Václav Fischer narazil s žalobou vůči státu. Chtěl 300 milionů

Václav Fischer chtěl 300 milionů kvůli blokovaným letadlům
 Zprávy 
15. prosince 2017 04:31 / Česká televize
  0   0
Firma spoluvlastněná bývalým senátorem a podnikatelem Václavem Fischerem nemá nárok na 330 milionů korun jako odškodné od státu. Rozhodl o tom Ústavní soud. Ten podle zjištění České televize odmítl stížnost firmy Aircraftleasing Meier und Fischer (AMF) na předchozí rozhodnutí soudů, u kterých neuspěla s žalobou na Českou republiku.
Nejnovější

Drahoš a Zeman mají podporu od umělců, sportovců a dalších osobností. Kdo koho podporuje?

Firma požadovala náhradu za ušlé nájemné za dvě konkurzem blokovaná letadla. Ta dříve patřila do flotily podnikatele Václava Fischera.

Informaci sdělila ČT mluvčí Ústavního soudu Miroslava Sedláčková. „Jakkoli bylo konkursní řízení v rozhodné fázi skutkově značně komplikované, soudy včetně konkursního nevykročily z hranic ústavněprávních předpisů a jejich výklad podústavního práva nebyl nestandardní a vykazující znaky libovůle či snad dokonce svévole,“ stojí v rozhodnutí.

Podnikatel v cestovním ruchu Václav Fischer se na Ústavní soud obrátil v roce 2015 poté, co jeho nárok na náhradu škody neuznaly Nejvyšší soud a obecné soudy. Fischer žaloval stát na základě vyhraného sporu o vlastnictví dvou letadel Boeing 737 z ledna 2014.

Konkurzní správce společnosti Charter Air (dříve Fischer Air) prodal letadla v dražbě. Podle verdiktu Vrchního soudu v Praze ale letadla do konkurzní podstaty nepatřila. Nejvyšší soud ale jeho žádost o náhradu škody nepřipustil. Fischer chtěl od státu peníze za snížení hodnoty letadel i ušlý zisk na leasingových splátkách.

Firma Aircraftleasing Meier und Fischer (AMF), ve které má většinový podíl podnikatel Václav Fischer, před nedávnem prohrála s Českem další spor. Šlo v něm zhruba o 2,45 miliardy korun – peníze se také týkaly dopravních letadel Boeing 737. Kromě tohoto domácího sporu vede AMF s Českem i mezinárodní arbitráž, požaduje v ní podobnou částku.

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Salma Hayek v slzách. Přišla o svou lásku

Styl

Které sporty jsou v těhotenství bezpečné a kterým je lepší se raději obloukem vyhnout?

Dům a zahrada

Skvělé fotografické triky, které využijete v dešti či při sněžení

1. Moderátor Petr Vágner se zúčastnil extrémního závodu!

2. Britský princ William si nechal oholit hlavu!

3. Dara Rolins tráví dovolenou s Rytmusem i Majkem Spiritem!

4. Ed Sheeran se bude ženit!

5. Lady GaGa šokovala v Milánu svým kozím kožešinovým kabátem!

خرید فیلتر شکن خرید vpn