Vládní dobroserové opět v akci! Zakazovat, nařizovat, buzerovat a vychovávat! To jim jde opravdu dokonale!

Ať už opravdu jdou opravdu všichni ti vládní dobroserové do háje!
 Komentáře 
23. prosince 2016 05:00 / Česká televize
  20   9
Přiznáváme, že v současných dnech existují vážnější témata. Nicméně se blíží rok 2017 a s ním i další represívní opatření naší osvícené ministryně školství Kateřiny Valachové.
Nejnovější

Stěhuje se Taliban do Německa? Podle těchto čísel to tak vypadá

Od 1. ledna 2017 totiž začne platit takzvaná „pamlsková“ vyhláška, která zakazuje v základních školách prodávat výrobky s příliš vysokým obsahem soli, cukrů a tuků. Problém je to především pro víceletá gymnázia. Ředitelé budou muset zajistit, aby ve školní prodejně neměli žáci, kteří nedokončili povinnou školní docházku k těmto nezdravým potravinám přístup, zatímco starších žáků se tento zákaz netýká. V podstatě všichni ředitelé se shodují, že vyhláška je, míně řečeno, poněkud nešťastná. Chtěli by vlastně říci, že je úplně pitomá, ale to si jaksi netroufnou! Současně, jak už to je u našich zákonodárců dobrým zvykem, tak k vyhlášce dosud nebyl přijat metodický pokyn ministerstva zdravotnictví, který jí měl upřesňovat.

Navíc jsou mnohá její ustanovení opravdu nesmyslná. Ať nám někdo vysvětlí, co je tak strašně závadného třeba na bagetě s rostlinným máslem, plátkem šunky a sýrem?

Vcelku chápeme, že mají odborníci obavy o zdraví našich dětí a mládeže. Současný životní styl a stravovací návyky opravdu jejich zdraví neprospívají. Ale neměla by to spíše být starost rodičů? Jedná se přece o zdraví jejich dětí. Oni by se měli v prvé řadě postarat o to, aby měly jejich děti do školy přiměřeně zdravou svačinu. Oni by jim měli vysvětlit, že cpát se denně tyčinkami Snickers a k tomu vyžgrundat láhev Coca Coly je špatné a nezdravé.

Místo toho ovšem opět zasahuje stát a ve své nekonečné starostlivosti zakazuje, nařizuje a nesmyslně úkoluje ředitele škol.

A jaké bude pokračování. Zaúkoluje Valachová ředitele škol třeba k tomu, aby kontrolovali, co si žáci nakoupí cestou do školy nebo o přestávce mimo školu? A co třeba ty nezdravé svačiny, které si přinesou z domova? Dostanou pak rodiče poznámku?

Navíc mnoho pedagogů je přesvědčeno, že pokud žákům zabráníme, aby se po vysvětlení co je dobře a co špatně, svobodně rozhodovali, co si koupí k jídlu či pití, tak je odnaučíme něco, co je pro život mnohem důležitější. Svobodně přemýšlet a samostatně se rozhodovat.

Valachová je ovšem názoru, že rozhodovat o tom co je dobré a co ne, by měl direktivně stát!

Ať už opravdu jdou opravdu všichni ti vládní dobroserové do háje!

kvk | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hyenismus s nemocným Jiřím Pomeje! Věřitelé se bojí, že jim umře, tak přitvrdili!

Krimi

Srnec vletěl do kabiny kamionu!

Sport

Fotbalisté Vaněk a Kopic jsou zapleteni do drogové kauzy!

1. Herečka z Ulice potvrdila těhotenství! Která mladá kráska čeká miminko?

2. Alice Bendová vyvezla nejkrásnější ňadra českého showbyznysu do tepla. Takhle je vystavuje v bikinách

3. Emma Smetana je do své dcery blázen. Fotek málé Lennon má už několik tisíc!

4. Eva Longoria bývala snem mnoha mužů. Dnes už to taková hitparáda není!

5. Operní diva Kalivodová po narození druhého syna pracuje na sto procent