خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Pěsti a nadávky. V Zemanově štábu napadli novináře • Zprávy / inStory.cz
 

Pěsti a nadávky. V Zemanově štábu napadli novináře

Policie řešila incident ve volebním štábu prezidenta Zemana
 Zprávy 
28. ledna 2018 04:18 / Česká televize
  3   9
Po sociálních sítích se šíří videa, na kterých příznivci Miloše Zemana v jeho štábu napadají novináře České televize a serveru Seznam Zprávy. Není jasné, jestli útočníci byli další zástupci médií nebo ochranka.
Nejnovější

Nejdůvěryhodnější mezinárodní politik? Výsledek průzkumu pořádně překvapil

خرید vpn خرید vpn خرید vpn

„Novináři natáčeli člověka, který se potácel v sále. Lidem patřícím do skupiny podporovatelů prezidenta se to nelíbilo, křičeli na ně, že ten muž je nemocný,“ popsala události reportérka Pavlína Kosová.

Reportér Aktuálně.cz Lukáš Prchal pro změnu uvedl, že novinář serveru iDNES.cz dostal pěstí do břicha a televizi Nova shodili kameru. Incident se stal až poté, co Miloš Zeman štáb opustil. 

Podle informací reportérů Radiožurnálu Lenky Jansové a Tomáše Jelena, kteří byli přímo ve volebním štábu současného prezidenta, měli novináři visačky se žlutou šňůrou, ochranka s modrou. Muž, který praštil jednoho z novinářů, měl visačku se žlutou šňůrou.

Muž, který na jiném videu shodil kameru patřící podle dostupných informací televizi Nova, měl na sobě visačku s modrou šňůrou. „Jste hyeny novinářský,“ křičí na videu černě oblečený muž a pokračuje: „Tady nemáte co dělat. Máte tady průkaz? Nemáte.“

Přihlížejícím novinářům pak zatarasí cestu jeden z pořadatelů, který prohlásí, že pokud chce některý zástupce médií vejít do místnosti, tak pouze „přes jeho mrtvolu“. 

Do toho se pak znovu přidá muž v černém: „Máte modrej? Nemáte! Máte žlutej, tak tady nemáte co dělat,“ křičí na přítomné novináře. Po jeho boku však i nadále zůstává muž, který předtím uhodil pěstí jednoho z novinářů, přičemž i on má na krku žlutý průkaz. Jeho ale pořadatelé z místnosti nevykážou.

„Vůbec mě to nezajímá," řekl serveru Aktuálně.cz hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Později Radiožurnálu mluvčí Hradu Jiří Ovčáček řekl, že se nejednalo o prezidentskou ochranku. Napadeným novinářům se chce Ovčáček omluvit. „Jediné, co mohu udělat, je, že jsem se snažil kontaktovat ty, kteří byli předmětem nějaké inzultace, a nabídl jsem jim přátelské posezení u kávy jako určitou omluvu. Rozhodně neříkám, že za tuto věc nese odpovědnost pan prezident,“ uvedl mluvčí.

Případ už začala vyšetřovat policie. Oznámila to na svém twitterovém účtu.

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Moderátorka televize Prima už se sukním nevyhýbá. Konečně se zbavila dlouholetého trápení

Styl

Skutečná pravda o cholesterolu. Škodí nebo prospívá našemu zdraví?

Dům a zahrada

Zelená střecha je trendy a navíc nenáročná na péči. Jakou střechu lze zatravnit?

1. Fergie si vyjela newyorským metrem a má z toho zážitek na celý život

2. Taťána Gregor Brzobohatá nechyběla na květinové přehlídce v Pardubicích

3. Taťána Makarenko představila korunku, která ozdobí příští Miss Czech Republic

4. Čechomor zahraje u Vágnera na Katlově

5. Poznáte nestárnoucího zpěváka?