خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Hořká slova o integraci migrantů • Zprávy / inStory.cz
 

Hořká slova o integraci migrantů

Německá federální komisařka pro integraci Aydan Özoğuzová
 Zprávy 
19. května 2017 04:03 / Česká televize
  23   8
Komisařka pro integraci uvedla, že německá kultura neexistuje. Národ vytvořila imigrace a diverzita. Nenuťme migranty, aby se asimilovali.
Nejnovější

Česko pod palbou kritiky: Prezident i vláda mluví xenofobně

خرید vpn خرید vpn خرید vpn

„Německá kultura neexistuje a dějiny národa formovaly imigrace a diverzita," tvrdí německá federální komisařka pro integraci Aydan Özoğuzová, která tímto argumentem podpírá své tvrzení, že od migrantů by proto Němci neměli žádat asimilaci.

Komisařka se tak vyjádřila pro deník Tagesspiegel ve svém autorském článku, kde rozebírá tzv. Leitkultur (tedy dominantní, resp. Vedoucí kulturu), v souvislosti s níž konzervativní politici žádají, aby se migranti asimilovali a sdíleli alespoň základní principy kulturních hodnot, což ona sama nazývá nehorázným a absurdním požadavkem.

„Jednoduše, není možné identifikovat nějaký druh kultury, který by měl být specifický pro Německo, kromě jazyka. Dokonce i historicky to byly regionální kultury, imigrace a diverzita, které měl větší roli při vytváření našich dějin."

Podle komisařky globalizace a probíhající transformace Německa na společnost s narůstajícím počtem národů a životních stylů vede k rozmanitosti, která se rozšiřuje a množí.

Sice uznala, že kulturní diverzita může být někdy únavná, ale zároveň tvrdí, že právě to "je silou naší otevřené společnosti". „Šíření myšlenky, že existuje nějaká dominantní kultura, nevytváří společné zázemí, ale naopak vytváří hranice, které následně jisté lidi vylučuje. Německo je různorodé, a tento fakt je, zdá se, příliš komplikovaný na pochopení," ironizuje komisařka.

Namísto očekávání, že se migranti asimilují do německé kultury, komisařka navrhuje, aby země vytvořila takovou národní identitu, která bude vyplývat ze společenské dohody založené na hodnotách německé Ústavy.

Özoğuzová už v listopadu minulého roku žádala, aby do Článku 20b německé Ústavy byla ukotvena věta: "Spolková republika Německo je různorodou krajinou imigrace", což kancléřka Angela Merkelová popsala jako "povzbudivé a vzrušující".

Návrh byl jedním z načrtnutých opatření v dokumentu, jak zlepšit účast migrantů na životě Němců, který byl představen komisařkou na summitu o integraci.

Historik Klaus-Rüdiger May varoval, že požadavky v dokumentu, který vytvořilo více než 50 pro-imigračních neziskových organizací, by položily na kolena podnikání, důchody ale i samotné Německo, a z rodilých Němců by se stali občané "druhé kategorie" v jejich vlastní zemi. „Ve své podstatě se dokument snaží o hlubokou transformaci Spolkové republiky Německo a spěje k značným nevýhodám pro původní obyvatelstvo," řekl historik.

Je to stále dokola, neziskové organizace, mnohdy financované bůhví kým a bůhví odkud, se snaží ovlivňovat vlády i obyvatelstvo a podrývají národní identitu. A vlády v mnohých zemích jim z nepochopitelných důvodů naslouchají a mnohdy jim štědře přispívají na činnost!

Kopou tak hrob budoucím generacím svých vlastních občanů!

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Leoš Mareš vzal svou manželku Moniku do Dubaje. Užívají si líbánky!

Styl

Změnou stravy se lze chránit před rakovinou. Co vyloženě škodí a co nám prospívá?

Dům a zahrada

Zkuste doma chovat cvrčka. Proč si tohoto hlasitého společníka zaručeně oblíbíte?

1. Mareš bude moderovat Superstar po boku překrásné Slovenky!

2. Krásná Olga Lounová hazarduje. Pravidelně jí jde o život!

3. Vendula Pizingerová chystá vzpomínkový koncert k nedožitým osmdesátinám Karla Svobody!

4. Victoria Beckham chce vyrábět luxusní čokoládu!

5. Leoš Mareš si s Monikou užívá líbánky v Dubaji!

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن