Senzační objev! Vědci našli přímo v centru města něco hodně neobvyklého

Snímek odkryté části aztéckého chrámu boha větru přímo v centru dnešního Mexico City
 Zprávy 
11. června 2017 04:43 / Twitter
  2   1
Přímo v centru Mexico City se našly pozůstatky aztéckého chrámu a rituálního hřiště. K objevu došlo těsně za římskokatolickou katedrálou blízko náměstí Zocalo.
Nejnovější

Nový ministrův plán na zastavení migrace. Bude úspěšný?

Tento objev podtrhuje starobylost mexického hlavního města, které se rozkládá na místě kde stálo předtím aztécké hlavní město Tenochtitlán.

Odkryté byly základy masivního kruhového chrámu aztéckého boha větru Ehecatla a menší části rituálního hřiště, které zmiňují i ​​první španělští kronikáři při popisu původního Tenochtitlánu, hlavního města říše Aztéků. „Na základě těchto zjištění můžeme prokázat skutečné lokalizace a rozměry každé ze staveb popsaných v kronikách," říká Diego Prieto, vedoucí hlavního mexického institutu antropologie a historie.

Archeologové také podrobně vysvětlili nález 32 krčních obratlů, kterí mají souviset s rituály konanými na hřišti. „Byly to lidské oběťi spojované s aztéckou s míčových hrou," vysvětluje další archeolog Raul Barrera. Zachovala se však jen část původně 50 metrů dlouhého hřiště a část hlediště.

Z částí chrámu se zachovaly některé původní bílé štuky z let 1486-1502 za vlády aztéckého panovníka Ahuizotla, předchůdce Montezuma, kterého sesadil španělský dobyvatel Hernando Cortéz. Španělské písemnosti se dokonce zmiňují o tom, jak mladý Montezuma hrál na rituálním hřišti proti staršímu spojeneckému králi a prohrál, což bylo považováno za znamení, že aztécká říše padne.

Chrám se svým kulatým tvarem s délkou 34 metrů a výškou 4 metry odlišoval od mnoha jiných čtverečních chrámů, které převládaly na nejsvětějším ceremoniálním prostoru Aztéků. Archeolog Eduardo Matos uvedl, že vrchol chrámu byl pravděpodobně postaven tak, aby připomínal stočeného hada.

Po dokončení archeologického průzkumu bude na místě postaveno muzeum.

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vykradli kamaráda Kubišové! Je zděšen!

Styl

Pro zajímavější fotografie z vaší dovolené můžete využít selfie tyč. Víte, jak vybrat tu správnou?

Dům a zahrada

Kastrace koček? Cesta k dlouhověkosti i vyloučení vzniku rakoviny!

1. Alice Bendová nerada ztrácí čas s líčením. Pořídila si dokonalé řasy na míru!

2. Andrea Kalivodová vyměnila kvůli hyperaktivnímu dítěti moře za túry na horách

3. Renée Zellweger by si přála čtvrté pokračování Bridget Jonesové!

4. Tenistka Karolína Plíšková ukázala dokonalou figuru a novou kérku!

5. Geri Halliwell uctí novou písní památku George Michaela!

خرید vpn