خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Jsme černá ovce Evropy? V Bruselu si o nás zřejmě nemyslí nic hezkého • Zprávy / inStory.cz
 

Jsme černá ovce Evropy? V Bruselu si o nás zřejmě nemyslí nic hezkého

Při tomto každodenním přísunu jsou kvóty vlastně nekonečné
 Zprávy 
13. června 2017 05:00 / Shutterstock
  9   33
Po dlouhých měsících slovních přestřelek a vyhrožování se Evropská komise rozhodla a hodlá dnes zahájit s naší republikou, Polskem a Maďarskem řízení pro nedodržování migračních kvót.
Nejnovější

Jean-Claude Juncker objasnil, jak chce dělat politiku Evropské unie

خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Z oznámeného řízení poněkud překvapivě vypadlo Slovensko, které ten kvótový migrační nesmysl rovněž odmítá od samého počátku. Informace proč z tohoto řízení vypadlo zrovna Slovensko, nejsou známy.

Tak tedy budeme spolu s Poláky a Maďary stát na lavici obžalovaných. Nechceme prý vzít na svá bedra tíhu uprchlické krize. Zatím poněkud lépe jsou na tom pobaltské státy, které na ten bruselský nesmysl přistoupily a migranty na svá bedra přijaly. Že prakticky všichni migranti, které jim byli podle těch slavných kvót přiděleni už dávno, zhnuseni nízkými sociálními dávkami zmizeli do sociálně štědřejších zemí, zejména Německa a Švédska, už nikoho v Bruselu nezajímá. Je to škoda, protože pak by možná konečně ten bruselský úřednický výkvět pochopil, že toto rozhodnutí, byť přijaté na základě hlasování, je prostě v prostoru, kde se může každý svobodně pohybovat, naprostý nesmysl. Ostatně známe to i od nás.

Přesto ovšem budeme se zmíněnými zeměmi veřejně pranýřováni. Uvedené řízení by se dalo ještě s přimhouřením oka pochopit, kdyby se jednalo o nějaká konkrétní a definitivní čísla. Pravdou ovšem je, a můžeme to sledovat dnes a denně, že většina „západní“ části EU zatím ani náznakem neuvažuje o radikálním zastavení nekonečného proudu nyní již ekonomických migrantů z afrických zemí, denně je „zachraňuje“ a vozí do Evropy.

Z původních kvót na rozdělení nějakých 160 000 migrantů by se tak postupně stal systém, jehož akceptací bychom se my i naši sousedé zavázali ke stejně nekonečnému přijímání kde koho. Bez jakéhokoli omezení. A zdá se, že čísla by nakonec mohla dosahovat tisíců až desetitisíců ročně. Rok po roce.

V tomto kontextu se tedy zdá být pro náš stát přece jenom výhodnější být jakousi černou ovcí, než bez dalšího, pod tlakem Junckera a jeho komise, na stejně nefungující kvóty přistoupit.

Jsou ovšem i jiné názory. Například zahájení řízení s Českem vítá ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) Martin Rozumek. "Závazky se musí dodržovat a na demokraticky schváleném opatření o kvótách nic nemění to, že jsme v hlasování byli proti. To jen ex post vševědové z V4 spoléhali na to, že závazky je možné beztrestně porušovat," prohlásil.

Panu Rozumkovi se ovšem nelze divit. Jemu jde o živobytí.

kvk | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jennifer Aniston se opět rozvádí! Na prahu padesátky zůstala sama

Styl

Nenechte se zaskočit jarní únavou. Tipy, jak přežít zimu a naladit se na jaro

Dům a zahrada

S jakým kolem do sněhu? Poradíme vám

1. Někdejší nejvíce sexy muž planety Adam Levine se stal podruhé otcem!

2. Jennifer Aniston má smůlu na chlapy! Herečce se rozpadlo další manželství!

3. Václav Noid Bárta se rok nedotkl alkoholu!

4. Komička Amy Schumer se vdala! Pohádková svatba se konala v Malibu!

5. Jiří Zimola může dát ČSSD jiný rozměr

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن