny překvapivě ohlásil demisi. Již jsme psali, že z jeho dramatického projevu nebylo tak zcela jasné, co tím vlastně myslel. V úvodu projevu prohlásil, že on podá demisi, v závěru pak zase prohlašoval, že demisi podá „jeho vláda“. V každém případě však prohlásil, že demisi, ať už tím myslel cokoli, podá do rukou prezidenta republiky do konce tohoto týdne.

To bylo v úterý. Ve středu po poledni pak oznámil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček na svém twitterovém účtu, že Sobotka přinese demisi prezidentovi ve čtvrtek v 15.15 hodin.

Ovšem už za několik hodin tuto informaci zpochybnil v pořadu na ČT24 místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek, který prohlásil, že Sobotka půjde na Hrad nikoli s demisí, ale pouze s jakousi informací pro prezidenta. A tu „opravdu opravdovou“ demisi, že podá až po návratu Zemana z jeho cesty do Číny, což znamená nejdříve 22 nebo 23 května.  

Tuto poněkud překvapivou informaci včera premiér ústy svého mluvčího Martina Avera potvrdil s tím, že zatím jde jenom prezidenta informovat a prokonzultovat aktuální situaci kolem vlády a představit mu rychlé řešení vládní krize, které hodlá on a jeho ČSSD prosazovat! Zároveň prý prezidenta seznámí s analýzou, vypracovanou ovšem „experty“ ČSSD, ohledně nejasností kolem majetkových poměrů Andreje Babiše.

Pokud to poněkud zlehčíme, tak Sobotka šel na Hrad s představou, že si s prezidentem vlastně jen tak poklábosí. Zeman ovšem připravil aranžmá obvyklé pro přijetí demise, čímž premiéra trochu zaskočil. Po neobvykle ostré výměně názorů a několika invektivách před kamerami se pak oba politici odebrali do soukromí. Odtud již žádné informace o tom, co bylo předmětem debaty a jak probíhala, nebyly zveřejněny. Je však dost pravděpodobné, že Zemana představy pana premiéra o řešení krize zase až tak moc nezajímají. A co se Babiše týká, je prezident s velkou pravděpodobností informován lépe než Sobotka.

Opravdu zajímavá je však Sobotkovo vyjádření k jím avizované demisi. "Jak já mám podat demisi, když nevím, jak ji prezident přijme!" Tuto větu opravdu zafasovat do zlata! Sobotka chce podat demisi, ale napřed se jde prezidenta zeptat co on jako na to!

Opravdu dojemná ukázka Sobotkovy rozhodnosti! Pokud je přesvědčen, že situace je natolik vážná, že musí podle svého názoru a přesvědčení a v zájmu všech občanů této země podat demisi, tak by mu snad mělo být naprosto lhostejné, jak prezident s demisí naloží! To by ovšem nesměl být Bohuš Sobotků!

Tak jak to vlastně s tou Sobotkovou demisí je? Podám do konce týdne, podám do konce týdne s účinností od poloviny května, podám až po polovině května!? A podám vůbec!?

Navíc Sobotku možná poněkud vyděsila informace ze včerejšího Práva, která naznačuje, že by Zeman, ústavní zvyklosti, neústavní zvyklosti, mohl přijmout demisi opravdu jenom od Sobotky! A nikoli demisi celé vlády, které se ostatně vládní ministři brání zuby nehty! Již jsme psali, že Zeman si zase až tak moc hlavu s ústavními zvyklostmi nedělá.

A navíc je tady ta Zemanova desetidenní cesta do Číny a nezdá se být pravděpodobné, že by prezident řešení vládní krize hodlal nějak uspěchat! A není tajemstvím, že Sobotka rozhodně nepatří mezi jeho oblíbence!

Vše naznačuje, že Sobotka tak může mít před sebou pěkných pár bezesných nocí.

kvk | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Tenhle český herec drží hladovku, aby porazil rakovinu! Podaří se mu to?

Styl

Orgánové hodiny: Kdy je nejlepší hodina na přijímání léků?

Dům a zahrada

Kočky často trpí záněty močových cest. Nemoci lze předcházet

1. Priscilla Presley snad zastavila čas! Tahle herečka vůbec nestárne!

2. Krásná Ivanka Trump se ukázala bez make-upu!

3. Ed Sheeran vystoupí v prosinci v Rakousku! Na koncert se ale nedostanete...

4. Svět má zase novou královnu krásy, pochází z Indie!

5. Elizabeth Hurley zveřejnila fotky v průsvitné tunice!