خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Druhá polovina prázdnin moc vyvedená nebude. Čeká nás ochlazení a hodně deště • Zprávy / inStory.cz
 

Druhá polovina prázdnin moc vyvedená nebude. Čeká nás ochlazení a hodně deště

V následujícím měsíci se musejí Češi připravit na ochlazení a podle meteorologů bude i více deštivo, než je v tomto období zvykem.
 Zprávy 
23. července 2017 08:19 / Shutterstock
  3   4
Podle meteorologů bude druhá polovina letních prázdnin ve znamení ochlazení a deště. Ze čtyřtýdenního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), vyplývá, že bude dokonce mírně chladněji a deštivěji, než je v této části roku obvyklé.
Nejnovější

Drahoš zakládá spolek Společně pro Česko. Co od něj čeká?

خرید vpn خرید vpn خرید vpn

V příštím týdnu meteorologové očekávají přes den teplotní maxima kolem 22 stupňů Celsia, pak by se mělo oteplit.

"Předpokládáme, že období od 24. července do 20. srpna 2017 bude jako celek teplotně slabě podprůměrné a srážkově nadprůměrné," uvedl ČHMÚ. Podobná situace podle meteorologů bude také v příštím týdnu. Nejteplejší by měl být v následujícím období první srpnový týden, kdy se teploty mají pohybovat přes den kolem 26 stupňů Celsia. V noci by mělo být po celé období kolem 12 stupňů.

Dlouhodobá průměrná teplota pro období následujících čtyř týdnů je 18,7 stupně Celsia. Nejtepleji bylo předloni, kdy průměr činil 21,5 stupně Celsia. Nejnižší průměr za posledních víc než 60 let meteorologové zaznamenali v roce 1987, bylo to 14,7 stupně.

Srážek podle záznamů vedených od roku 1951 spadlo zatím nejvíc v roce 1977, kdy meteorologové naměřili 150 milimetrů. Nejméně napršelo v roce 1971 s úhrnem 28 litrů na metr čtvereční. Průměrný úhrn srážek pro období mezi 24. červencem a 20. srpnem je 72 milimetrů.

Měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy, upozorňuje opakovaně ČHMÚ. Úspěšnost výhledu se podle meteorologů pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro příslušná období.

pop | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Energická Andrea Kalivodová: V mateřství má více aktivit než kdykoli předtím!

Styl

Nadopujte svou pleť vitaminy. Které ovoce je nejúčinnější?

Dům a zahrada

Jaro už je za dveřmi. Udělejte si jarní vázu

1. Skupina J.A.R. triumfovala na Cenách Anděl

2. Nikol Švantnerová sladila outfit se svým novým miláčkem

3. Andrea Bezděková otevřela nový music club

4. Romantika na Matějské. Peter Pecha vyvedl krásnou snoubenku

5. Manželka Daniela Hůlky porodila dceru!