خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Alkoholové excesy jsou prý minulostí. Zákaz alkoholu ve sněmovně se proto ruší • Zprávy / inStory.cz
 

Alkoholové excesy jsou prý minulostí. Zákaz alkoholu ve sněmovně se proto ruší

Poslanci jsou dospělí lidé, zdůvodňuje změnu Vondráček
 Zprávy 
24. ledna 2018 04:27 / Shutterstock
  15   18
Během jednání poslanců se do dolní komory Parlamentu vrátí alkohol, rozhodl o tom v úterý předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček z hnutí ANO. S účinností k 23. lednu zrušil rozhodnutí z března 2014, kterým tehdejší předseda Jan Hamáček z ČSSD zakázal prodávat alkohol ve sněmovních objektech během jednání pléna sněmovny.
Nejnovější

Placená křesla pro SPD v ohrožení? Ve sněmovně se chystají změny

خرید vpn خرید vpn خرید vpn

O zákaz prodeje alkoholu v prostorách Poslanecké sněmovny v roce 2014 usilovalo právě hnutí ANO. Úterní rozhodnutí ruší zákaz podávání alkoholu po dobu jednání pléna dolní komory ve všech restauračních zařízeních v budovách sněmovny.

Zákaz prodeje alkoholu prosazovala hlavně tehdejší místopředsedkyně sněmovny za ANO Jaroslava Jermanová. „S účinností od 7. března 2014 stanovím, že ve dnech, kdy jedná Poslanecká sněmovna, je ve všech gastronomických a klubových zařízeních Poslanecké sněmovny zakázáno podávat alkoholické nápoje, a to od počátku jejich otevírací doby až do skončení jednacího dne,“ stálo v původním Hamáčkově rozhodnutí.

To se novým rozhodnutím předsedy Radka Vondráčka ruší. „Ve sněmovně je nyní pres 120 nových poslanců a máme nové volební období. Doufám, že některé alkoholové excesy jsou už minulostí. Navíc samotný zákaz konzumaci nezamezil, což jsme byli několikrát taky svědky,“ napsal serveru iROZHLAS.cz předseda Vondráček.

„Ve sněmovně se konají i společenské akce a já jako předseda sněmovny vždy musel povolit výjimku, aby si například výbor na nějakém slavnostním zasedání mohl dát přípitek. Do sněmovny také přichází celá řada hostů, na které se zákaz také vztahoval,“ dodal Vondráček.

Podle předsedy sněmovny lze zákaz případně odvolat. „Doufám, že jsou poslanci dospělí lidé a ví, že se v práci nepije. A jestliže při řízení schůze zjistím, že je někdo pod vlivem alkoholu a potvrdím si, že konzumoval v restauraci, zákaz znovu okamžitě zavedu. Řekněme tedy, že jsou všichni v podmínce.“

Hamáčkovo nařízení v roce 2014 kritizoval tehdejší předseda poslanců TOP 09 a Starostů Miroslav Kalousek, podle kterého snižuje vážnost sněmovny. „Populisticky se snaží potvrdit něco, co není pravda,“ řekl tehdy novinářům Kalousek.

Podle něho poslanci v práci alkohol nepijí. Kalousek podotkl, že poslanecký mandát je stálý. „To nařízení do důsledku vzato je, že všichni poslanci jsou 365 dní v roce 24 hodin denně vázáni abstinencí,“ dodal.

Hamáčkovo rozhodnutí o zákazu podávání alkoholu se ale vztahovalo jen na dny, kdy jednalo sněmovní plénum. „Má to být konec debaty o tom, zda se v Poslanecké sněmovně může nebo nesmí během jednání konzumovat alkohol. Myslím, že tímto rozhodnutím je to jasně vyřešeno,“ uvedl v roce 2014 šéf dolní komory.

Ve sněmovně je celkem osm gastronomických zařízení. Ceny alkoholu jsou nižší než v okolních malostranských restauracích.

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Hůlka zabodoval! Opět ukázal, že na muzikálová prkna prostě patří

Styl

Pivo jako lék? Účinky našeho sirupu vás za pár hodin postaví na nohy

Dům a zahrada

Zbyl vám na zahradě stavební materiál? Proměňte ho v úžasné designové kousky

1. Kristýně Frejové zachránila život dcera Ráchel

2. Monika Leová nasadila neviditelná rovnátka

3. Takhle dnes vypadá hvězda Rodinných pout Tomáš Krejčíř

4. Jiří Langmajer si po autonehodě vyrazil na luxusní snídani

5. Rachel Weisz zázračně otěhotněla s Jamesem Bondem