خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Menšinovou vládu ANO preferuje téměř polovina Čechů • Zprávy / inStory.cz
 

Menšinovou vládu ANO preferuje téměř polovina Čechů

Bleskový průzkum odhalil, že je společnost rozdělená
 Zprávy 
24. listopadu 2017 04:36 / Median, ČRo
  1   7
Zajímavý výsledek přinesl bleskový průzkum společnosti Median. Podle něj si téměř polovina veřejnosti přeje menšinovou vládu hnutí ANO s podporou dalších stran. Průzkum zpracovala společnost Median pro Český rozhlas.
Nejnovější

Finanční gramotnost Čechů se nezlepšuje. Lidé netuší, kolik by měli mít naspořeno na důchod

خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Z bleskového průzkumu, kterého se zúčastnilo 1 081 lidí, zároveň vyplynulo, že nejčastěji si lidé přejí vládu Andreje Babiše opřenou o SPD a KSČM. Kabinet, který by podporovali komunisté, by ale vadil 49 % lidí.

Konkrétně by pak menšinovou vládu hnutí ANO podpořilo 44 % lidí. Čtvrtina populace si myslí, že by se měla opírat o podporu SPD a KSČM. Pětina lidí by pak preferovala podporu jiných stran. „Koaliční kabinet ANO a ODS si přeje 15 % obyvatel," řekl Martin Buchtík ze společnosti Median.

Podle Buchtíka je zjevné, že veřejnost je velmi rozdělená a nejednotná. „Ta situace je pro ně nepřehledná," poznamenal Buchtík.

Vládu podpořenou komunisty si nepřeje 49 % dotázaných. Nevadilo by to ale 47 % respondentů. Kabinet opřený o hlasy KSČM odmítají nejčastěji mladí lidé a ti s vyšším vzděláním. „Jsou to tradičně voliči pravice nebo liberálních stran. Z druhé strany méně často voliči KSČM a starší lidé,“ vysvětlil Buchtík.

Záměr vytvořit menšinový kabinet oznámil šéf hnutí ANO Andrej Babiš už týden po volbách. Jako jejich vítěz prý nedostal šanci na sestavení vlády, protože ho ostatní strany odmítly.

Novou vládu by měla mít Česká republika asi v polovině prosince. Jak informovala Česká televize, prezident Miloš Zeman hodlá lídra ANO Andreje Babiše jmenovat 6. prosince, tedy na Mikuláše, premiérem. V pátek 15. prosince by pak měl jmenovat celý kabinet.

pop | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Energická Andrea Kalivodová: V mateřství má více aktivit než kdykoli předtím!

Styl

Rok Psa s sebou přinese spoustu zajímavých věcí, tvrdí astrologové

Dům a zahrada

Vybíráme blesk pro foťák

1. Manželka Daniela Hůlky porodila dceru!

2. Sporťák televize Nova Petr Suchoň se potají oženil!

3. Tom Brady a Gisele Bundchen zveřejnili po letech utajované svatební fotky!

4. Gabriela Lašková se společenského života nevzdává ani chvíli před porodem!

5. Tenista Lukáš Rosol se opravdu potřetí oženil!