خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Znepokojující fakta o nevyhnutelné vlně teroru, která čeká Evropu • Zprávy / inStory.cz
 

Znepokojující fakta o nevyhnutelné vlně teroru, která čeká Evropu

Podle Parkera se týmům tajné služby podařilo zastavit mnohem horší útoky, než ty, které se v minulém roce odehrály
 Zahraniční 
19. října 2017 05:01 / Twitter
  9   9
Šéf britské zpravodajské služby MI5 Adrew Parker v svém novém projevu uvedl, že Británie čelí jedné z nejzávažnějších teroristických hrozeb a nové útoky jsou na území Spojeného království prakticky nevyhnutelné.
Nejnovější

Jak bydlí si státní zaměstnanci? Za hubičku

خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Podle šéfa MI5 ale zpravodajské služby za poslední roky údajně zabránily dvaceti daleko děsivějším útoků, než byly ty, které se skutečně odehrály. „Hrozba, které čelíme, je víceúrovňová, vyvíjí se velmi rychle a v takovém měřítku, jaké jsme zatím nezaznamenali,“ uvedl podle Guardianu Parker, který jako šéf tajné služby vystupuje na veřejnosti jen velmi výjimečně.

„Jedná se o nejrychlejší tempo, jaký jsem za svou čtyřiatřicetiletou kariéru zaznamenal. Dnes je v Británii vyšší teroristická aktivita, přichází daleko rychleji a je čím dál složitější ji zachytit,“ vysvětlil situaci ředitel MI5.

Britská tajná služba je pod tlakem poté, co se za poslední rok odehrály v zemi čtyři útoky v režii islámských teroristů. MI5 tak musela dokazovat, že její metody jsou efektivní. Parker v úterý večer ve svém projevu před novináři práci britských tajných služeb obhajoval.

Podle Parkera se týmům tajné služby podařilo zastavit mnohem horší útoky, než ty, které se v minulém roce odehrály. Za poslední čtyři roky prý MI5 zmařila dvacet pokusů o teroristické činy. Jen za poledních sedm měsíců se tajné službě podařilo překazit sedm džihádistických plánů.

„Hrozby jsou mnohem rozličnější než dříve. Tajné plány vznikají na území Velké Británie, ale i v zahraničí. Spiknutí vznikají online. Vznikají složité pikle i nahrubo vymyšlené útoky nožem. Extremisté mají jakýkoliv věk, národnost, gender i pozadí. Jediné, co je spojuje, je jejich toxická ideologie, která je žene za násilím získaným vítězstvím,“ uvedl šéf MI5.

Útočníci podle Parkera mohou jít na internet a bez problémů se naučí, jak vytvořit bombu, napsal deník the Independent. Podle něj ale vojenská porážka Islámského státu v Sýrii a Iráku stačit nebude. „Již v této chvíli zapouští Islámský stát kořeny v dalších státech, kde mu nedůsledné vlády umožňují růst.“

Riziko útoků podle něj roste s možným návratem britských občanů, kteří v Sýrii a Iráku bojovali po boku radikálů z takzvaného Islámského státu.

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Leoš Mareš vzal svou manželku Moniku do Dubaje. Užívají si líbánky!

Styl

Vplujte do modré laguny. Nechte své oči rozzářit modrými stíny

Dům a zahrada

Pět skvělých nápadů, jak si vyrobit úžasné pomocníky do bytu

1. Herec Ryan Raynolds se dal na obchod s alkoholem!

2. Z Dary Rolins je hadí žena! Podívejte se, co dokáže...

3. Mareš bude moderovat Superstar po boku překrásné Slovenky!

4. Krásná Olga Lounová hazarduje. Pravidelně jí jde o život!

5. Vendula Pizingerová chystá vzpomínkový koncert k nedožitým osmdesátinám Karla Svobody!

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن