Hořká slova o integraci migrantů

Německá federální komisařka pro integraci Aydan Özoğuzová
 Zprávy 
19. května 2017 04:03 / Česká televize
  23   8
Komisařka pro integraci uvedla, že německá kultura neexistuje. Národ vytvořila imigrace a diverzita. Nenuťme migranty, aby se asimilovali.
Nejnovější

Nižší ceny paliva vydrží už jen pár dní. Pak řidiči zase sáhnou hlouběji do kapsy!

„Německá kultura neexistuje a dějiny národa formovaly imigrace a diverzita," tvrdí německá federální komisařka pro integraci Aydan Özoğuzová, která tímto argumentem podpírá své tvrzení, že od migrantů by proto Němci neměli žádat asimilaci.

Komisařka se tak vyjádřila pro deník Tagesspiegel ve svém autorském článku, kde rozebírá tzv. Leitkultur (tedy dominantní, resp. Vedoucí kulturu), v souvislosti s níž konzervativní politici žádají, aby se migranti asimilovali a sdíleli alespoň základní principy kulturních hodnot, což ona sama nazývá nehorázným a absurdním požadavkem.

„Jednoduše, není možné identifikovat nějaký druh kultury, který by měl být specifický pro Německo, kromě jazyka. Dokonce i historicky to byly regionální kultury, imigrace a diverzita, které měl větší roli při vytváření našich dějin."

Podle komisařky globalizace a probíhající transformace Německa na společnost s narůstajícím počtem národů a životních stylů vede k rozmanitosti, která se rozšiřuje a množí.

Sice uznala, že kulturní diverzita může být někdy únavná, ale zároveň tvrdí, že právě to "je silou naší otevřené společnosti". „Šíření myšlenky, že existuje nějaká dominantní kultura, nevytváří společné zázemí, ale naopak vytváří hranice, které následně jisté lidi vylučuje. Německo je různorodé, a tento fakt je, zdá se, příliš komplikovaný na pochopení," ironizuje komisařka.

Namísto očekávání, že se migranti asimilují do německé kultury, komisařka navrhuje, aby země vytvořila takovou národní identitu, která bude vyplývat ze společenské dohody založené na hodnotách německé Ústavy.

Özoğuzová už v listopadu minulého roku žádala, aby do Článku 20b německé Ústavy byla ukotvena věta: "Spolková republika Německo je různorodou krajinou imigrace", což kancléřka Angela Merkelová popsala jako "povzbudivé a vzrušující".

Návrh byl jedním z načrtnutých opatření v dokumentu, jak zlepšit účast migrantů na životě Němců, který byl představen komisařkou na summitu o integraci.

Historik Klaus-Rüdiger May varoval, že požadavky v dokumentu, který vytvořilo více než 50 pro-imigračních neziskových organizací, by položily na kolena podnikání, důchody ale i samotné Německo, a z rodilých Němců by se stali občané "druhé kategorie" v jejich vlastní zemi. „Ve své podstatě se dokument snaží o hlubokou transformaci Spolkové republiky Německo a spěje k značným nevýhodám pro původní obyvatelstvo," řekl historik.

Je to stále dokola, neziskové organizace, mnohdy financované bůhví kým a bůhví odkud, se snaží ovlivňovat vlády i obyvatelstvo a podrývají národní identitu. A vlády v mnohých zemích jim z nepochopitelných důvodů naslouchají a mnohdy jim štědře přispívají na činnost!

Kopou tak hrob budoucím generacím svých vlastních občanů!

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Umíte si to představit? Tahle křehotinka si zahraje Halinu Pawlowskou!

Styl

Zázračná slivovice a jak jí účinně konzumovat

Dům a zahrada

Už jste slyšeli o akvaponickém skleníku?

1. Zamilovaná Vignerová prozradila, jakou trpí fóbií a našla prý na ní lék

2. Je zasnoubená, má dceru a teď konečně řekne své ano. Tereza Chlebovská se bude vdávat!

3. Moderátorka Snídaně s Novou Zorka Hejdová si užívá panenské přírody úplně nahá!

4. Salma Hayek okouzlila Cannes nejen bujným poprsím, ale šokovala i novou image!

5. Oscarový miláček žen DiCaprio je opět single! S nádhernou Dánkou je konec!