خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Nečekaná reakce: Hnutí ANO chce obnovit jednání o vládě s ČSSD • Zprávy / inStory.cz
 

Nečekaná reakce: Hnutí ANO chce obnovit jednání o vládě s ČSSD

ČSSD nabídku ANO na obnovu jednání ještě zváží
 Zprávy 
14. dubna 2018 04:38 / Internet
  0   3
Poté, co před několika dny zkrachovala jednání o případné vládě hnutí ANO s ČSSD, nastal nečekaný zvrat. Po bouřlivé debatě uvnitř hnutí ANO se širší vedení ANO rozhodlo pokusit se obnovit rozhovory s ČSSD. Sociální demokraté prý nabídku zváží.
Nejnovější

Prezidentská kancelář odmítá zveřejnit loňské platy a odměny. Žalob se nebojí

خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Důvody nečekaného zlomu jsou jasné. Sám Andrej Babiš přiznal, že jedinou možností na stole je kabinet podporovaný hnutím Svoboda a přímá demokracie (SPD) a KSČM. Jenže části představitelů ANO se spolupráce s SPD doslova příčí.

"SPD není dobrá varianta. Ta nás poškodí, poškodí to celou zemi, poškodí to ANO," řekl například poslanec ANO Rostislav Vyzula. Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová zase řekla, že podpora či tolerance ze strany SPD je pro ni nejméně vhodnou formou sestavování vlády. Pro další jednání s SPD a KSČM přitom byl prezident Miloš Zeman, který tuto cestu premiérovi v demisi a předsedovi hnutí ANO opakovaně doporučoval. Jenže část hnutí ANO tento názor rozhodně nesdílela.

Nový postoj ANO pokusit se o vládě znovu jednat s ČSSD ostře zkritizoval předseda SPD Tomio Okamura. "ČSSD je strana ověnčená skandály, nikdy neplnila sliby a dlouhodobě nemůže garantovat hlasy svých poslanců," napsal ČTK. Zda ale k obnovení debat mezi ANO a ČSSD nakonec skutečně dojde, je zatím nejasné.

Sociální demokraté si podle předsedy strany Jana Hamáčka představu ANO rádi vyslechnou. "ČSSD je vždy otevřena serióznímu jednání ve prospěch země a jejích obyvatel," napsal na Twitteru Hamáček. Statutární místopředseda ČSSD Jiří Zimola předpokládá, že Babiš představí nástin nových podmínek. "Teprve poté se rozhodneme, zda se vrátíme k jednacímu stolu," uvedl Zimola pro ČTK.

pop | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Hůlka zabodoval! Opět ukázal, že na muzikálová prkna prostě patří

Styl

Toužíte po dokonalých řasách? Vyrobte si domácí sérum na řasy, které skutečně funguje

Dům a zahrada

Oživte si zajímavým způsobem koupelnu nebo kuchyň

1. Vlastina Svátková nechala syny v kině samotné a s kočárem vyrazila na nákupy

2. Těhotná Doležalová vyrazila do nočního klubu

3. Raper AMCO šokuje. Poprvé si do studia pozval hosta

4. Exmanželka Petra Jandy dala přednost estetickému zákroku před svatbou

5. Daniel Hůlka opět ukázal, že na muzikálová prkna prostě patří!