خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Autobazary zákazníky podvádí ve velkém, zjistila kontrola • Zprávy / inStory.cz
 

Autobazary zákazníky podvádí ve velkém, zjistila kontrola

Koupit si auto v bazaru je velké riziko
 Zprávy 
20. ledna 2018 04:58 / Ilustrační foto
  1   3
Jít si pořídit auto do bazaru se v České republice rovná velkému hazardu. S vysokou pravděpodobností vám tu totiž prodají auto s přetočeným tachometrem nebo po bouračce, o kterém vám však budou tvrdit, že je nehavarované. I takové závažné nedostatky zjistila kontrola České obchodní inspekce (ČOI).
Nejnovější

Jak bydlí si státní zaměstnanci? Za hubičku

خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Poslední kontrola ČOI odhalila, že nekalých obchodních praktik se při prodeji ojetých aut dopouští více než polovina autobazarů, konkrétně téměř 60 procent. Během přibližně pěti měsíců zkontrolovali inspektoři 65 autobazarů po celém Česku.

Doslova katastrofální situace byla ve Středočeském kraji a v Praze, kde ani jeden z kontrolovaných autobazarů nebyl v pořádku! O moc slavnější to nebylo ani v Jihomoravském a Zlínském kraji, kde kontroloři odhalili problémy u 71,4 procenta prodejců a v Olomouckém a Moravskoslezském kraji bylo hříšníků 70 procent. V Plzeňském a Karlovarském kraji inspekce odhalila problémy u 57,1 procenta kontrolovaných autobazarů a v Jihočeském kraji a na Vysočině se nekalých praktik dopustil každý druhý prodejce ojetin. V Královéhradeckém a Pardubickém kraji zjistila ČOI problémy u 44,4 autobazarů a nejlépe na tom byly firmy v Ústeckém a Libereckém kraji, kde se nepoctivých machinací dopustilo 25 procent autobazarů.

"Situace se oproti roku 2016 nezlepšila. Obchodníci i nadále používají klamavé, nebo jiné nedovolené obchodní praktiky, které zásadním způsobem poškozují spotřebitele," konstatoval mluvčí ČOI Jiří Fröhlich. Na 27 vybraných vozidel si posvítili také soudní znalci a nestačili se divit. U třetiny vozidel byl přetočený tachometr, a to i o několik desítek tisíc kilometrů, v osmi případech znalci zjistili, že na autech byly prováděny rozsáhlejší opravy (např. po havárii). Rovněž ani tato skutečnost nebyla předem spotřebiteli sdělena. Prohřešků ale bylo podstatně více.

"Česká obchodní inspekce uložila ve sledovaném období 24 pokut v celkové hodnotě 860 tisíc korun. Prodej ojetých vozidel je stále problematický a dochází při něm k používání nekalých obchodních praktik, kdy spotřebitel není informován vůbec nebo je informován mylně o podstatných údajích, které jsou pro něj zásadní při rozhodování o případné koupi ojetého vozidla," uzavřel mluvčí ČOI.

pop | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Leoš Mareš vzal svou manželku Moniku do Dubaje. Užívají si líbánky!

Styl

Vplujte do modré laguny. Nechte své oči rozzářit modrými stíny

Dům a zahrada

Perskou kočku buď milujete, nebo nesnášíte

1. Herec Ryan Raynolds se dal na obchod s alkoholem!

2. Z Dary Rolins je hadí žena! Podívejte se, co dokáže...

3. Mareš bude moderovat Superstar po boku překrásné Slovenky!

4. Krásná Olga Lounová hazarduje. Pravidelně jí jde o život!

5. Vendula Pizingerová chystá vzpomínkový koncert k nedožitým osmdesátinám Karla Svobody!

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن