خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Kam se v Česku ztrácí uhlí? Až přijde mráz, stovky lidí si nezatopí! • Zprávy / inStory.cz
 

Kam se v Česku ztrácí uhlí? Až přijde mráz, stovky lidí si nezatopí!

Hnědé uhlí se stalo v Česku nedostatkovým zbožím!
 Byznys & Finance 
26. října 2015 04:00 / Zdroj: Facebook
  20   1
Nejnovější

Jak bydlí si státní zaměstnanci? Za hubičku

خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Kauza nedostatku kvalitního hnědého uhlí z produkce Severočeských dolů pro odběratele již začíná přerůstat ve skutečný problém! Jak zjistila redakce InStory.cz, může se snadno stát, že až udeří na naší republiku mrazy, což může být do 14 dnů, tak si stovky lidí prostě nebudou mít čím zatopit!

Do redakce se nám ozvaly desítky naštvaných lidí, kteří čekají již více než měsíc na objednané uhlí. Dokonce majitelé nových kotlů, které splňují přísné podmínky směrnice Ecodesign, si letos asi nezatopí a navzdory relativně vysoké investici budou ve svých domovech mrznout! Ještě neuvěřitelněji se jeví tato situace v souvislosti s tím, jak vláda tlačí kotlíkové dotace, které po schválení ve sněmovně budou občanům poskytovat jednotlivé krajské úřady - na celý program je přitom vyhrazena neuvěřitelná částka – cca 3 miliardy korun!

Přitom nedostatek uhlí je skutečně zarážející, protože podle našich informací poklesla těžba například na dole Bílina v září 2015, kde se těží především nízkosirnaté uhlí, oproti stejnému období minulému roku jen o necelých deset procent... Celkově těžba hnědého uhlí pak loni meziročně klesla jen o 5,5 procenta na 38,4 miliony tun. Vypadá to tedy, že se s hnědým uhlím na trhu spíše jen spekuluje nebo dokonce, že se nelegálně vyváží do zahraničí. Podle jednoho z dopisů (dle razítka přišel ze severních Čech), které jsme od znepokojených občanů obdrželi, si majitel nového automatického kotle již 14 dní nemá čím zatopit a přitom prý podle všeho z podniku, který patří k největším výrobcům hnojiv u nás, jezdí bůhví kam kamiony plné kvalitního uhlí!

Vypadá to tedy, že nedostatek uhlí na trhu je uměle vyvolán, otázkou zůstává, zda je pravým důvodem snaha vyšroubovat cenu této komodity právě v nastávající topné sezoně co nejvýše, nebo zda souvisí s vládním rozhodnutím o prolomení limitů na Bílině, nebo zda jde o kšeftování velkých hráčů na trhu s dodávkami kvalitního hnědého uhlí do provozů, kde by stačilo topit pouze prachem? Kauzy, kdy se u nás prodával ořech nebo kostka jako prach, jsou docela časté a podvedeným zůstává většinou hlavně koncový spotřebitel. Nebo ten letos dokonce bude mrznout, protože se žádného uhlí už nedočká?

Redakce Instory.cz zjišťuje podrobnosti celé kauzy a přineseme vám co nejdříve další informace o tom, kam vlastně mizí kvalitní české hnědé uhlí.
◼ redakce inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Leoš Mareš vzal svou manželku Moniku do Dubaje. Užívají si líbánky!

Styl

Vplujte do modré laguny. Nechte své oči rozzářit modrými stíny

Dům a zahrada

Perskou kočku buď milujete, nebo nesnášíte

1. Herec Ryan Raynolds se dal na obchod s alkoholem!

2. Z Dary Rolins je hadí žena! Podívejte se, co dokáže...

3. Mareš bude moderovat Superstar po boku překrásné Slovenky!

4. Krásná Olga Lounová hazarduje. Pravidelně jí jde o život!

5. Vendula Pizingerová chystá vzpomínkový koncert k nedožitým osmdesátinám Karla Svobody!

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن