دانلود فیلم دانلود فیلم اخبار فیلم و سریال دانلود آهنگ جدید خرید vpn خرید کریو خرید کریو خرید vpn خرید vpn Google

Na Hradě a v podhradí. Copak nám asi ti naši vrcholní politici předvedou tento týden

Máme se od premiéra a dalších aktérů vládní krize těšit na nějaké další překvapení?
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Komentáře 
09. května 2017 05:00 / Shutterstock
  11   21
Minulý týden byl na události na české politické scéně bohatý a poměrně hodně zajímavý. Začal s tím premiér Sobotka, pokračoval prezident Zeman, poté navázal opět Sobotka a nyní je rozhodnutí opět na Hradě. A ministr financí celý týden, jak pověstný kolovrátek opakuje cosi o komplotech a nastrčených agentech provokatérech.
Nejnovější

Čeští politici k vítězství Merkelové. Koho potěšilo a kdo je zklamán?

Celý kolotoč události, nazývaný vládní krizí, odstartoval minulé úterý premiér svým poněkud zmateným vyhlášením demise. Co se mu honilo hlavou, je naprostá záhada. Každý soudný člověk okamžitě pochopil, že ten ješitný vládce Hradu, který Sobotkovi nikdy nezapomněl události kolem své první kandidatury na prezidenta, si Ústavu a její zvyklosti vyloží po svém. Že tento výklad nebude pro premiéra příznivý, se dalo s velkou jistotou předpokládat a také se tak vzápětí ukázalo.

Zeman, v mimořádně nedůstojném představení dal premiérovi najevo, že pokud přijme nějakou demisi, pak to bude demise pouze Sobotky.

V důsledku toho byl premiér nucen ze sebe udělat šaška a halasně avizovanou demisi odvolat. A přijít s řešením, které měl zvolit hned od samotného počátku. Tedy podat návrh na odvolání ministra financí Andreje Babiše.

Návrh na odvolání ovšem opět musel doručit na Hrad. Zde již, podle všech ústavních právníků, hovoří Ústava zcela jasně. Zeman nemá možnost odvolání Babiše odmítnout. Nebyl by to ovšem Zeman, kdyby bez dalšího udělal, co je povinen udělat. Tedy odvolat Babiše bez zbytečného odkladu. Hrad ovšem bez „zbytečného odkladu“ vnímá poněkud jinak než premiér, který tím myslí vlastně ihned a pro jistotu dal prezidentovi pevný termín 9.5. To ovšem zase nemůže jen tak bez dalšího „zkousnout“ Zeman. Nenechá se přece úkolovat někým z podhradí. A rovnou oznámil, že si musí vše důkladně rozmyslet. A rozmýšlet bude na své cestě po Číně. Možná hodlá „podumať“ i ve společnosti Putina, se kterým se tam má setkat.

Je tu ovšem ještě jedna možná varianta dalšího vývoje. Zeman má Sobotku natolik nerad, že se může pokusit zopakovat Klausovo aranžmá z roku 2011, kdy ten odmítl odvolat ministry tehdejší Nečasovy vlády. Tenkrát ovšem ustoupil premiér a krize se vyřešila bez odvolávání ministrů.

Sobotka, který ovšem už situaci vyhrotil natolik, že nemá kam ustupovat, by se pak musel obrátit na Ústavní soud. Jeho rozhodnutí se ovšem rozhodně nedá očekávat v řádu dnů, ale spíše týdnů. Vládní krize by se tak protáhla a Babiš by až do rozhodnutí zřejmě na ministerstvu a ve vládě zatím zůstal.

Andrej Babiš mezitím čelí dalšímu skandálu se zveřejněnými nahrávkami. Nicméně ani nahrávky, ani Čapí hnízdo, ani korunové dluhopisy nepovažuje za nic závažného a naprosto nechápe důvody, proč by měl z vlády odcházet, což opakuje při každí vhodné i nevhodné příležitosti.

Ať již dopadne ta naše česká vládní krize jakkoli, zcela jednoznačně nám všichni tři hlavní aktéři předvedli, co všechno shnilého je ve státě českém.

Je opravdu smutné, že v České republice, na rozdíl od států s vyspělou politickou kulturou, mohou zastávat ty nejvyšší ústavní a vládní funkce osoby bez jakékoli kultury!

📷
2
fotografie
kvk | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Třískova smrt zahalená tajemstvím: Opravdu spadl náhodou?

Styl

Už jste slyšeli nebo dokonce zkoušeli molekulární kuchyni?

Dům a zahrada

Vtipné řešení, jak "pěstovat" v místnosti bez oken rostliny

1. Nejkrásnější dívkou Česka se stala Michaela Habáňová ze Zlína. Jak se vám líbí?

2. Ikonické krásky opět pohromadě! CINDY, CLAUDIA a NAOMI zářily na PŘEHLÍDCE!

3. Známá moderátorka leží doma v horečkách. Poznáte hvězdu TV Prima bez líčení?

4. Ostravu čeká módní události roku! Patronkou je Simona Krainová, ale těšit se můžete i na další krásky!

5. Stále okouzlující! Claudia Schiffer předvedla na prahu padesátky sexy tělo!