خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Nejasnosti kolem zrušení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo • Zprávy / inStory.cz
 

Nejasnosti kolem zrušení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo

Andrej Babiš zůstává mezi obviněnými
 Zprávy 
04. května 2018 04:52 / Facebook
  1   4
Trestní stíhání premiéra v demisi a šéfa ANO Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo bude pokračovat. Státní zástupce Jaroslav Šaroch zamítl jeho stížnost proti obvinění jako nedůvodnou.
Nejnovější

Babiš je spokojený s korunou. Vstup Česka do eurozóny není prioritou

خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Uvedla to mluvčí pražských státních zástupců Štěpánka Zenklová. Zároveň potvrdila informaci deníku Právo, že stíhání prvního místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka a dalších tří osob bylo zrušeno.

„Ve věci byly jako nedůvodné zamítnuty stížnosti Andreje Babiše a dalších šesti osob a rozhodnutí o zahájení trestního stíhání zůstává v této části v platnosti. Vyhověno bylo stížnostem Jaroslava Faltýnka a tří dalších osob a usnesení o jejich stíhání bylo zrušeno," oznámila mluvčí pražských státních zástupců Štěpánka Zenklová.

Zrušené stíhání se podle Práva a serveru Neovlivní.cz týká také členů představenstva společnosti ZZN Pelhřimov, která dříve Čapí hnízdo vlastnila, Zdeňka Kubisky a Jana Platila a také Luďka Kalivody, jenž patřil do tehdejšího představenstva společnosti Farma Čapí hnízdo.

Obviněnými tak mimo jiné zůstávají kromě premiéra v demisi Andreje Babiše také jeho děti z prvního manželství Adriana Bobeková a Andrej Babiš, jeho manželka Monika Babišová a švagr Martin Herodes. Obviněnými tak mimo jiné zůstávají kromě premiéra v demisi Andreje Babiše také jeho děti z prvního manželství Adriana Bobeková a Andrej Babiš, jeho manželka Monika Babišová a švagr Martin Herodes. 

A jak vnímá kauzu analytička Radiožurnálu Jana Klímová?
Policie stavěla své obvinění Faltýnka, Kubisky a Platila na tom, že jako členové představenstva společnosti ZZN Pelhřimov rozhodli nejprve o vydání anonymních akcií své dcery ZZN Agro Pelhřimov (budoucí Farmu Čapí hnízdo) a poté o jejich prodeji předem určenému zájemci. Těmi byly Babišovy děti a jeho tehdejší partnerka Monika. Policie konstatovala, že jednali na pokyn majitele Andreje Babiše a že všichni tři v té době věděli, že děti jsou jen formální majitelé. Že ve skutečnosti vše ovládá a řídí Andrej Babiš a svou identitu skrývá proto, aby mohl později požádat o dotaci pro malý podnik.

Pokud státní zástupce jejich stíhání zrušil, pak je zřejmě důvodem nedostatek důkazů. Že trojice mohla vědět o podání žádosti o několik měsíců později a že převod akcií na děti byl jen fiktivní. 

Není ale jasné, co stojí za zrušením stíhání Luďka Kalivody. Ten byl členem představenstva Farmy Čapí hnízdo a dával spolu s Josefem Nenadálem další manažerce, Janě Mayerové, plnou moc k podání žádosti o dotaci. Nenadál a Mayerová – podle dosud neověřených informací deníku Právo - zůstávají obviněni. Polehčující okolností u Kalivody by možná mohlo být to, kdyby nějak prokazatelně nevěděl o angažmá Babiše coby klíčové postavy farmy a tedy i faktického propojení společnosti s Agrofertem. To ale nevypadá příliš reálně. 

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Moderátorka televize Prima už se sukním nevyhýbá. Konečně se zbavila dlouholetého trápení

Styl

Sexuálně abstinujete? Vaše vagína tím nepředstavitelně trpí

Dům a zahrada

Rady a tipy, jak zkrátit nahrávání videí na server

1. Leoš Noha překvapil. Nemá řidičák

2. Ředitelka České Miss Eva Čerešňáková lenošila na lodi

3. Angelina Jolie kvůli sporům s Pittem nemůže vycestovat s dětmi

4. Porotce Superstar Ben Cristovao si tuhle roli vyzkousel už ve filmu. Za dva týdny bude v kinech

5. Michaela Habáňová řádila na jachtě

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن