دانلود فیلم دانلود فیلم اخبار فیلم و سریال دانلود آهنگ جدید خرید vpn خرید کریو خرید کریو خرید vpn خرید vpn Google

Mám důkazy, že prezident bral úplatky, tvrdí prokurátorka

Podle prokurátorky se venezuelský prezident Nicolás Maduro zapletl do korupce
 Zprávy 
24. srpna 2017 04:24 / Shutterstock
  1   1
Venezuelský prezident Nicolás Maduro se zapletl do korupce, řekla ve středu v brazilské metropoli sesazená venezuelská generální prokurátorka Luisa Ortegová, která uprchla z vlasti.
Nejnovější

Politická strana se vynořila ze zapomnění a hned dostala pokutu

Ortegová uvedla, že má pro svá tvrzení hodně důkazů, jejich povahu ale neupřesnila. „Mám mnoho důkazů (...), které zpochybňují hodnověrnost řady vysokých venezuelských činitelů, včetně prezidenta republiky," prohlásila ve městě Brasília na konferenci prokurátorů několika jihoamerických zemí.

„To, co se děje ve Venezuele, je smrt právního státu. Stabilita regionu je ohrožena," dodala Ortegová podle agentura AFP.

Ortegová tvrdí, že o funkci přišla kvůli snaze Madura zarazit vyšetřování, které by odhalilo, že přijal úplatek ve výši téměř sta milionů dolarů (2,2 miliardy korun) od brazilské společnosti Odebrecht. O této stavební firmě vyšlo najevo, že uplácela politiky v nejméně 12 zemích Latinské Ameriky.

Odjezd Ortegové do Brazílie oznámil v úterý imigrační úřad Kolumbie, kam prokurátorka i s manželem minulý týden uprchla. Maduro v úterý řekl, že Venezuela požádá Interpol, aby na Ortegovou vydal mezinárodní zatykač.

Ortegová s manželem Germánem Ferrerem přiletěli v pátek do Bogoty soukromým letadlem z karibského ostrova Aruby. Tam předtím tajně připluli lodí. K útěku se rozhodli poté, co venezuelské úřady Ferrera obvinily z vedení rozsáhlé korupční sítě a nařídily jeho zatčení.

Ferrer byl poslancem rozpuštěného venezuelského parlamentu, jež v poslední době ovládala opozice. On i Ortegová původně socialistu Madura podporovali, ale nedávno se přidali k jeho kritikům, kteří mu vyčítají snahu nastolit diktaturu a porušování lidských práv.

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Takovéhle obří hřiby našel syn hitmakera Karla Vágnera

Styl

Selfie střídá plandid

Dům a zahrada

Akryl nebo silikon? Jaký vybrat tmel.

1. Kam až tohle zajde? Zdrogovaný Koptík vypisuje erotické básně o Gregorové!

2. Takhle Kristinu Kloubkovou na obrazovce rozhodně neuvidíte!

3. Krásná moderátorka zpráv Petra Svoboda si plní své sny

4. Tak to je síla! Koptík prozradil důvod rozpadu jeho vztahu s herečkou Hankou Gregorovou!

5. Rozkošné: Hanka Mašlíková ukázala fotku svého spinkajícího syna!