خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Jak bydlí si státní zaměstnanci? Za hubičku • Zprávy / inStory.cz
 

Jak bydlí si státní zaměstnanci? Za hubičku

Ministryně v demisi Alena Schillerová bydlela v centru Prahy za 5000 korun
 Zprávy 
25. února 2018 04:45 / Česká televize
  4   4
Za byt v pražské vile platila exředitelka SZÚ Jitka Sosnovcová 960 korun měsíčně a to včetně poplatků. O směšně nízkých cenách bydlení pro některé vysoce postavené zaměstnance se však mluví i v souvislosti s dalšími úřady a ministerstvy.
Nejnovější

Cesta do Číny: Kdo hradil cestu Nejedlému a Tvrdíkovi?

خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Na rozhraní pražských čtvrtí Vinohrady a Vršovice se nachází areál zdravotního a lékového ústavu. Z druhé strany je vilová čtvrť, kde stojí dům se čtyřmi byty. Za jeden z nich o rozloze 53 metrů čtverečních platila Jitka Sosnovcová 960 korun měsíčně včetně všech poplatků. Podle NKÚ to nebyla odpovídající částka, ostatní zaměstnanci navíc za menší byty platili vyšší částky.

Ústav má obytné domy na dvou adresách s byty o velikosti od 18 do 53 metrů čtverečních. Zaměstnanci platili nájem od jednoho do pěti tisíc. Podle realitního makléře cenu ovlivňuje celá řada faktorů, jako je třeba stav bytu. Podle současných cenových map se v této lokalitě dá padesátimetrový byt sehnat v rozpětí 9 až 15 tisíc měsíčně.

Bývalá ředitelka SZÚ v pondělí v České televizi uvedla, že podle ní nájem odpovídal. Po výtkách kontrolorů ale ceny ústav zvýšil, v případě jejího bytu o 4 tisíce. Ústav nyní čeká výběrové řízení na nové vedení. „Musí tam přijít člověk, který bude krizovým manažerem. My sami tam pošleme vlastní kontrolu a budeme požadovat nápravu, ať už jsou to veřejné zakázky, nebo nájmy,“ slibuje ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch.

Za levné bydlení byli dříve kritizováni také generální ředitel finanční správy Martin Janeček a tehdy ještě náměstkyně ministra financí Alena Schillerová, která nyní v demisi resort sama řídí. Oba měli služební byty na finančním ředitelství v centru Prahy, Janeček platil za garsonku měsíčně 1500 korun.

Martin Janeček bydlení v Lazarské ulici dál využívá, v současnosti však platí o tisícikorunu víc. „Generální ředitel platí za bydlení na ubytovně GFŘ 2464 Kč měsíčně, což je v souladu s vnitřními předpisy a rozpočtovými pravidly,“ uvedlo ředitelství pro ČT.

Ministryně v demisi Alena Schillerová se již z adresy v centru Prahy odstěhovala, předtím za byt s dispozicí 1+1 platila 5000 korun měsíčně. „Já bych chtěla zdůraznit, že to jsou ubytovny. Ministerstvo financí disponuje celou řadou ubytoven a tam se stanovují částky podle určitých parametrů,“ uvedla. Stanovení cen jen podle Schillerové odpovědností samotného Generálního finančního ředitelství. I tento resort ale chystá kontroly.

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Populární britský zpěvák Mika natočil klip, jaký byste od něj asi nečekali!

Styl

Ozdravte své tělo pomocí tibetské houby. Umí zatočit i s vysokým cholesterolem

Dům a zahrada

Hledáte psa do bytu? Nejlepší je lvíček

1. Kateřina Stočesová a další osobnosti se svými dětmi se nahrnuly do kina

2. Owen Wilson: Hollywoodský herec zavinil evakuaci hotelu. Víme proč

3. Petra Vraspírová si Vojtka vzít nechce

4. Seriálová kráska sexy jako nikdy předtím!

5. Skupina J.A.R. triumfovala na Cenách Anděl