خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Jean-Claude Juncker objasnil, jak chce dělat politiku Evropské unie • Zprávy / inStory.cz
 

Jean-Claude Juncker objasnil, jak chce dělat politiku Evropské unie

Podle šéfa Komise Jeana-Claudea Junckera rozhodovat rychleji a jednodušeji, aby mohla dělat světovou politiku
 Zprávy 
18. února 2018 05:41 / Shutterstock
  1   8
EU musí podle šéfa Komise Jeana-Claudea Junckera rozhodovat rychleji a jednodušeji, aby mohla dělat světovou politiku. V otázkách zahraniční politiky by podle něj neměla být v Evropské radě potřeba jednomyslnost.
Nejnovější

Cesta do Číny: Kdo hradil cestu Nejedlému a Tvrdíkovi?

خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Spolkový ministr zahraničí Sigmar Gabriel vyzýval EU k soudržnosti. Mayová v Mnichově uklidňovala evropské zástupce, že i po brexitu bude podporovat unijní bezpečnostní politiku

Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker se ve svém mnichovském projevu zaměřil na vnitrounijní problematiku a uvedl, že by společenství mělo rozhodovat rychleji a jednodušeji, aby mohlo dělat světovou politiku. V zahraničněpolitických otázkách by podle něj neměla být v Evropské radě (skupině nejvyšších představitelů unijních států) potřeba jednomyslnost.

„Není možné, že musíme vždy rozhodovat jednomyslně v otázkách bezpečnosti a zahraniční politiky,“ nechal se slyšet Juncker. „Stále znovu zjišťujeme, že konsenzuálních jednomyslných rozhodnutí nejsme schopni,“ zdůvodnil své přesvědčení. Týká se to podle něj tak odlišných otázek jako jsou lidská práva v Číně nebo postoj k Jeruzalému jako hlavnímu městu Izraele.

Je podle něj jasné, že například v otázkách vysílání vojáků bude vždy třeba jednomyslného rozhodnutí, v řadě dalších oblastí ale není nutné. Měnit evropské smlouvy kvůli tomu podle Junckera není třeba, stačí rozhodnutí Evropské rady.

Podobně se ve čtvrtek na konferenci vyjádřila také německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová. I ona se vyslovila pro většinové rozhodování v zahraničněpolitických otázkách. Juncker vyzval k větší emancipaci Evropy ve vojenské oblasti. Neměla by ale být zaměřena proti NATO nebo USA, míní. 

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Populární britský zpěvák Mika natočil klip, jaký byste od něj asi nečekali!

Styl

Ozdravte své tělo pomocí tibetské houby. Umí zatočit i s vysokým cholesterolem

Dům a zahrada

Hledáte psa do bytu? Nejlepší je lvíček

1. Kateřina Stočesová a další osobnosti se svými dětmi se nahrnuly do kina

2. Owen Wilson: Hollywoodský herec zavinil evakuaci hotelu. Víme proč

3. Petra Vraspírová si Vojtka vzít nechce

4. Seriálová kráska sexy jako nikdy předtím!

5. Skupina J.A.R. triumfovala na Cenách Anděl