Jsme černá ovce Evropy? V Bruselu si o nás zřejmě nemyslí nic hezkého

Při tomto každodenním přísunu jsou kvóty vlastně nekonečné
 Zprávy 
13. června 2017 05:00 / Shutterstock
  9   33
Po dlouhých měsících slovních přestřelek a vyhrožování se Evropská komise rozhodla a hodlá dnes zahájit s naší republikou, Polskem a Maďarskem řízení pro nedodržování migračních kvót.
Nejnovější

Václav Fischer narazil s žalobou vůči státu. Chtěl 300 milionů

Z oznámeného řízení poněkud překvapivě vypadlo Slovensko, které ten kvótový migrační nesmysl rovněž odmítá od samého počátku. Informace proč z tohoto řízení vypadlo zrovna Slovensko, nejsou známy.

Tak tedy budeme spolu s Poláky a Maďary stát na lavici obžalovaných. Nechceme prý vzít na svá bedra tíhu uprchlické krize. Zatím poněkud lépe jsou na tom pobaltské státy, které na ten bruselský nesmysl přistoupily a migranty na svá bedra přijaly. Že prakticky všichni migranti, které jim byli podle těch slavných kvót přiděleni už dávno, zhnuseni nízkými sociálními dávkami zmizeli do sociálně štědřejších zemí, zejména Německa a Švédska, už nikoho v Bruselu nezajímá. Je to škoda, protože pak by možná konečně ten bruselský úřednický výkvět pochopil, že toto rozhodnutí, byť přijaté na základě hlasování, je prostě v prostoru, kde se může každý svobodně pohybovat, naprostý nesmysl. Ostatně známe to i od nás.

Přesto ovšem budeme se zmíněnými zeměmi veřejně pranýřováni. Uvedené řízení by se dalo ještě s přimhouřením oka pochopit, kdyby se jednalo o nějaká konkrétní a definitivní čísla. Pravdou ovšem je, a můžeme to sledovat dnes a denně, že většina „západní“ části EU zatím ani náznakem neuvažuje o radikálním zastavení nekonečného proudu nyní již ekonomických migrantů z afrických zemí, denně je „zachraňuje“ a vozí do Evropy.

Z původních kvót na rozdělení nějakých 160 000 migrantů by se tak postupně stal systém, jehož akceptací bychom se my i naši sousedé zavázali ke stejně nekonečnému přijímání kde koho. Bez jakéhokoli omezení. A zdá se, že čísla by nakonec mohla dosahovat tisíců až desetitisíců ročně. Rok po roce.

V tomto kontextu se tedy zdá být pro náš stát přece jenom výhodnější být jakousi černou ovcí, než bez dalšího, pod tlakem Junckera a jeho komise, na stejně nefungující kvóty přistoupit.

Jsou ovšem i jiné názory. Například zahájení řízení s Českem vítá ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) Martin Rozumek. "Závazky se musí dodržovat a na demokraticky schváleném opatření o kvótách nic nemění to, že jsme v hlasování byli proti. To jen ex post vševědové z V4 spoléhali na to, že závazky je možné beztrestně porušovat," prohlásil.

Panu Rozumkovi se ovšem nelze divit. Jemu jde o živobytí.

kvk | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jane Fondová vypadá i v 80 báječně!

Styl

Jak se zbavit rýmy rychleji než za týden? Pomocí těchto triků to půjde raz dva

Dům a zahrada

Schází vašim dětem sníh? Vyrobte si doma umělý

1. Zpěvačka Victoria na vánočních nákupech: Objevila parádní kousky!

2. Simona Krainová opět mění účes! Proč si nechala prodloužit vlasy?

3. Stylista Filip Vaněk vyrazil na nákupy s Eliškou Bučkovou a zpěvačkou Victorií

4. Topmodelka Tereza Maxová promluvila o plastických operacích!

5. Jak se obléknout na zimu? Modní tempo na horách opět udává Andrea Verešová!