خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Nečekaná reakce: Hnutí ANO chce obnovit jednání o vládě s ČSSD • Zprávy / inStory.cz
 

Nečekaná reakce: Hnutí ANO chce obnovit jednání o vládě s ČSSD

ČSSD nabídku ANO na obnovu jednání ještě zváží
 Zprávy 
14. dubna 2018 04:38 / Internet
  0   3
Poté, co před několika dny zkrachovala jednání o případné vládě hnutí ANO s ČSSD, nastal nečekaný zvrat. Po bouřlivé debatě uvnitř hnutí ANO se širší vedení ANO rozhodlo pokusit se obnovit rozhovory s ČSSD. Sociální demokraté prý nabídku zváží.
Nejnovější

Budou se zvedat mzdy. Pošťáci dostanou přidáno

خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Důvody nečekaného zlomu jsou jasné. Sám Andrej Babiš přiznal, že jedinou možností na stole je kabinet podporovaný hnutím Svoboda a přímá demokracie (SPD) a KSČM. Jenže části představitelů ANO se spolupráce s SPD doslova příčí.

"SPD není dobrá varianta. Ta nás poškodí, poškodí to celou zemi, poškodí to ANO," řekl například poslanec ANO Rostislav Vyzula. Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová zase řekla, že podpora či tolerance ze strany SPD je pro ni nejméně vhodnou formou sestavování vlády. Pro další jednání s SPD a KSČM přitom byl prezident Miloš Zeman, který tuto cestu premiérovi v demisi a předsedovi hnutí ANO opakovaně doporučoval. Jenže část hnutí ANO tento názor rozhodně nesdílela.

Nový postoj ANO pokusit se o vládě znovu jednat s ČSSD ostře zkritizoval předseda SPD Tomio Okamura. "ČSSD je strana ověnčená skandály, nikdy neplnila sliby a dlouhodobě nemůže garantovat hlasy svých poslanců," napsal ČTK. Zda ale k obnovení debat mezi ANO a ČSSD nakonec skutečně dojde, je zatím nejasné.

Sociální demokraté si podle předsedy strany Jana Hamáčka představu ANO rádi vyslechnou. "ČSSD je vždy otevřena serióznímu jednání ve prospěch země a jejích obyvatel," napsal na Twitteru Hamáček. Statutární místopředseda ČSSD Jiří Zimola předpokládá, že Babiš představí nástin nových podmínek. "Teprve poté se rozhodneme, zda se vrátíme k jednacímu stolu," uvedl Zimola pro ČTK.

pop | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Místo večírků už raději relaxuje. Simona Krainová dráždila svým sexy tělem slovenské sousedy

Styl

Odlíčená pleť ještě neznamená, že je vyčištěná. Vyvarujte se největších chyb

Dům a zahrada

Vymkla se vám úroda ředkviček z rukou? I pálivé či tvrdé plody lze chutně zpracovat

1. Pavel Novotný ukázal krásné dcery a znovu se pustil do Kristelové

2. Monika Leová připravuje svatbu bez svatební cesty. Nejsou peníze

3. Eva Longoria přišla těsně před porodem o milovanou bytost

4. Lucie Hadašová kvůli manželovi letos na dovolenou nepojede

5. Markéta Plánková a Filip Blažek pracují na novém komediálním seriálu