Lidé se už změny dodavatele energií nebojí!

Češi optimalizují své náklady na energie nejenom spořivými žárovkami...
 Byznys & Finance 
27. února 2017 00:31 / Foto: Shutterstock
  0   0
Podle letošních dat Operátora trhu s elektřinou (OTE) změní ročně dodavatele stovky tisíc domácností. U elektřiny změnilo v roce 2016 dodavatele téměř o třetinu více domácností než v roce předchozím, u plynu pak 15 procent domácností.
Nejnovější

Drahoš a Zeman mají podporu od umělců, sportovců a dalších osobností. Kdo koho podporuje?

Zajímavé je také zjištění, že lidé už očekávají od svého dodavatele energií i další služby, například poradenské, kdy požadují komplexní konzultaci ohledně optimalizace svých plateb.

V roce 2016 Češi meziročně měnili dodavatele energií výrazně častěji. K jinému poskytovateli elektřiny přešlo zhruba 360 000 odběratelů, což představuje proti roku 2015 cca 30 procent nárůst. Dodavatele plynu přitom změnilo na 204 000 zákazníků, meziroční nárůst byl necelých 15 procent.

„Lidé se už skutečně nebojí změnit svého dodavatele - parametry změny jsou totiž jasně dané, navíc se rozšiřuje nabídka tarifů, které jsou ušité na míru jednotlivým typům domácností. Našim klientům navíc vždy podrobně vysvětlíme, jak mohou ušetřit a optimalizovat svůj rozpočet na energie," říká ředitel společnosti Utylis Energie s.r.o. Radek Kupka.

Navíc přechod k nové společnosti je velmi jednoduchý. „Určitě se nikdo nemusí bát toho, že by mu třeba přestala fungovat elektřina. Tento mýtus je zcela nesmyslný. Dá se totiž zjednodušeně říci, že převod na nového dodavatele prakticky vůbec nepoznáte,“ doplňuje Radek Kupka ze společnosti Utylis Energie. Prostě stačí sepsat „Smlouvu o sdružených dodávkách elektřiny/plynu“ a „Plnou moc“, kterou zplnomocníte svého nového dodavatele k vyřízení veškerých formalit. A to je prakticky vše...

pmk | inStory.cz
Témata: energie, elektřina, plyn
Komentáře
Reklama
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Salma Hayek v slzách. Přišla o svou lásku

Styl

I oblíbené hubnutí dle krabiček má svá pro a proti. Na co si musíte dát největší pozor?

Dům a zahrada

Vyhněte se největším chybám při zařizování ložnice

1. Moderátor Petr Vágner se zúčastnil extrémního závodu!

2. Britský princ William si nechal oholit hlavu!

3. Dara Rolins tráví dovolenou s Rytmusem i Majkem Spiritem!

4. Ed Sheeran se bude ženit!

5. Lady GaGa šokovala v Milánu svým kozím kožešinovým kabátem!

خرید فیلتر شکن خرید vpn