خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Hrozí Tesle bankrot? Investoři varují před vážnými problémy • Zprávy / inStory.cz
 

Hrozí Tesle bankrot? Investoři varují před vážnými problémy

Investoři varují před vážnými problémy Muskovy automobilky
 Zprávy 
30. dubna 2018 04:02 / Teslarati.com
  2   1
Americký výrobce elektromobilů Tesla je na pokraji bankrotu, napsal nedávno investorům John Thompson, šéf společnosti Vilas Capital Management. Podle amerického webu Business Insider přitom Thompson patří mezi investiční manažery, kterým se daří dobře odhadovat vývoj na trzích.
Nejnovější

Babiš je spokojený s korunou. Vstup Česka do eurozóny není prioritou

خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Thompson navíc není jediný, kdo na problémy Tesly upozorňuje. Loňská ztráta Tesly se meziročně téměř ztrojnásobila a dosáhla dvou miliard dolarů. To je víc než 40 miliard korun. Navíc automobilka od svého vstupu na burzu v roce 2010 nikdy nevykázala celoroční zisk a potřebuje další a další peníze od investorů.

Tesla se potýká s problémy při výrobě Modelu 3, který je klíčový pro dlouhodobý úspěch automobilky. Investor Thompson uvádí výmluvné srovnání: zatímco automobilka Ford vyrobila loni šest milionů vozů se ziskem 7,5 miliardy dolarů, Tesla vyrobila jen 100 tisíc aut a měla zmíněnou ztrátu. Přesto trhy oceňují prodělečnou Teslu vyšší hodnotou než výdělečný Ford.

O tomto nepoměru mluví i Jiří Dopita, analytik investiční skupiny Verdi Capital. „Akcie Tesly by mohly být až o 80 procent nižší, než jsou v současné době, když si vezmeme nějakou průměrnou marži, s jakou prodávají auta ostatní výrobci,“ říká Dopita pro Radiožurnál.

Investoři přesto stále Tesle věří, protože Elona Muska považují za úspěšného podnikatele a vizionáře. Tesla nabízí moderní technologie a elektromobily mají budoucnost. Automobilka se mimoto věnuje i vývoji samořiditelných aut.

„Když se podíváte do teorie marketingu, tak uvidíte, že vždycky existují takzvaní early adopters, tedy lidé, kteří kupují novinky prostě proto, aby ty novinky měli. To jsou třeba lidí, kteří stojí fronty před obchodem. Mohli by si to koupit o týden později a nic by se nestalo,“ přidává další důvod úspěchu Tesly Vojtěch Opleštil, člen expertní automobilové skupiny v poradenské společnosti PwC.

Prodeje Tesly jsou podle Opleštila tažené právě podobnými lidmi. Cena nejlevnějšího modelu Tesla 3 přitom začíná zhruba na milionu korun, hodně ale záleží na konkrétní výbavě.

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Moderátorka televize Prima už se sukním nevyhýbá. Konečně se zbavila dlouholetého trápení

Styl

Sexuálně abstinujete? Vaše vagína tím nepředstavitelně trpí

Dům a zahrada

Rady a tipy, jak zkrátit nahrávání videí na server

1. Leoš Noha překvapil. Nemá řidičák

2. Ředitelka České Miss Eva Čerešňáková lenošila na lodi

3. Angelina Jolie kvůli sporům s Pittem nemůže vycestovat s dětmi

4. Porotce Superstar Ben Cristovao si tuhle roli vyzkousel už ve filmu. Za dva týdny bude v kinech

5. Michaela Habáňová řádila na jachtě

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن