خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Autobazary zákazníky podvádí ve velkém, zjistila kontrola • Zprávy / inStory.cz
 

Autobazary zákazníky podvádí ve velkém, zjistila kontrola

Koupit si auto v bazaru je velké riziko
 Zprávy 
20. ledna 2018 04:58 / Ilustrační foto
  1   3
Jít si pořídit auto do bazaru se v České republice rovná velkému hazardu. S vysokou pravděpodobností vám tu totiž prodají auto s přetočeným tachometrem nebo po bouračce, o kterém vám však budou tvrdit, že je nehavarované. I takové závažné nedostatky zjistila kontrola České obchodní inspekce (ČOI).
Nejnovější

Cesta do Číny: Kdo hradil cestu Nejedlému a Tvrdíkovi?

خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Poslední kontrola ČOI odhalila, že nekalých obchodních praktik se při prodeji ojetých aut dopouští více než polovina autobazarů, konkrétně téměř 60 procent. Během přibližně pěti měsíců zkontrolovali inspektoři 65 autobazarů po celém Česku.

Doslova katastrofální situace byla ve Středočeském kraji a v Praze, kde ani jeden z kontrolovaných autobazarů nebyl v pořádku! O moc slavnější to nebylo ani v Jihomoravském a Zlínském kraji, kde kontroloři odhalili problémy u 71,4 procenta prodejců a v Olomouckém a Moravskoslezském kraji bylo hříšníků 70 procent. V Plzeňském a Karlovarském kraji inspekce odhalila problémy u 57,1 procenta kontrolovaných autobazarů a v Jihočeském kraji a na Vysočině se nekalých praktik dopustil každý druhý prodejce ojetin. V Královéhradeckém a Pardubickém kraji zjistila ČOI problémy u 44,4 autobazarů a nejlépe na tom byly firmy v Ústeckém a Libereckém kraji, kde se nepoctivých machinací dopustilo 25 procent autobazarů.

"Situace se oproti roku 2016 nezlepšila. Obchodníci i nadále používají klamavé, nebo jiné nedovolené obchodní praktiky, které zásadním způsobem poškozují spotřebitele," konstatoval mluvčí ČOI Jiří Fröhlich. Na 27 vybraných vozidel si posvítili také soudní znalci a nestačili se divit. U třetiny vozidel byl přetočený tachometr, a to i o několik desítek tisíc kilometrů, v osmi případech znalci zjistili, že na autech byly prováděny rozsáhlejší opravy (např. po havárii). Rovněž ani tato skutečnost nebyla předem spotřebiteli sdělena. Prohřešků ale bylo podstatně více.

"Česká obchodní inspekce uložila ve sledovaném období 24 pokut v celkové hodnotě 860 tisíc korun. Prodej ojetých vozidel je stále problematický a dochází při něm k používání nekalých obchodních praktik, kdy spotřebitel není informován vůbec nebo je informován mylně o podstatných údajích, které jsou pro něj zásadní při rozhodování o případné koupi ojetého vozidla," uzavřel mluvčí ČOI.

pop | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Populární britský zpěvák Mika natočil klip, jaký byste od něj asi nečekali!

Styl

Ozdravte své tělo pomocí tibetské houby. Umí zatočit i s vysokým cholesterolem

Dům a zahrada

Hledáte psa do bytu? Nejlepší je lvíček

1. Kateřina Stočesová a další osobnosti se svými dětmi se nahrnuly do kina

2. Owen Wilson: Hollywoodský herec zavinil evakuaci hotelu. Víme proč

3. Petra Vraspírová si Vojtka vzít nechce

4. Seriálová kráska sexy jako nikdy předtím!

5. Skupina J.A.R. triumfovala na Cenách Anděl