خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Toto rozhodnutí ovlivní českou diplomacii. Nadšené nebude buď Rusko, nebo USA • Zprávy / inStory.cz
 

Toto rozhodnutí ovlivní českou diplomacii. Nadšené nebude buď Rusko, nebo USA

Podle Stropnického vydání hackera Nikulina ovlivní českou diplomacii
 Zprávy 
26. února 2018 05:01 / Česká televize
  0   7
Případ ruského hackera Jevgenije Nikulina ovlivní zahraniční vztahy Česka, řekl v České televizi ministr zahraničí v demisi Martin Stropnický z hnutí ANO. O vydání zadrženého muže žádají Spojené státy i Rusko.
Nejnovější

Cesta do Číny: Kdo hradil cestu Nejedlému a Tvrdíkovi?

خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán z hnutí ANO rozhodne, které zemi Česko vyhoví. Podle Stropnického ale kauza vydání ruského hackera bude mít v obou případech určitý dopad na českou diplomacii. Ministr zahraničí v demisi také kritizoval údajné ovlivňování Pelikána prezidentem Milošem Zemanem. 

„Pokud je tam nějaký tlak, tak to není úplně v pořádku. Existují jasná pravidla o tom, kdo požádal první. To si myslím, že je zásadní pravidlo. Dále záleží na tom, jaká byla způsobena škoda. Existují ještě další kritéria, podle kterých bude ministr Pelikán záležitost posuzovat," řekl Stropnický.

„Určitě však ta druhá strana, ať už to dopadne jakkoliv, nebude nadšena,“ myslí si ohledně požadavků USA a Ruska. Pelikán tento týden serveru Aktuálně.cz řekl, že ho prezident Miloš Zeman opakovaně žádal, aby byl Nikulin vydán do Ruska a ne do Spojených států. 

Stropnický dále prohlásil, že hnutí ANO zřejmě nepodpoří odvolání předsedy SPD Tomia Okamury z vedení sněmovny. To kvůli Okamurovým výrokům o koncentračním táboru v Letech navrhli lidovci.

„Může být řečeno spoustu zajímavého. Řada politiků se může vůči tomu nějakým způsobem vymezit, vyprofilovat, říct své stanovisko nebo vyvolat debatu na téma, které je nesmírně důležité, protože takové výroky by v naší společnosti neměly vůbec padat,“ odsoudil ale Okamurovy výroky Stropnický.

Okamura v lednu řekl, že byl tábor neoplocený a byl v něm volný pohyb. Podle lidovců tím zpochybňuje holokaust. Stropnický by místo hlasování o odvolání rád prosadil v jednání sněmovny diskusi, ve které by Okamura měl své výroky vysvětlit.

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Populární britský zpěvák Mika natočil klip, jaký byste od něj asi nečekali!

Styl

Ozdravte své tělo pomocí tibetské houby. Umí zatočit i s vysokým cholesterolem

Dům a zahrada

Hledáte psa do bytu? Nejlepší je lvíček

1. Kateřina Stočesová a další osobnosti se svými dětmi se nahrnuly do kina

2. Owen Wilson: Hollywoodský herec zavinil evakuaci hotelu. Víme proč

3. Petra Vraspírová si Vojtka vzít nechce

4. Seriálová kráska sexy jako nikdy předtím!

5. Skupina J.A.R. triumfovala na Cenách Anděl