دانلود فیلم دانلود فیلم اخبار فیلم و سریال دانلود آهنگ جدید خرید vpn خرید کریو خرید کریو خرید vpn خرید vpn Google

Na útok v Barceloně upozornil české turisty speciální systém

Popularita systému DROZD roste. Na útok v Barceloně upozornil 130 českých turistů
 Zprávy 
20. srpna 2017 04:19 / Shutterstock
  7   2
Zájem o dobrovolnou registraci v cestovatelském systému DROZD výrazně stoupá. Čechů mířících do zahraničí se do této aplikace od ledna přihlásilo už skoro 59 tisíc.
Nejnovější

Politická strana se vynořila ze zapomnění a hned dostala pokutu

To je stejný počet turistů, kteří se do DROZDu registrovali za celý loňský rok. Cestovatelé můžou dostávat v cizině SMS zprávy o hrozícím nebezpečí. Zároveň má Ministerstvo zahraničí přehled o Češích v místech, kde se stane teroristický útok.

Počet registrací do systému DROZD roste vždy v souvislosti s mimořádnou událostí v konkrétní zemi. Například přes noc dvojnásobně narostl počet českých turistů, kteří jsou teď ve Španělsku. V systému jich je teď přes 300, včera jich nebyla ani polovina.

SMS zprávu s informací o útoku v Barceloně dostalo asi 130 Čechů. Ve zprávě od ambasády měli i kontakty na konzulární oddělení. Při přihlašování do systému DROZD člověk zadává vedle jména, bydliště a kontaktních údajů také zdravotní pojišťovnu nebo číslo cestovního dokladu.

Systém DROZD funguje už osmým rokem. Letos se do něj registrovalo 59 tisíc Čechů a nejčastější zemí, kterou uvedli, byl Egypt. Na druhém místě bylo Chorvatsko a dále Velká Británie, Turecko a Řecko.

Evropských míst obecně přibývá. Jak popisuje Irena Valentová z Ministerstva zahraničí, dřív se Češi hlásili do DROZDu, když cestovali do vzdálenější Indonésie nebo Afriky. Dnes už se vzhledem k mimořádným událostem přihlašují i při cestě do běžných evropských destinací.

„Není to jenom, že by se lidé registrovali do DROZDu v souvislosti s teroristickými útoky. V loňském roce jsme například zaznamenali velký nárůst registrací třeba pro Itálii, kde se v uplynulém roce často odehrávala zemětřesení,“ říká Valentová.

Registrace do systému DROZD je zdarma. Ministerstvo zahraničí vyjde měsíčně na několik tisíc korun.

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Takovéhle obří hřiby našel syn hitmakera Karla Vágnera

Styl

Selfie střídá plandid

Dům a zahrada

Akryl nebo silikon? Jaký vybrat tmel.

1. Kam až tohle zajde? Zdrogovaný Koptík vypisuje erotické básně o Gregorové!

2. Takhle Kristinu Kloubkovou na obrazovce rozhodně neuvidíte!

3. Krásná moderátorka zpráv Petra Svoboda si plní své sny

4. Tak to je síla! Koptík prozradil důvod rozpadu jeho vztahu s herečkou Hankou Gregorovou!

5. Rozkošné: Hanka Mašlíková ukázala fotku svého spinkajícího syna!