Vládní dobroserové opět v akci! Zakazovat, nařizovat, buzerovat a vychovávat! To jim jde opravdu dokonale!

Ať už opravdu jdou opravdu všichni ti vládní dobroserové do háje!
 Komentáře 
23. prosince 2016 05:00 / Česká televize
  20   9
Přiznáváme, že v současných dnech existují vážnější témata. Nicméně se blíží rok 2017 a s ním i další represívní opatření naší osvícené ministryně školství Kateřiny Valachové.

Od 1. ledna 2017 totiž začne platit takzvaná „pamlsková“ vyhláška, která zakazuje v základních školách prodávat výrobky s příliš vysokým obsahem soli, cukrů a tuků. Problém je to především pro víceletá gymnázia. Ředitelé budou muset zajistit, aby ve školní prodejně neměli žáci, kteří nedokončili povinnou školní docházku k těmto nezdravým potravinám přístup, zatímco starších žáků se tento zákaz netýká. V podstatě všichni ředitelé se shodují, že vyhláška je, míně řečeno, poněkud nešťastná. Chtěli by vlastně říci, že je úplně pitomá, ale to si jaksi netroufnou! Současně, jak už to je u našich zákonodárců dobrým zvykem, tak k vyhlášce dosud nebyl přijat metodický pokyn ministerstva zdravotnictví, který jí měl upřesňovat.

Navíc jsou mnohá její ustanovení opravdu nesmyslná. Ať nám někdo vysvětlí, co je tak strašně závadného třeba na bagetě s rostlinným máslem, plátkem šunky a sýrem?

Vcelku chápeme, že mají odborníci obavy o zdraví našich dětí a mládeže. Současný životní styl a stravovací návyky opravdu jejich zdraví neprospívají. Ale neměla by to spíše být starost rodičů? Jedná se přece o zdraví jejich dětí. Oni by se měli v prvé řadě postarat o to, aby měly jejich děti do školy přiměřeně zdravou svačinu. Oni by jim měli vysvětlit, že cpát se denně tyčinkami Snickers a k tomu vyžgrundat láhev Coca Coly je špatné a nezdravé.

Místo toho ovšem opět zasahuje stát a ve své nekonečné starostlivosti zakazuje, nařizuje a nesmyslně úkoluje ředitele škol.

A jaké bude pokračování. Zaúkoluje Valachová ředitele škol třeba k tomu, aby kontrolovali, co si žáci nakoupí cestou do školy nebo o přestávce mimo školu? A co třeba ty nezdravé svačiny, které si přinesou z domova? Dostanou pak rodiče poznámku?

Navíc mnoho pedagogů je přesvědčeno, že pokud žákům zabráníme, aby se po vysvětlení co je dobře a co špatně, svobodně rozhodovali, co si koupí k jídlu či pití, tak je odnaučíme něco, co je pro život mnohem důležitější. Svobodně přemýšlet a samostatně se rozhodovat.

Valachová je ovšem názoru, že rozhodovat o tom co je dobré a co ne, by měl direktivně stát!

Ať už opravdu jdou opravdu všichni ti vládní dobroserové do háje!

kvk | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stav Věry Špinarové je kritický! Prodělala zástavu srdce! Všichni držte palce, vzkázal syn!

Krimi

Výbuch kamen v unimobuňce má hrozivé následky! Dva lidé jsou v kritickém stavu!

Sport

Brankář Čech je opět Fotbalistou roku! Již po deváté!

1. Aňa Geislerová se rozjela! Pořizuje si jedno tetování za druhým!

2. Další smutná událost potkala zpěvačku ze Spice Girls! Mel B zažívá nejhorší období svého života

3. Dcera Karla Vágnera Tereza připravila tátovi ty nejkrásnější narozeniny!

4. Poznáte krásné děvčátko? Vyrostla z ní modelka z dekoltem vydělávajícím miliony!

5. Natálie Kotková nechala přítele Petra Lexu doma a vyrazila do Vysokých Tater