خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Pod rouškou kontroly stát útočí na fungování stovek tisíců firem aneb jak prošustrovat podnikatelům přes miliardu korun! • Zprávy / inStory.cz
 

Pod rouškou kontroly stát útočí na fungování stovek tisíců firem aneb jak prošustrovat podnikatelům přes miliardu korun!

Stát ví nejlépe, jak máme podávat hlášení o tom, jak se nám daří...
 Byznys & Finance 
05. listopadu 2014 03:30 / Foto: Shutterstock
  1   0
Nejnovější

Babiš o Benešových dekretech. Co si o tomto problému myslí?

خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se dostal vládní materiál, který prošel druhým čtením a je již před závěrečným hlasováním. A nejde pro podnikatele, jež jsou plátci DPH, o nic příjemného!

Elektronické kontrolní hlášení pro účely správy DPH, zaváděné novelou zákona o dani z přidané hodnoty, postihne v první řadě cca 300 tisíc čtvrtletních plátců DPH. Novela jim stanovuje novou povinnost měsíčního vykazování. Pro všechny plátce DPH přitom novela zavádí blíže nespecifikovaný rozsah vykazovací povinnosti formulací „údaje potřebné pro správu daně“. To může teoreticky zahrnovat téměř neohraničené množství údajů.

Dlouhodobý cíl vlády zefektivnit výběr daní je sice věcí pozitivní, ovšem není možné, aby šel na úkor hladkého provozu jednotlivých firem... Z návrhu vyplývá, že se náklady pro podnikatele zvýší o 1,4 miliardy ročně, což vychází z počtu více než čtvrt milionu plátců DPH a času stráveného vyplňováním hlášení finančnímu úřadu.

Novela ve schvalovaném znění zejména snižuje právní jistotu podnikatelů a popírá zásadu, že veřejná moc může konat pouze to, co je stanoveno zákonem. Pouhou změnou formuláře pro kontrolní hlášení může být rozsah hlášení v podstatě libovolně rozšiřován. Problematický je i očekávaný přínos do veřejných rozpočtů ve výši 5 až 10 miliard korun ročně, protože důvodová zpráva při kalkulaci dopadu operuje se zahraničními zkušenostmi se zavedením poněkud jiného nástroje – elektronické evidence tržeb.
◼ redakce inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Moderátorka televize Prima už se sukním nevyhýbá. Konečně se zbavila dlouholetého trápení

Styl

Jak se naučit rychle a (skoro) zadarmo cizí jazyk

Dům a zahrada

Proč si domů pořídit boxera? Tady je pár dobrých důvodů

1. Michaela Habáňová řádila na jachtě

2. Zorka Hejdová předvedla vášnivé chvíle se svým čtyřnohým miláčkem

3. Fergie si vyjela newyorským metrem a má z toho zážitek na celý život

4. Taťána Gregor Brzobohatá nechyběla na květinové přehlídce v Pardubicích

5. Taťána Makarenko představila korunku, která ozdobí příští Miss Czech Republic