خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Podnikatel očištěný Klausovou amnestií čelí novému obvinění • Zprávy / inStory.cz
 

Podnikatel očištěný Klausovou amnestií čelí novému obvinění

Spravedlnost nemusí být vždy slepá
 Zprávy 
05. prosince 2017 05:00 / Shutterstock
  1   1
Někdejší obchodní partner Petra Kellnera a bývalý majitel fotbalové Slavie Milan Vinkler čelí dalšímu trestnímu stíhání, tentokrát kvůli křivému obvinění.
Nejnovější

První bojové nasazení na světě. Bombardéry F-35 zaútočily

خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Podle serveru iROZHLAS.cz, se ho měl dopustit vůči soudci, policistům a státním zástupcům, kteří objasňovali jeho případ nedovoleného ozbrojování a padělání dokladů. Podnikatel v současnosti sedí ve vazbě kvůli údajným daňovým podvodům úzce souvisejícím s lobbistou Martinem Dědicem.

Podnikatele v roce 2014 soudy potrestaly čtyřmi roky vězení. Trest dostal poté, co policisté u něj doma našli tři pistole, dva samopaly a zásobníky. Vinkler navíc cizincům vyráběl falešné občanské průkazy a pasy.

Vyšetřování případu a jeho soudní projednávání ovšem provázela napjatá atmosféra. Vinkler obvinil ze spiknutí a manipulací někdejšího teplického soudce Martina Roubalíka, státní zástupce a detektivy, kteří u něj prováděli domovní prohlídku. Soudce Roubalík na něj kvůli tomu posléze podal trestní oznámení, které zřejmě patří mezi impulzy k nejnovějšímu Vinklerově obvinění. „Zahájení trestního stíhání bylo zhruba před dvěma měsíci. Týká se to také pana soudce Roubalíka, poškozených je tam ale asi kolem patnácti,“ připustil Vinklerův obhájce Svoboda.

Na případ původně dohlíželo teplické státní zastupitelství, kvůli podjatosti se ale vyloučilo. Nakonec ho tak dozoruje Okresní státní zastupitelství v Lounech. „Vyšetřovatel akorát vyslýchá svědky, zadal jsem mu jich poměrně dost. Vyslechl už i pana obviněného,“ popsal státní zástupce Jindřich Koželuh.

Vinklerovi nově hrozí až osm let za mřížemi, ovšem ve skutečnosti za nimi může strávit mnohem delší dobu. Kriminalisté se ho totiž chystají společně s dalšími 23 lidmi obžalovat z daňového úniku dosahujícího skoro 400 milionů korun.

Vinklerovu situaci zhoršuje i fakt, že ho detektivové obvinili ve zkušební době po podmíněném propuštění z vězení. Z trestu za padělání a nedovolené ozbrojování si neodpykal ani polovinu, když ho soud v březnu 2016 propustil na svobodu. Stanovil mu přitom čtyřletou zkušební lhůtu.

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Trápení Hanky Reinders Mašlíkové: Co krásné moderátorce chybělo ke štěstí?

Styl

I kabelky podléhají módním trendům. Co letí letos?

Dům a zahrada

Máte rádi maggi či kari? Vypěstujte si na zahradě rostlinu, která vám toto koření nahradí

1. Čechomor zahraje u Vágnera na Katlově

2. Poznáte nestárnoucího zpěváka?

3. Hvězda Ulice ukázala exotického přítele

4. Mahulena Bočanová vyráží na dovolenou s dcerou už na začátku sezóny

5. Iva Kubelková si v nové roli moc nezahrála. Dostala rovnou tři kulky