خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Mohutná razie policie odhalila plány islamistů. Neuvěříte, co chtějí udělat • Zprávy / inStory.cz
 

Mohutná razie policie odhalila plány islamistů. Neuvěříte, co chtějí udělat

V Evropě jsou stovky bojovníků IS maskovaných jako uprchlíci
 Zprávy 
31. ledna 2017 04:30 / Shutterstock
  0   0
Mohutná razie vedená více než 800 rakouskými policisty odhalila, že mezi islamisty v Rakousku existuje plán na zřízení Kalifátu v Rakousku.
Nejnovější

Česká republika je v EU jednookým mezi slepými a rozhodně by neměla usnout na vavřínech

خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Zhruba 800 rakouských policistů provedlo série razií ve Vídni a v Grazu, při nichž bylo zatčeno čtrnáct radikálních islamistů, kteří jsou napojeni na teroristickou skupinu Islámský stát.

Podle Die Presse je razie policie výsledkem dvouletého vyšetřování radikální salafistické sítě. Ze čtrnácti zatčených islamistů byly tři ženy a několik z nich byli islámští kazatelé. Úřady uvedly, že bylo nalezeno 140 úložišť digitálních informací, které budou forenzně přezkoumány domácí zpravodajskou službou Úřad na ochranu ústavy.

Státní zastupitelství rovněž uvedlo, že nejméně osm z těchto zatčených bude obviněno z členství v teroristické organizaci a z vytváření zločinné organizace. Podle policie tato skupina zrekrutovala nejméně 40 lidí, aby se přidali k džihádu.

Podle úřadů nemá tato salafistická skupina žádnou spojitost se 17letým Lorenzem K., který byl zatčen minulý víkend a je podezřelý  z přípravy bombového útoku ve vídeňském metru.

Zprávy z loňského roku ukazují, že rakouské domácí zpravodajské služby aktivně sledují asi 270 islamistů. Ministr vnitra Wolfgang Sobotka řekl, že 127 z nich je mladších 25 let. Strana svobody (FPÖ) zaměřená proti masové migraci v té době uvedla, že vláda se staví liknavě k identifikaci potenciálních islamistů mezi nově příchozími migranty.

Tento názor v listopadu podpořila i německé Spolková zpravodajská služba (BND), když uvedla, že v Evropě jsou nejspíš stovky bojovníků Islámského státu maskovaných jako uprchlíci.

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Hůlka zabodoval! Opět ukázal, že na muzikálová prkna prostě patří

Styl

Pivo jako lék? Účinky našeho sirupu vás za pár hodin postaví na nohy

Dům a zahrada

Zbyl vám na zahradě stavební materiál? Proměňte ho v úžasné designové kousky

1. To je vrchol. Česká Barbie Myslivcová bude vařit

2. Kristýně Frejové zachránila život dcera Ráchel

3. Monika Leová nasadila neviditelná rovnátka

4. Takhle dnes vypadá hvězda Rodinných pout Tomáš Krejčíř

5. Jiří Langmajer si po autonehodě vyrazil na luxusní snídani