Čekají nás tropické dny. Teploty budou atakovat čtyřicítku!

Připravte se na opravdu horké dny, v úterý mohou teploměry ukazovat až 37 stupňů Celsia.
 Zprávy 
31. července 2017 08:32 / Shutterstock
  3   0
Pokud si někdo myslel, že horké léto už bylo, je na velkém omylu! Už včera překročily teploty v Česku hranici 30 stupňů Celsia a bude ještě tepleji. Zítra může rtuť teploměru vyšplhat až k 37 stupňům Celsia! Výstrahu před vysokými teplotami vydali meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Nejnovější

Schwarzenberg k Zemanovi: Názory mít může, ale ať je nepronáší v zahraničí

V pondělí má v části Česka panovat podobné počasí jako v neděli, horko bude hlavně na jihu Čech, na Moravě a ve Slezsku, ve zbytku země se jen slabě ochladí.

Nejteplejším dnem nadcházejícího týdne má být podle předpovědi úterý, kdy mohou teploměry zejména na jihu Moravy vyšplhat až ke 37 stupňům. Horké a místy tropické počasí vydrží v Česku až do víkendu, občas se dají čekat přeháňky a bouřky.

"Teplé počasí bude pokračovat i na začátku srpna, výstrahu před vysokými teplotami budeme v dalších dnech upřesňovat," uvedl na webu ČHMÚ. Podle dlouhodobé předpovědi má být druhý prázdninový měsíc teplotně spíše nadprůměrný, chladněji zřejmě bude v týdnu od 14. do 20. srpna. Srážky nebudou nijak výjimečné.

Lidé by ve vedrech měli omezit tělesnou zátěž a vyhýbat se pobytu na přímém slunci hlavně v poledních a odpoledních hodinách, zvláště opatrní by měli být děti, starší a nemocní lidé. Děti ani zvířata by neměly zůstávat ve stojících automobilech. Doporučuje se také pít víc neslazených nealkoholických nápojů bez kofeinu a při pobytu na přímém slunci se chránit opalovacími krémy, slunečními brýlemi a pokrývkou hlavy. Při použití klimatizace by měl být rozdíl venkovní teploty a klimatizovaného prostředí kolem pěti stupňů Celsia.

pop | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Koptík chce točit svůj filmový příběh!

Styl

Sedm důvodů, proč bychom měli jíst pravidelně ryby

Dům a zahrada

Co všechno znamená psí olizování

1. Herečka Emma Stone se stane novou tváří Louis Vuitton!

2. Vévodkyně Kate čelí skandálu kvůli strýci, který napadl svou manželku!

3. Podle Heidi Klum se se sexuálním obtěžováním setkala většina žen

4. Podívejte se, jak šikovnou a krásnou sestru má zpěvačka Celeste Buckingham

5. Miley Cyrus přiznala užívání drog! Sjetá natočila svůj nejskandálnější videoklip k písni Wrecking...