خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Martin Dejdar: Nemůžu být klidný, když se do parlamentu dostává komunistický fízl • Zprávy / inStory.cz
 

Martin Dejdar: Nemůžu být klidný, když se do parlamentu dostává komunistický fízl

Začínají se dít podivné věci za souhlasu zákonodárců, říká Martin Dejdar
 Zprávy 
12. března 2018 04:02 / Česká televize
  0   0
„Tíží mě to, co se teď děje kolem nás. Že se nemůžeme teď vůbec cítit svobodní v zemi, která by být svobodná měla. Domnívám se, že ohrožení demokracie tady u nás skutečně funguje a je jen na nás, abychom si řekli, jestli dál chceme trpět tyhlety věci, nebo se o tu demokracii znovu popereme,“ říká v pořadu Osobnost Plus oblíbený herec.
Nejnovější

Nejdůvěryhodnější mezinárodní politik? Výsledek průzkumu pořádně překvapil

خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Podle Martina Dejdara nejsou zbytečná shromáždění a různé protesty. „Myslím si, že to je jediný způsob, jak můžeme vyjádřit svoji nespokojenost, protože politiky zvolíme a pak už nemáme možnost s tím něco dělat. A jak je vidět, tak to funguje,“.

A proč vlastně Martin Dejdar do politiky? „Protože vím, co je to chránit si soukromí a rodinu. Zažil jsem, co to znamená mít v ohrožení děti. Proto jsem se rozhodl před lety rodinu odstěhovat do jiné země, aby byly chráněny, když tady to nejde,“ je hercova odpověď na to, proč se neangažuje v politice.

Se svými zkušenostmi hodnotí Martin Dejdar také úroveň českých muzikálů. „Dělali jsme v Hudebním divadle Karlín muzikál Producenti. Jel jsem se na to podívat do New Yorku. Viděl jsem to dvakrát nebo třikrát a můžu vám říct, že české nastudování bylo srovnatelné,“ říká.

„A musíme vzít také v potaz, že naši herci a zpěváci jsou schopni zahrát ve filmu, v televizi i na divadle. V Americe je nabídka lidí a čekatelů na roli gigantická. V New Yorku bude po barech možná tisíc barmanů, kteří by mohli u nás hrát z fleku a čekají jen, až dostanou příležitost.“

O Spojených státech, kde jeho rodina několik let žila, mluví v kontextu generalizujícího českého pohledu. „Je strašně těžké vůbec tady o Americe mluvit, protože u nás přetrvává pohled, že je Amerika něco špatného a že bychom se tam vůbec neměli otáčet. A pořád mám takový pocit, že směřujeme na východ spíš než na západ. Je to strašná chyba. Řeknu jen jednu základní věc. Myslím, že svoboda spočívá v tom, že se lidé chovají podle platných psaných i nepsaných zákonů. A totéž čekají i od toho druhého. A že ten druhý se tak taky chová.“

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Moderátorka televize Prima už se sukním nevyhýbá. Konečně se zbavila dlouholetého trápení

Styl

Skutečná pravda o cholesterolu. Škodí nebo prospívá našemu zdraví?

Dům a zahrada

Zelená střecha je trendy a navíc nenáročná na péči. Jakou střechu lze zatravnit?

1. Fergie si vyjela newyorským metrem a má z toho zážitek na celý život

2. Taťána Gregor Brzobohatá nechyběla na květinové přehlídce v Pardubicích

3. Taťána Makarenko představila korunku, která ozdobí příští Miss Czech Republic

4. Čechomor zahraje u Vágnera na Katlově

5. Poznáte nestárnoucího zpěváka?