Mohutná razie policie odhalila plány islamistů. Neuvěříte, co chtějí udělat

V Evropě jsou stovky bojovníků IS maskovaných jako uprchlíci
 Zprávy 
31. ledna 2017 04:30 / Shutterstock
  0   0
Mohutná razie vedená více než 800 rakouskými policisty odhalila, že mezi islamisty v Rakousku existuje plán na zřízení Kalifátu v Rakousku.
Nejnovější

Volby mají svoji první oběť

Zhruba 800 rakouských policistů provedlo série razií ve Vídni a v Grazu, při nichž bylo zatčeno čtrnáct radikálních islamistů, kteří jsou napojeni na teroristickou skupinu Islámský stát.

Podle Die Presse je razie policie výsledkem dvouletého vyšetřování radikální salafistické sítě. Ze čtrnácti zatčených islamistů byly tři ženy a několik z nich byli islámští kazatelé. Úřady uvedly, že bylo nalezeno 140 úložišť digitálních informací, které budou forenzně přezkoumány domácí zpravodajskou službou Úřad na ochranu ústavy.

Státní zastupitelství rovněž uvedlo, že nejméně osm z těchto zatčených bude obviněno z členství v teroristické organizaci a z vytváření zločinné organizace. Podle policie tato skupina zrekrutovala nejméně 40 lidí, aby se přidali k džihádu.

Podle úřadů nemá tato salafistická skupina žádnou spojitost se 17letým Lorenzem K., který byl zatčen minulý víkend a je podezřelý  z přípravy bombového útoku ve vídeňském metru.

Zprávy z loňského roku ukazují, že rakouské domácí zpravodajské služby aktivně sledují asi 270 islamistů. Ministr vnitra Wolfgang Sobotka řekl, že 127 z nich je mladších 25 let. Strana svobody (FPÖ) zaměřená proti masové migraci v té době uvedla, že vláda se staví liknavě k identifikaci potenciálních islamistů mezi nově příchozími migranty.

Tento názor v listopadu podpořila i německé Spolková zpravodajská služba (BND), když uvedla, že v Evropě jsou nejspíš stovky bojovníků Islámského státu maskovaných jako uprchlíci.

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zpěvák slavné kapely byl odsouzen! Partnerce zlomil nos a žebra!

Styl

Pozor na oblíbená chia semínka! Kdy vám mohou škodit?

Dům a zahrada

Přírodní čistička vám odpadní vody vyčistí levně, nesmrdí a navíc vypadá hezky

1. Ed Sheeran měl nehodu, ruší světové turné!

2. Zpěvačka Mariah Carey okradena! Přišla o více než milion korun!

3. České celebrity se daly do politického boje! Podívejte se, kdo všechno šel k volbám!

4. Hvězda Ordinace se pochlubila miminkem v kočárku i štíhlou postavou

5. Tahle topmodelka se s tím nepáře! Na galavečer přišla s odhalenými ňadry