خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Padesátá léta se vrací, komentuje opozice jednání výboru • Zprávy / inStory.cz
 

Padesátá léta se vrací, komentuje opozice jednání výboru

Babiš oznámil, že šéfa inspekce Murína neprodleně zprostí služby
 Zprávy 
16. března 2018 06:30 / Shutterstock
  0   14
Sněmovní bezpečnostní výbor projednával situaci v Generální inspekci bezpečnostních sborů. Předseda vlády v demisi Andrej Babiš přišel vysvětlit své výhrady vůči řediteli inspekce Michalu Murínovi.
Nejnovější

Budou se zvedat mzdy. Pošťáci dostanou přidáno

خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Babiš výboru sdělil, že Murína okamžitě zprostí výkonu služby. Andrej Babiš uvedl, že v Michala Murína nemá důvěru, že inspekce pod jeho vedením funguje velice špatně a také že špatně hospodaří. Na jednání ve sněmovně ho dokonce označil za ohrožení demokracie.

Jednání bezpečnostního výboru mělo dramatický průběh. Přizván a zbaven mlčenlivosti byl nejen Murín, ale také nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová a olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan.

Pozvání státních zástupců zpochybnili Jana Černochová (ODS) a Vít Rakušan (STAN), podle nichž to jde nad rámec dřívějších dohod.

„Kdo pozval státní zástupce? Na koho podnět tady budou?“ tázala se Černochová. Koten uvedl, že pozvání žalobců konzultoval s místopředsedy výboru. „Jevilo se nám výhodné státní zástupce přizvat,“ dodal. 

Vrcholní státní zástupci patří mezi kritiky generální inspekce. Babiš na jednání upozornil na dokumenty olomouckého vrchního státního zastupitelství, z nichž podle něj vyplývá Murínova nedůvěryhodnost. Vláda je obdržela loni na jaře, tedy za premiéra Bohuslava Sobotky.

Poté, co Babiš z dokumentu proti Murínovi začal citovat, poslanci Jana Černochová a Pavel Žáček (oba ODS) a Vít Rakušan (STAN) opustili na protest jednání. „Tohle je opravu nechutné. To jsou 50. léta,“ řekla Černochová. Pak se trio poslanců na jednání opět vrátilo.

Opozice vznáší pochyby, zda za Babišovou kritikou generální inspekce nestojí ve skutečnosti úkol této instituce kontrolovat policii, která Babiše, jeho rodinu i stranickou dvojku Jaroslava Faltýnka (ANO) stíhá kvůli dotačnímu podvodu v kauze farmy Čapí hnízdo. A opoziční politici dodávají, že vláda bez důvěry by personální změny tak jako tak prosazovat neměla.

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Místo večírků už raději relaxuje. Simona Krainová dráždila svým sexy tělem slovenské sousedy

Styl

Odlíčená pleť ještě neznamená, že je vyčištěná. Vyvarujte se největších chyb

Dům a zahrada

Vymkla se vám úroda ředkviček z rukou? I pálivé či tvrdé plody lze chutně zpracovat

1. Pavel Novotný ukázal krásné dcery a znovu se pustil do Kristelové

2. Monika Leová připravuje svatbu bez svatební cesty. Nejsou peníze

3. Eva Longoria přišla těsně před porodem o milovanou bytost

4. Lucie Hadašová kvůli manželovi letos na dovolenou nepojede

5. Markéta Plánková a Filip Blažek pracují na novém komediálním seriálu