Spojené státy pozastaví vydávání víz Rusům

Spojené státy na Rusko uvalily další ekonomické sankce
 Zprávy 
22. srpna 2017 04:15 / Shutterstock
  7   2
Velvyslanectví Spojených států oznámilo, že pozastavuje vydávání víz v Rusku. Na konzulátech bez časového omezení a v Moskvě do 1. září. Jde o reakci na vypovězení 755 amerických diplomatů z Ruska.
Nejnovější

Alkoholové excesy jsou prý minulostí. Zákaz alkoholu ve sněmovně se proto ruší

Od prvního září budou moci žadatelé o americké vízum podat žádost a projít pohovorem pouze na velvyslanectví v Moskvě. Generální konzuláty v Petrohradě, Jekatěrinburgu a Vladivostoku od 23. srpna přestanou víza vydávat, uvádějí stránky amerického velvyslanectví.

Opatření se týká všech typů víz kromě přistěhovaleckých. V praxi to znamená, že žadatelé o víza z celého Ruska budou muset přijet do Moskvy a vystát si několikadenní frontu.

Velkou mezinárodní diplomatickou roztržku odstartovalo obvinění, že ruskou vládou finacovaní hackeři ovlivnili výsledek amerických prezidentských voleb, načež Spojené státy na Rusko uvalily další ekonomické sankce. Prezident Trump zákon o sankcích podepsal, i když si myslí, že 'vadný' a 'neústavní'.

Na americké sankce na druhé straně reagovala ruská strana vypovězením až 755 amerických diplomatů. Po této redukci by měl být počet amerických diplomatů v Rusku a ruských diplomatů v USA přibližně stejný.

Pozastavení vydávání amerických víz pro Rusy je tak dalším krokem při ochlazování americko-ruských diplomatických vztahů. Washington navíc uvažuje o uzavření jednoho ze čtyř ruských konzulátů ve Spojených státech.

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Velkou Británii čeká další královská svatba!

Styl

Jakou mouku používat, pokud to myslíte vážně se svým zdravím?

Dům a zahrada

Jak oslavit první rok v novém domě? Jsou věci, na které byste neměli zapomenout

1. Vendula Pizingerová vysvobodila manžela zpod laviny!

2. Británii čeká další královská svatba! Princezna Eugenie ukázala zásnubní prsten!

3. Moderátor Petr Vágner se zúčastnil extrémního závodu!

4. Britský princ William si nechal oholit hlavu!

5. Dara Rolins tráví dovolenou s Rytmusem i Majkem Spiritem!

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن