دانلود فیلم دانلود فیلم اخبار فیلم و سریال دانلود آهنگ جدید خرید vpn خرید کریو خرید کریو خرید vpn خرید vpn Google

Další omezení Evropské unie je tady

Podle EU musí být vysavače tišší a úspornější
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Zprávy 
29. srpna 2017 04:39 / Shutterstock
  15   15
Už od září začne v obchodech ubývat vysavačů s příkonem vyšším než 900 wattů. Prodejci už nebudou moct uvádět na trh nové výrobky, ale pouze doprodávat zásoby.
Nejnovější

Politická strana se vynořila ze zapomnění a hned dostala pokutu

Je to kvůli novým pravidlům, která zavedla Evropská unie. Unie poprvé příkon vysavačů omezila už v roce 2014, teď začne platit druhá fáze nařízení. Podle některých prodejců tak v poslední době roste zájem o vysavače s vyšším příkonem až o desítky procent.

Z obchodů ale skutečně výkonné vysavače nezmizí. Příkon totiž není rozhodujícím parametrem pro jejich nákup. Daleko důležitější je to, jak vysavač saje nečistoty. Evropská unie nechce snížit efektivitu úklidu v domácnostech - nařízení je z jiných důvodů. Omezením příkonu nových vysavačů chce cílit především na spotřebu energie, snížit prašnost a garantovat životnost výrobku.

Od prvního září budou nově vysavače mít i energetické štítky - tedy stejné, na jaké jsme zvyklí třeba u lednic nebo praček - označené od písmene A do G. Písmeno A budou mít nejúspornější přístroje, G naopak ty nejméně úsporné. S každou další třídou roste průměrná roční spotřeba elektřiny o šest kilowatthodin, což znamená zhruba 30 korun.

U vysavačů přibydou také informace o hladině hluku - budou muset být tišší. Povolené maximum bude 80 decibelů. 

Novinkou budou třeba i informace o třídě emisí. Výrobcům se kladou i další podmínky, jako například plná funkčnost hadice vysavače i po 40 tisících kmitech, nebo životnost motoru větší nebo rovná 500 hodinám provozu.

Podle některých prodejců roste nyní zájem tuzemských spotřebitelů o vysavače s vyšším příkonem než 900 wattů elektroniky až o 20 procent. Aby si obchodníci uvolnili místa ve skladech, nabízejí vysavače s příkonem vyšším než 900 wattů se slevami, které dosahují desítek procent.

Příkon není rozhodujícím parametrem. Tím nejdůležitějším je sací výkon, tedy s jakou sílou lux vysaje prach nejen z rovných ploch ale i koberců. Za vysavač nejčastěji spotřebitelé utratí mezi dvěma a třemi tisíci korun.

📷
1
fotografie
jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Takovéhle obří hřiby našel syn hitmakera Karla Vágnera

Styl

Selfie střídá plandid

Dům a zahrada

Akryl nebo silikon? Jaký vybrat tmel.

1. Kam až tohle zajde? Zdrogovaný Koptík vypisuje erotické básně o Gregorové!

2. Takhle Kristinu Kloubkovou na obrazovce rozhodně neuvidíte!

3. Krásná moderátorka zpráv Petra Svoboda si plní své sny

4. Tak to je síla! Koptík prozradil důvod rozpadu jeho vztahu s herečkou Hankou Gregorovou!

5. Rozkošné: Hanka Mašlíková ukázala fotku svého spinkajícího syna!