خرید vpn خرید vpn خرید vpn
OKD láká horníky na 60tisícový náborový příplatek • Zprávy / inStory.cz
 

OKD láká horníky na 60tisícový náborový příplatek

OKD chce přijmout přes tři sta lidí
 Zprávy 
26. března 2018 04:23 / Internet
  0   1
Společnost OKD, která v dolech na Karvinsku těží černé uhlí, chce letos přijmout zhruba 340 nových zaměstnanců. Měli by nahradit pracovníky, kteří odcházejí například do důchodu.
Nejnovější

Prezidentská kancelář odmítá zveřejnit loňské platy a odměny. Žalob se nebojí

خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Firma proto zahájila náborovou kampaň, v níž nabízí novým zaměstnancům v některých profesích zvýšený náborový příspěvek až 60 tisíc korun. Od poloviny roku 2016 je OKD v úpadku, nyní podstupuje reorganizaci. 

V dolech OKD nyní pracuje i s pracovníky dodavatelských firem okolo 9500 lidí. Náborovou kampaň využila OKD už loni, kdy získala 220 zaměstnanců. Letos je ale potřeba nových zaměstnanců ještě vyšší než v minulých letech.

„Není to dáno tím, že bychom rostli a potřebovali zvyšovat stavy. Snažíme se udržovat stávající potřebné počty zaměstnanců. Nahrazujeme tímto jejich přirozené odchody,“ uvedla v podnikovém časopisu Horník personální ředitelka Radka Naňáková. Mezi lidmi z náboru je podle ní přibližně pětadvacetiprocentní fluktuace.

Přímo do důlních závodů bude letos OKD potřebovat 290 lidí. Hledá hlavně zaměstnance do profesí horník-rubač a horník-razič. Právě u těchto profesí se loňský čtyřicetitisícový náborový příspěvek zvyšuje o dalších 20 tisíc korun. Zaměstnance, kteří loni do OKD nastoupili, totiž oslovily hlavně náborové příspěvky.

Pro další profese zůstává náborový příspěvek ve výši 40 tisíc korun. Peníze dostanou noví zaměstnanci vyplaceny po částech vždy po splnění určitých podmínek. Po roce práce v rubání nebo přípravách může mít horník měsíční hrubou mzdu až 41 tisíc korun. OKD také zvyšuje příspěvek, jejž dostanou současní zaměstnanci, kteří do firmy přivedou nové kolegy.

„Ukázalo se, že doporučení funguje nejlépe, proto jsme se rozhodli navýšit příspěvek pro naše zaměstnance, kteří přivedou nového zaměstnance. Počítáme s tím, že odměna za získání více nových kolegů v jednom kalendářním měsíci progresivně poroste,“ uvedla Naňáková. 

Za přivedení jednoho kolegy dostane zaměstnanec 5000 korun, za dva 15 tisíc korun a v případě tří a více nových pracovníku v jednom měsíci 10 tisíc korun za každého. Podmínkou však je, že noví horníci zůstanou v podniku i po zkušební době a splní dané podmínky.

OKD také motivuje své současné zaměstnance, kteří nepracují v úsecích rubání nebo příprav, aby do rubání a na čelby přešli. Po prvních třech měsících na novém úseku mohou dostat motivační příspěvek 20 tisíc korun.

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Hůlka zabodoval! Opět ukázal, že na muzikálová prkna prostě patří

Styl

Toužíte po dokonalých řasách? Vyrobte si domácí sérum na řasy, které skutečně funguje

Dům a zahrada

Oživte si zajímavým způsobem koupelnu nebo kuchyň

1. Vlastina Svátková nechala syny v kině samotné a s kočárem vyrazila na nákupy

2. Těhotná Doležalová vyrazila do nočního klubu

3. Raper AMCO šokuje. Poprvé si do studia pozval hosta

4. Exmanželka Petra Jandy dala přednost estetickému zákroku před svatbou

5. Daniel Hůlka opět ukázal, že na muzikálová prkna prostě patří!