Horáček nesměl promluvit k lidem – prý je na to příliš bohatý a málo listopadový!

V pražských ulicích se vzpomínalo na listopad 1989
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zprávy 
18. listopadu 2017 23:28 / Michal Horáček
  1   6
Páteční Koncert pro budoucnost, který v centru Prahy navštívily tisíce lidí, má nepříjemnou dohru. Pořadatelé neumožnili sdělit přítomným krátký pozdrav od Michala Horáčka, protože neztělesňuje hodnoty 17. listopadu a má dost peněz na své akce.
Nejnovější

Václav Fischer narazil s žalobou vůči státu. Chtěl 300 milionů

Na pražském Václavském náměstí se v rámci listopadových oslav konal také Koncert pro budoucnost. Na akci vystoupili i kandidáti na prezidenta Marek Hilšer, Pavel Fischer a Jiří Drahoš. Na místě byl i Michal Horáček, kterého ale pořadatelé k mikrofonu nepustili. „Neztělesňuje hodnoty 17. listopadu,“ vysvětlili důvod. Paradoxně přitom právě Michal Horáček na podzim 1989 stál spolu s Michaelem Kocábem za iniciativou Most, která koordinovala setkání a debaty s komunistickou vládou.

Pořadatelé proto své důvody upřesnili. „Při výběru řečníků jsme přihlédli mimo jiné k tomu, že Horáček má na svou prezidentskou kampaň dost peněz a chtěli jsme dát přednost těm méně zvýhodněným,“ vysvětlil Václav Němec s tím, že je právem organizátorů pozvat koho uznají za vhodné. Výběr tří lidí zdůvodnil i omezenou kapacitou.   

Vstřícně se k situaci postavil prezidentský kandidát Marek Hilšer, který navrhnul, že si čas vyměřený pro sebe rozdělí s Michalem Horáčkem. „Vážím si férovosti a cti. Demokratičtí pořadatelé to sice i tak odmítli, ale na čin pana Hilšera nezapomenu,“ ocenil Horáček.

„Vždycky rád poděkuji těm, co si to zaslouží. A nejsem z těch, co kvílejí. Nemám proč. Oslavil jsem 17. listopad radostně a šťastně. Mezi skvělými lidmi. Přišli a poslechli si, co jsem jim o tehdejších událostech vyprávěl během tříhodinové cesty Prahou,“ doplnil.

Z výpravné cesty „Jak pukaly ledy - revoluční Prahou s Michalem Horáčkem“ si lidé odnesli mnoho zážitků a nových informací. Začátek byl na Národní třídě a konec na Pražském hradě. Na každé ze zastávek měl Michal Horáček krátký proslov, ve kterém vysvětlil, proč byla tato místa pro Sametovou revoluci důležitá. Prohlédněte si fotogalerii.

📷
3
fotografie
Marcela Plachá | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězdná svatba u Vágnerů! Nebudou chybět slavné topmodelky a celebrity!

Styl

Vysoce nakažlivá pátá a šestá nemoc. Jaké mají příznaky?

Dům a zahrada

Nejlepší vánoční dárek pro kočku? Vyrobte jí útulné místo ke hře i odpočinku

1. Ruda z Ostravy se stane podruhé otcem!

2. Zpěvačka Victoria na vánočních nákupech: Objevila parádní kousky!

3. Simona Krainová opět mění účes! Proč si nechala prodloužit vlasy?

4. Stylista Filip Vaněk vyrazil na nákupy s Eliškou Bučkovou a zpěvačkou Victorií

5. Topmodelka Tereza Maxová promluvila o plastických operacích!