خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Český průmysl se zadrhává, začínající obchodní válka mezi USA a EU jej může zásadně oslabit • Zprávy / inStory.cz
 

Český průmysl se zadrhává, začínající obchodní válka mezi USA a EU jej může zásadně oslabit

Situace v tuzemském průmyslu poměrně věrně kopíruje vývoj průmyslových podmínek v Německu
 Zprávy 
07. června 2018 04:00 / Pixabay
  0   0
Průmyslová výroba v dubnu v ČR meziročně rostla prakticky jen díky tomu, že letošní duben má o dva pracovní dny více než ten loňský. Po očištění o vliv pracovních dní totiž mírně klesla.
Nejnovější

Kdo nakonec vezme křeslo na ministerstvu zahraničí?

خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Projevuje se tak určité zadrhávání tuzemské průmyslové výroby, dané její dlouhou jízdou na plné obrátky a na plné kapacity. Varovný je pokračující trend zhoršování podmínek v průmyslu, který se týká nejen České republiky, ale také Německa, jež je pro výkon naší průmyslové produkce zcela klíčové. Průmyslová produkce v ČR již kulminovala a nyní zůstává otázkou, zda ji čeká hlubší propad, nebo jen zvolnění nadále růstového tempa.

Příznivější druhé možnosti nahrává skutečnost, že k popsanému zhoršování podmínek v průmyslu sice opravdu dochází, ovšem z úrovně odpovídající mnohaletému maximu. Je zřejmé, že na takové úrovni nelze výkon tuzemského průmyslu při jeho současném kapacitním omezení, daném nedostatkem vhodné pracovní síly i nedostatečným investováním v letech uplynulých, udržet delší dobu.

Situace v tuzemském průmyslu poměrně věrně kopíruje vývoj průmyslových podmínek v Německu, kde se optimismus ohledně budoucí průmyslové produkce aktuálně propadl nejníže od října 2015. Lze předpokládat, že vlivem započatých tarifních opatření USA namířených proti dovozu oceli a hliníku z Evropské unie se sentiment v německém průmyslu v červnu dále zhorší.

To pochopitelně negativně poznamená také podmínky a vlastní úroveň produkce v průmyslu tuzemském. Zejména vlivem situace ve světě, a hlavně pod vlivem hrozící obchodní války mezi USA a EU, je tedy třeba počítat s dalším zhoršováním podmínek v průmyslu jak v Německu, tak u nás. Průmyslová výroba v ČR tak letos vzroste pouze tempem 2,6 procenta, tedy ani ne polovičním ve srovnání s loňskem.

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Eva Longoria se dočkala: Ve 43 letech se stala poprvé mámou!

Styl

Naučte se dávkovat kosmetiku. V čem lidé dělají největší chybu?

Dům a zahrada

Chystáte se sbírat třešně? Tak to vám přijde vhod fígl, jak je snadno zbavit pecek

1. Nadějná zpěvačka Karolína Gudasová má po kariéře. Už je zase těhotná

2. Moderátorka Czadernová ukázala roztomilou rodinku

3. Ornella Štiková, kterou její máma nazvala "hnusou holkou", si nervy uklidňuje ve fastfoodu

4. Martin Zounar vzal dceru mezi dinosaury

5. Tenistka Plíšková dostala luxusní Mercedes, neumí ho ale řídit