خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Další omezení Evropské unie je tady • Zprávy / inStory.cz
 

Další omezení Evropské unie je tady

Podle EU musí být vysavače tišší a úspornější
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Zprávy 
29. srpna 2017 04:39 / Shutterstock
  15   15
Už od září začne v obchodech ubývat vysavačů s příkonem vyšším než 900 wattů. Prodejci už nebudou moct uvádět na trh nové výrobky, ale pouze doprodávat zásoby.
Nejnovější

Jak bydlí si státní zaměstnanci? Za hubičku

خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Je to kvůli novým pravidlům, která zavedla Evropská unie. Unie poprvé příkon vysavačů omezila už v roce 2014, teď začne platit druhá fáze nařízení. Podle některých prodejců tak v poslední době roste zájem o vysavače s vyšším příkonem až o desítky procent.

Z obchodů ale skutečně výkonné vysavače nezmizí. Příkon totiž není rozhodujícím parametrem pro jejich nákup. Daleko důležitější je to, jak vysavač saje nečistoty. Evropská unie nechce snížit efektivitu úklidu v domácnostech - nařízení je z jiných důvodů. Omezením příkonu nových vysavačů chce cílit především na spotřebu energie, snížit prašnost a garantovat životnost výrobku.

Od prvního září budou nově vysavače mít i energetické štítky - tedy stejné, na jaké jsme zvyklí třeba u lednic nebo praček - označené od písmene A do G. Písmeno A budou mít nejúspornější přístroje, G naopak ty nejméně úsporné. S každou další třídou roste průměrná roční spotřeba elektřiny o šest kilowatthodin, což znamená zhruba 30 korun.

U vysavačů přibydou také informace o hladině hluku - budou muset být tišší. Povolené maximum bude 80 decibelů. 

Novinkou budou třeba i informace o třídě emisí. Výrobcům se kladou i další podmínky, jako například plná funkčnost hadice vysavače i po 40 tisících kmitech, nebo životnost motoru větší nebo rovná 500 hodinám provozu.

Podle některých prodejců roste nyní zájem tuzemských spotřebitelů o vysavače s vyšším příkonem než 900 wattů elektroniky až o 20 procent. Aby si obchodníci uvolnili místa ve skladech, nabízejí vysavače s příkonem vyšším než 900 wattů se slevami, které dosahují desítek procent.

Příkon není rozhodujícím parametrem. Tím nejdůležitějším je sací výkon, tedy s jakou sílou lux vysaje prach nejen z rovných ploch ale i koberců. Za vysavač nejčastěji spotřebitelé utratí mezi dvěma a třemi tisíci korun.

📷
1
fotografie
jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Leoš Mareš vzal svou manželku Moniku do Dubaje. Užívají si líbánky!

Styl

Vplujte do modré laguny. Nechte své oči rozzářit modrými stíny

Dům a zahrada

Perskou kočku buď milujete, nebo nesnášíte

1. Herec Ryan Raynolds se dal na obchod s alkoholem!

2. Z Dary Rolins je hadí žena! Podívejte se, co dokáže...

3. Mareš bude moderovat Superstar po boku překrásné Slovenky!

4. Krásná Olga Lounová hazarduje. Pravidelně jí jde o život!

5. Vendula Pizingerová chystá vzpomínkový koncert k nedožitým osmdesátinám Karla Svobody!

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن