خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Horáček nesměl promluvit k lidem – prý je na to příliš bohatý a málo listopadový! • Zprávy / inStory.cz
 

Horáček nesměl promluvit k lidem – prý je na to příliš bohatý a málo listopadový!

V pražských ulicích se vzpomínalo na listopad 1989
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zprávy 
18. listopadu 2017 23:28 / Michal Horáček
  1   6
Páteční Koncert pro budoucnost, který v centru Prahy navštívily tisíce lidí, má nepříjemnou dohru. Pořadatelé neumožnili sdělit přítomným krátký pozdrav od Michala Horáčka, protože neztělesňuje hodnoty 17. listopadu a má dost peněz na své akce.
Nejnovější

Placená křesla pro SPD v ohrožení? Ve sněmovně se chystají změny

خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Na pražském Václavském náměstí se v rámci listopadových oslav konal také Koncert pro budoucnost. Na akci vystoupili i kandidáti na prezidenta Marek Hilšer, Pavel Fischer a Jiří Drahoš. Na místě byl i Michal Horáček, kterého ale pořadatelé k mikrofonu nepustili. „Neztělesňuje hodnoty 17. listopadu,“ vysvětlili důvod. Paradoxně přitom právě Michal Horáček na podzim 1989 stál spolu s Michaelem Kocábem za iniciativou Most, která koordinovala setkání a debaty s komunistickou vládou.

Pořadatelé proto své důvody upřesnili. „Při výběru řečníků jsme přihlédli mimo jiné k tomu, že Horáček má na svou prezidentskou kampaň dost peněz a chtěli jsme dát přednost těm méně zvýhodněným,“ vysvětlil Václav Němec s tím, že je právem organizátorů pozvat koho uznají za vhodné. Výběr tří lidí zdůvodnil i omezenou kapacitou.   

Vstřícně se k situaci postavil prezidentský kandidát Marek Hilšer, který navrhnul, že si čas vyměřený pro sebe rozdělí s Michalem Horáčkem. „Vážím si férovosti a cti. Demokratičtí pořadatelé to sice i tak odmítli, ale na čin pana Hilšera nezapomenu,“ ocenil Horáček.

„Vždycky rád poděkuji těm, co si to zaslouží. A nejsem z těch, co kvílejí. Nemám proč. Oslavil jsem 17. listopad radostně a šťastně. Mezi skvělými lidmi. Přišli a poslechli si, co jsem jim o tehdejších událostech vyprávěl během tříhodinové cesty Prahou,“ doplnil.

Z výpravné cesty „Jak pukaly ledy - revoluční Prahou s Michalem Horáčkem“ si lidé odnesli mnoho zážitků a nových informací. Začátek byl na Národní třídě a konec na Pražském hradě. Na každé ze zastávek měl Michal Horáček krátký proslov, ve kterém vysvětlil, proč byla tato místa pro Sametovou revoluci důležitá. Prohlédněte si fotogalerii.

📷
3
fotografie
Marcela Plachá | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Hůlka zabodoval! Opět ukázal, že na muzikálová prkna prostě patří

Styl

Pozor na zákeřnou toxoplazmózu. Nakazit se můžete prakticky kdekoliv

Dům a zahrada

Nápady, jak do bytu zakomponovat červenou barvu

1. Monika Leová nasadila neviditelná rovnátka

2. Takhle dnes vypadá hvězda Rodinných pout Tomáš Krejčíř

3. Jiří Langmajer si po autonehodě vyrazil na luxusní snídani

4. Rachel Weisz zázračně otěhotněla s Jamesem Bondem

5. Evu Perkausovou čeká příští měsíc operace