Vytáhněte deštníky. Bude teplo, ale nevyhneme se dešti a bouřkám!

V příštích dnech dorazí do Česka přeháňky i bouřky.
 Zprávy 
22. června 2017 08:06 / Shutterstock
  0   0
Česká republika se musí připravit na změnu počasí. Po horkých a suchých dnech nás čeká mírně studená fronta, která s sebou přinese přeháňky a bouřky, teploty se ale budou pořád držet vysoko.
Nejnovější

Alkoholové excesy jsou prý minulostí. Zákaz alkoholu ve sněmovně se proto ruší

Počasí u nás bude ovlivňovat rozsáhlá oblast vyššího tlaku vzduchu nad jihozápadní a jižní Evropou. Před studenou frontou, která bude v pátek 23. června od západu postupovat přes Českou republiku, bude na našem území vrcholit příliv teplého vzduchu od jihozápadu. Za ní se k nám během soboty rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu, v neděli začne přes střední Evropu postupovat k východu slabá studená fronta. V dalších
dnech se bude ze západní do střední Evropy přesouvat brázda nízkého tlaku vzduchu, před ní k nám vyvrcholí příliv teplého vzduchu od jihu. Takto situaci popsali meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Dnes se můžeme těšit na jasnou až polojasnou oblohu s teplotami od 31 do 35 stupňů Celsia. Později odpoledne a večer zejména na západě a severu území se ale zatáhne a ojediněle se objeví přeháňky nebo bouřky. Zatím nejteplejším dnem letošního roku bylo v Česku úterý, kdy v Dobřichovicích u Prahy meteorologové naměřili 34,9 stupně Celsia. Čtvrtek ale bude podle meteorologů zřejmě ještě teplejší.

V pátek bude oblačno až zataženo, na většině území očekávají meteorologové přeháňky a místy i bouřky. Během dopoledne bude ubývat srážek v Čechách, odpoledne pak na Moravě. Nejvyšší denní teploty se budou držet mezi 25 až 29 °C, na jihovýchodě kolem 31 °C.

Na sobotu slibují odborníci oblačno až polojasno s teplotami od 26 až 30 °C, na jihu a jihovýchodě bude teploměr ukazovat až 33 °C. Během dne pak bude od západu ubývat oblačnosti.

V neděli má být jasno až polojasno, během dne při přechodně zvětšené oblačnosti se objeví ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty by měly být 28 až 32 °C.

Deštníky budeme potřebovat i v příštím týdnu. "V pondělí by mělo být jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti se ojediněle vyskytnou přeháňky nebo bouřky. Rtuť teploměru se vyšplhá na 28 až 32 °C.  Od úterý do čtvrtka pak bude obloha převážně oblačná, místy je třeba počítat s přeháňkami nebo bouřkami. Nejvyšší denní teploty budou 27 až 32 °C, na jihovýchodě až 34 °C," upřesnili meteorologové.

Vlna veder zasáhla i další země střední Evropy. V německé spolkové zemi Sársko teplota v úterý vystoupala k 35 stupňům. V Německu a Rakousku meteorologové varovali před nebezpečím vzniku lesních požárů. S rozsáhlými požáry od víkendu bojují hasiči v Portugalsku, kde už oheň usmrtil 64 lidí. Teploty v postižené oblasti překračují 40 stupňů, požár patrně způsobil blesk.

pop | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Velkou Británii čeká další královská svatba!

Styl

Konzumujete často pekanové ořechy? Toto byste měli určitě vědět

Dům a zahrada

Nejoblíbenější psi? Ovčák, jezevčík i retrívr

1. Totální změna image! Vlastina Svátková Kounická se zbavila svých krásných dlouhých vlasů!

2. Vendula Pizingerová vysvobodila manžela zpod laviny!

3. Británii čeká další královská svatba! Princezna Eugenie ukázala zásnubní prsten!

4. Moderátor Petr Vágner se zúčastnil extrémního závodu!

5. Britský princ William si nechal oholit hlavu!

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن