خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Další obstrukce? Poslanci chtějí nahlížet do spisu Čapí hnízdo přímo ve Sněmovně. • Zprávy / inStory.cz
 

Další obstrukce? Poslanci chtějí nahlížet do spisu Čapí hnízdo přímo ve Sněmovně.

V kauze Čapí hnízdo je obviněna i manželka Andreje Babiš Monika
 Zprávy 
13. prosince 2017 04:04 / Shutterstock
  8   5
Sněmovní mandátový a imunitní výbor požádal policii, aby jeho členové mohli nahlížet do spisu v případu Čapí hnízdo přímo ve sněmovně za přítomnosti vyšetřovatele. Někteří poslanci to však považují za pouhé obstrukce.
Nejnovější

Placená křesla pro SPD v ohrožení? Ve sněmovně se chystají změny

خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Mít možnost nahlížet do vyšetřovacího spisu přímo ve sněmovně požaduje sněmovní mandátový a imunitní výbor. Po úterním jednání výboru to potvrdil jeho předseda Stanislav Grospič (KSČM). Nyní mohou členové výboru nahlížet do spisu na policii. 

Nový požadavek, aby tato možnost existovala i ve sněmovně, pokládá za zbytečný člen výboru Jakub Michálek (Piráti). „Opravdu už to začíná zavánět obstrukcemi, aby se ta věc neprojednávala,“ řekl Michálek. Je podle něho nepředstavitelné, že sněmovna bude rozhodovat o Babišově a Faltýnkově vydání ke stíhání až po hlasování o vyslovení důvěry Babišově kabinetu. 

Také Miroslava Němcová (ODS) mluví o záměru, aby se o Babišovi a Faltýnkovi nerozhodovalo v nejbližší době. „Mám velké pochybnosti, zda to vůbec bude v lednu,“ reagovala Němcová.

Grospič soudí, že požadavek výboru jeho další jednání z hlediska času neovlivní. Pokud nenastanou nové okolnosti, výbor by se podle něho mohl k případu Čapí hnízdo opět sejít kolem poloviny ledna.

Výbor má za úkol doporučit plénu sněmovny, zda by mělo poslance vydat, nebo ne. Policie obvinila vedle Babiše a Faltýnka kvůli padesátimilionové dotaci na farmu Čapí hnízdo dalších devět lidí včetně manželky premiéra Moniky Babišové.

Babiš je podezřelý z dotačního podvodu a z poškození finančních zájmů EU. Faltýnka policie podezírá z dotačního podvodu. Oba podezření odmítají a hovoří o politické motivaci stíhání.

„Jsem přesvědčen, že je stíhání účelové. Že se nejedná o kauzu Čapí hnízdo, to nebyl žádný dotační podvod. Jsou to domněnky, zkreslené představy a fabulace vyšetřovatele,“ uvedl už dříve Babiš.

Sněmovna musí o vydání poslanců rozhodovat znovu, protože obhájili v říjnových volbách mandát a nabyli imunitu v plném rozsahu. O vydání policie požádala znovu koncem listopadu po sněmovních volbách. 

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Hůlka zabodoval! Opět ukázal, že na muzikálová prkna prostě patří

Styl

Pozor na zákeřnou toxoplazmózu. Nakazit se můžete prakticky kdekoliv

Dům a zahrada

Nápady, jak do bytu zakomponovat červenou barvu

1. Monika Leová nasadila neviditelná rovnátka

2. Takhle dnes vypadá hvězda Rodinných pout Tomáš Krejčíř

3. Jiří Langmajer si po autonehodě vyrazil na luxusní snídani

4. Rachel Weisz zázračně otěhotněla s Jamesem Bondem

5. Evu Perkausovou čeká příští měsíc operace