Českem se přehnala bouřka. Zastavila vlaky, vyvracela stromy!

Popadané stromy na kolejích způsobily značné komplikace v železniční dopravě.
 Zprávy 
23. června 2017 09:31 / Internet
  0   0
Přes Českou republiku se v noci na dnešek přehnala silná bouře. Její následky na mnoha místech Středočeského kraje komplikují železniční dopravu, na jihu Čech je několik tisíc lidí bez elektřiny. Hasiči po celé republice mají za sebou téměř 800 zásahů, odstraňovali hlavně větve a stromy ze silnic a kolejí.
Nejnovější

Alkoholové excesy jsou prý minulostí. Zákaz alkoholu ve sněmovně se proto ruší

Ve Středočeském kraji komplikují provoz na železnici následky noční bouřky, v některých úsecích vlaky nejezdí. Na několika tratích leží na kolejích popadané stromy. V jižních Čechách je po bouři několik tisíc lidí bez elektřiny, nejvíc na Jindřichohradecku. Hasiči kvůli bouřkám, které se ve čtvrtek večer a v noci na pátek přehnaly přes Česko, zasahovali téměř u 800 případů. Většinou odstraňovali popadané stromy a větve ze silnic či kolejí.

Vlaky nejezdí v úseku Mladá Boleslav hlavní nádraží - Mšeno, Zavidov - Čistá na Rakovnicku a na trati Beroun - Rakovník v úseku Roztoky u Křivoklátu - Zbečno. Poškozené trakční vedení je v Nymburku, vlaky na trati z Prahy přes Lysou nad Labem proto mají zpoždění až několik desítek minut.

Popadané stromy omezily provoz i na jihočeských tratích. Zpoždění naberou rychlíky z Brna na České Budějovice. "Na trati Havlíčkův Brod - Veselí nad Lužnicí, kde jezdí rychlíky od Brna a Jihlavy, je v úseku Horní Cerekev - Jihlávka rozsáhlá porucha trakčního vedení. To bude mít zřejmě velký vliv na vlaky, které jedou od Jihlavy do Jihočeského kraje. Musí se zajistit náhradní autobusová doprava, tam budou mít rychlíky zpoždění," řekla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Kvůli bouři je zavřená i trať České Budějovice - Gmünd, v úseku Gmünd - Schwarzenau, výluka by měla skončit ve 12.00 hodin, jezdí tam náhradní autobusy.

Na Vysočině spadlé stromy zastavily provoz mezi Horní Cerekví a Jihlávkou na trati Jihlava - Jindřichův Hradec.

V jižních Čechách po noční bouři zůstalo několik stovek domácností bez elektřiny, nejvíce na Jindřichohradecku. Společnost E.ON zaznamenala za noc 11 poruch na linkách vysokého napětí, většinu v okrese Jindřichův Hradec, jednu na Strakonicku.

S výpadky proudu se potýkají energetici i na jihu Moravy. Bez elektřiny bylo v noci 2 000 domácností, nejvíc na Břeclavsku a Hodonínsku.

pop | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Velkou Británii čeká další královská svatba!

Styl

Konzumujete často pekanové ořechy? Toto byste měli určitě vědět

Dům a zahrada

Nejoblíbenější psi? Ovčák, jezevčík i retrívr

1. Totální změna image! Vlastina Svátková Kounická se zbavila svých krásných dlouhých vlasů!

2. Vendula Pizingerová vysvobodila manžela zpod laviny!

3. Británii čeká další královská svatba! Princezna Eugenie ukázala zásnubní prsten!

4. Moderátor Petr Vágner se zúčastnil extrémního závodu!

5. Britský princ William si nechal oholit hlavu!

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن