Spojené státy pozastaví vydávání víz Rusům

Spojené státy na Rusko uvalily další ekonomické sankce
 Zprávy 
22. srpna 2017 04:15 / Shutterstock
  7   2
Velvyslanectví Spojených států oznámilo, že pozastavuje vydávání víz v Rusku. Na konzulátech bez časového omezení a v Moskvě do 1. září. Jde o reakci na vypovězení 755 amerických diplomatů z Ruska.
Nejnovější

Do čela ČSSD by se rád postavil tento muž. Má ale podmínku

Od prvního září budou moci žadatelé o americké vízum podat žádost a projít pohovorem pouze na velvyslanectví v Moskvě. Generální konzuláty v Petrohradě, Jekatěrinburgu a Vladivostoku od 23. srpna přestanou víza vydávat, uvádějí stránky amerického velvyslanectví.

Opatření se týká všech typů víz kromě přistěhovaleckých. V praxi to znamená, že žadatelé o víza z celého Ruska budou muset přijet do Moskvy a vystát si několikadenní frontu.

Velkou mezinárodní diplomatickou roztržku odstartovalo obvinění, že ruskou vládou finacovaní hackeři ovlivnili výsledek amerických prezidentských voleb, načež Spojené státy na Rusko uvalily další ekonomické sankce. Prezident Trump zákon o sankcích podepsal, i když si myslí, že 'vadný' a 'neústavní'.

Na americké sankce na druhé straně reagovala ruská strana vypovězením až 755 amerických diplomatů. Po této redukci by měl být počet amerických diplomatů v Rusku a ruských diplomatů v USA přibližně stejný.

Pozastavení vydávání amerických víz pro Rusy je tak dalším krokem při ochlazování americko-ruských diplomatických vztahů. Washington navíc uvažuje o uzavření jednoho ze čtyř ruských konzulátů ve Spojených státech.

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Tenhle český herec drží hladovku, aby porazil rakovinu! Podaří se mu to?

Styl

Jak se vyznat v široké nabídce prodávaných vín a vyhnout se nekvalitním patokům

Dům a zahrada

Využijte obyčejné lahve a rozzařte svůj interiér

1. Svět má zase novou královnu krásy, pochází z Indie!

2. Elizabeth Hurley zveřejnila fotky v průsvitné tunice!

3. Další hvězdný rozchod! Jennifer Hudson opustila snoubence

4. Nemocná Mariah Carey ruší koncerty!

5. Syn Simony Krainové se objevuje v nové kampani! Je k sežrání!