خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Vláda mě zklamala a končím, překvapil prezident • Zprávy / inStory.cz
 

Vláda mě zklamala a končím, překvapil prezident

Slovenský prezident Andrej Kiska se nebude ucházet o druhé funkční období
 Zahraniční 
16. května 2018 04:02 / Česká televize
  0   6
Slovenský prezident Andrej Kiska se nebude ucházet o druhé funkční období. Oznámil to na úterní tiskové konferenci. K jeho rozhodnutí jej vedly rodinné důvody i podle něj špatná reakce vlády na vraždu novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové.
Nejnovější

Babiš je spokojený s korunou. Vstup Česka do eurozóny není prioritou

خرید vpn خرید vpn خرید vpn

„Chci dnes veřejnosti oznámit, že se nebudu podruhé ucházet o funkci hlavy státu," řekl Kiska na tiskové konferenci. Zdůraznil, že se nikdy netajil tím, že je pro něj rodinný život důležitý. Minulý rok jeho rodina zažil a šťastné i tragické události.

 „Čas strávený s nejbližšími, s manželkou, dětmi a rodiči, je nenahraditelný. Pokud má náš život mít smysl, nemůžeme je odsouvat na vedlejší kolej," řekl Kiska. Jeho rozhodnutí ale ovlivnila také nepřesvědčivá a arogantní reakce vlády na vraždu novináře Kuciaka a jeho partnerky.

Kiska zmínil, že musel jít až na hranici pravomocí prezidenta. „Zapojil jsem se i do politických sporů, které jsem považoval důležité pro formování charakteru naší krajiny. Tohoto rozhodnutí nelituji. Jsem přesvědčivý, že je důležité se vždy postavit za demokratické, evropské a spravedlivé Slovensko," řekl Kiska.

Na rozhodnutí slovenského prezidenta netrpělivě čekaly pravicové opoziční strany, které zatím kandidáty nepředstavily. Ty na Kisku tlačily, aby své rozhodnutí oznámil dříve, než na konci léta, jak původně avizoval.

Část veřejnosti má podle Kisky předsudky, že se jako nadstranický prezident zapojil do politických soubojů. „Bude lepší, když si Úřad prezidenta neponese tyto příběhy konfrontace do dalšího období. Podle mě je správné, aby si občané příští rok vybrali prezidenta, který neponese tíži zápasů, kterou jsem nesl. Proto si bude Slovensko v roce 2019 volit nového prezidenta bez mé účasti," dodal Kiska.

Kiska je dlouhodobě nejoblíbenější slovenský politik. Zmínil, že bude přemýšlet, jak tuto důvěru veřejnosti využít do budoucna a "přispět k začátku nové politické éry na Slovensku". Své rozhodnutí hodlá oznámit po listopadových komunálních volbách.

Kiska v roce 2014 překvapil, když v prezidentských volbách coby úspěšný podnikatel a politický nováček porazil dlouholetého premiéra Roberta Fica. Novou hlavu státu si Slováci zvolí na přelomu února a března 2019.

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Moderátorka televize Prima už se sukním nevyhýbá. Konečně se zbavila dlouholetého trápení

Styl

Sexuálně abstinujete? Vaše vagína tím nepředstavitelně trpí

Dům a zahrada

Rady a tipy, jak zkrátit nahrávání videí na server

1. Leoš Noha překvapil. Nemá řidičák

2. Ředitelka České Miss Eva Čerešňáková lenošila na lodi

3. Angelina Jolie kvůli sporům s Pittem nemůže vycestovat s dětmi

4. Porotce Superstar Ben Cristovao si tuhle roli vyzkousel už ve filmu. Za dva týdny bude v kinech

5. Michaela Habáňová řádila na jachtě

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن