Vytáhněte deštníky. Bude teplo, ale nevyhneme se dešti a bouřkám!

V příštích dnech dorazí do Česka přeháňky i bouřky.
 Zprávy 
22. června 2017 08:06 / Shutterstock
  0   0
Česká republika se musí připravit na změnu počasí. Po horkých a suchých dnech nás čeká mírně studená fronta, která s sebou přinese přeháňky a bouřky, teploty se ale budou pořád držet vysoko.
Nejnovější

Do čela ČSSD by se rád postavil tento muž. Má ale podmínku

Počasí u nás bude ovlivňovat rozsáhlá oblast vyššího tlaku vzduchu nad jihozápadní a jižní Evropou. Před studenou frontou, která bude v pátek 23. června od západu postupovat přes Českou republiku, bude na našem území vrcholit příliv teplého vzduchu od jihozápadu. Za ní se k nám během soboty rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu, v neděli začne přes střední Evropu postupovat k východu slabá studená fronta. V dalších
dnech se bude ze západní do střední Evropy přesouvat brázda nízkého tlaku vzduchu, před ní k nám vyvrcholí příliv teplého vzduchu od jihu. Takto situaci popsali meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Dnes se můžeme těšit na jasnou až polojasnou oblohu s teplotami od 31 do 35 stupňů Celsia. Později odpoledne a večer zejména na západě a severu území se ale zatáhne a ojediněle se objeví přeháňky nebo bouřky. Zatím nejteplejším dnem letošního roku bylo v Česku úterý, kdy v Dobřichovicích u Prahy meteorologové naměřili 34,9 stupně Celsia. Čtvrtek ale bude podle meteorologů zřejmě ještě teplejší.

V pátek bude oblačno až zataženo, na většině území očekávají meteorologové přeháňky a místy i bouřky. Během dopoledne bude ubývat srážek v Čechách, odpoledne pak na Moravě. Nejvyšší denní teploty se budou držet mezi 25 až 29 °C, na jihovýchodě kolem 31 °C.

Na sobotu slibují odborníci oblačno až polojasno s teplotami od 26 až 30 °C, na jihu a jihovýchodě bude teploměr ukazovat až 33 °C. Během dne pak bude od západu ubývat oblačnosti.

V neděli má být jasno až polojasno, během dne při přechodně zvětšené oblačnosti se objeví ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty by měly být 28 až 32 °C.

Deštníky budeme potřebovat i v příštím týdnu. "V pondělí by mělo být jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti se ojediněle vyskytnou přeháňky nebo bouřky. Rtuť teploměru se vyšplhá na 28 až 32 °C.  Od úterý do čtvrtka pak bude obloha převážně oblačná, místy je třeba počítat s přeháňkami nebo bouřkami. Nejvyšší denní teploty budou 27 až 32 °C, na jihovýchodě až 34 °C," upřesnili meteorologové.

Vlna veder zasáhla i další země střední Evropy. V německé spolkové zemi Sársko teplota v úterý vystoupala k 35 stupňům. V Německu a Rakousku meteorologové varovali před nebezpečím vzniku lesních požárů. S rozsáhlými požáry od víkendu bojují hasiči v Portugalsku, kde už oheň usmrtil 64 lidí. Teploty v postižené oblasti překračují 40 stupňů, požár patrně způsobil blesk.

pop | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Tenhle český herec drží hladovku, aby porazil rakovinu! Podaří se mu to?

Styl

Jak se vyznat v široké nabídce prodávaných vín a vyhnout se nekvalitním patokům

Dům a zahrada

Využijte obyčejné lahve a rozzařte svůj interiér

1. Svět má zase novou královnu krásy, pochází z Indie!

2. Elizabeth Hurley zveřejnila fotky v průsvitné tunice!

3. Další hvězdný rozchod! Jennifer Hudson opustila snoubence

4. Nemocná Mariah Carey ruší koncerty!

5. Syn Simony Krainové se objevuje v nové kampani! Je k sežrání!