خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Šetřila jsem, šetřila…, až jsem nakonec platila víc než dřív! • Zprávy / inStory.cz
 

Šetřila jsem, šetřila…, až jsem nakonec platila víc než dřív!

Ceny energií klesají, pozor ovšem na nabídky podomních prodejců!
 Byznys & Finance 
27. května 2015 04:00 / Facebook
  8   2
Nejnovější

Babiš o Benešových dekretech. Co si o tomto problému myslí?

خرید vpn خرید vpn خرید vpn
„Rozhodla jsem se, že ušetřím na měsíčních platbách za energie, zrovna v den, kdy jsme o tom s manželem přemýšleli, někdo zazvonil u dveří…,“ popsala naší redakci svůj zážitek paní Gabriela, která je již několik let v důchodu a s manželem bydlí na jednom z největších plzeňských sídlišť. „Otevřela jsem a ve dveřích se objevil velice dobře oblečený, sympatický, mladík, který nám po krátkém představení nabídl nižší platbu za odběr plynu. Mysleli jsme si s manželem, že máme vyhráno.“

Nabízel také kontrolu faktur a za pár minut již paní Gabriela podepsala s mladíkem novou smlouvu na odběr plynu a nakonec se ukázalo, že vůbec neušetřila. Zmátl ji totiž klasický trik podomních obchodníků – levnější sazby za jednu kWh. Paní Gabriela sice zaplatila méně za samotnou spotřebu plynu, ale zvedl se jí významně fixní poplatek za přistavenou kapacitu. Tedy poplatek, který se musí platit i v případě, že nemáte spotřebu vůbec žádnou. Místo původních 55 korun měsíčně začala platit téměř dvojnásobek!

Přitom podle distributorů tito podomní prodejci zákazníkům žádnou výhodu nepřinášejí. „Stává se nám velmi často, že prostředníci nenabízejí zákazníkům vždy nejvýhodnější ceny, ale často upřednostňují dodavatele, od kterých mají nejvyšší provizi pro sebe,“ upozorňuje ředitel společnosti Energie2 Dávid Vlnka.

Přitom v řadě měst je již vyhláškami podomní prodej zakázán, protože má často nátlakový a obtěžující charakter a poškozuje spotřebitele.

„Pokud chcete změnit dodavatele, je dobré především ověřit dobu trvání nabízených slev a nepodlehnout lákavé nabídce, která se nakonec většinou ukáže jako dlouhodobě neudržitelná,“ říká Dávid Vlnka z Energie2.
◼ redakce inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Moderátorka televize Prima už se sukním nevyhýbá. Konečně se zbavila dlouholetého trápení

Styl

Jak se naučit rychle a (skoro) zadarmo cizí jazyk

Dům a zahrada

Proč si domů pořídit boxera? Tady je pár dobrých důvodů

1. Michaela Habáňová řádila na jachtě

2. Zorka Hejdová předvedla vášnivé chvíle se svým čtyřnohým miláčkem

3. Fergie si vyjela newyorským metrem a má z toho zážitek na celý život

4. Taťána Gregor Brzobohatá nechyběla na květinové přehlídce v Pardubicích

5. Taťána Makarenko představila korunku, která ozdobí příští Miss Czech Republic